Testujemy 12.04 LTS Precise

pioruns
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1172
Rejestracja: 19 lis 2006, 21:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: pioruns »

ethanak pisze:A ja tak z ciekawości bo wyczytać nie mogę...
Czy błąd w pulseaudio (konkretniej 866) doczeka się jakiegos obejścia (bo nie wierzę aby developerzy PA w czasie krótszym niż parę lat sobie z tym poradzili) czy dalej będzie "pomijamy ostatnie dwie sekundy bo nieważne i zamiatamy pod dywan"?
A cóż to za błąd? Ja nie zauważyłem żadnych problemów z dźwiękiem w najnowszych Ubuntu i jego odmianach. PA dawało w kość w pierwszych wersjach w 2010 roku, teraz jest OK, przynajmniej u mnie, we wszystkich dystrybucjach jakie testowałem, nie zauważyłem żadnych nieprawidłowości.
Registered Linux user #454644 ---> https://linuxcounter.net/
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: ethanak »

pioruns pisze:A cóż to za błąd? Ja nie zauważyłem żadnych problemów z dźwiękiem w najnowszych Ubuntu i jego odmianach. PA dawało w kość w pierwszych wersjach w 2010 roku, teraz jest OK, przynajmniej u mnie, we wszystkich dystrybucjach jakie testowałem, nie zauważyłem żadnych nieprawidłowości.
A co, gógiel na pytanie "pulseaudio bug 866" milczy?

Dla nieczytających w językach wyspiarskich tubylców:

Błąd w pa_simple_drain polegający na tym, że przy zakończeniu odtwarzania serwer PA nie wie ile w rzeczywistości znajduje się w buforze wyjściowym dźwięku i na wszelki wypadek przed zamknięciem kanału odczekuje tyle, ile mieści bufor (czyli ok. 2 sekund). Niezauważalne przy filmach czy muzyce, wybitnie upierdliwe przy aplikacjach wymagających synchronizacji z dźwiękiem lub przynajmniej precyzyjnej informacji o tym, że dźwięk został odtworzony.

Działanie można zaobserwować poprzez "play jakis_krotki_dzwiek" (np. "capital" z pakietu sound-icons) - polecenie nie kończy się od razu po odtworzeniu dźwięku, w zależności od wersji Ububtu czeka od 1 do 2 sekund.

A "pozamiatanie pod dywan" to radosna twórczość autorów "paplay", którzy w ostatniej wersji po prostu usunęli wywołanie pa_simple_drain. Nowy paplay nie ma już żadnych opóźnień przy zakończeniu odtwarzania, na odmianę potrafi uciąć ostatnie pół sekundy. Biorąc pod uwagę to że w screenreaderze ustawionym na "echo klawiszy" przeciętna kwestia trwa 0.1 do 0.2 sekundy - ucięcie ostatnich 0.5 jest raczej mało śmiesznym pomysłem...
Awatar użytkownika
jacekalex
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 4681
Rejestracja: 17 cze 2007, 02:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: MATE
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: jacekalex »

<OT>
Ja, w czasie mojego codziennego używania Ubuntu nie widziałem ani razu, zeby PA działało prawidłowo, zawsze coś tam nie chodziło, jak powinno.
W wersji 11.04 , którą testowałem przez moment, po raz pierwszy PA ruszyło, jak powinno, i zdawało mi się, ze jest ok, dopóki nie próbowałem wypuścić jednego programu (Skype) na drugą karte dźwiękową.

Tutaj akurat winny był gstreamer-plugin-pulse, ale po usunięciu tego pakietu Gnome (Unity) było głuche jak pień, a z zainstalowanym, w Skype miałem do wyboru tylko PA.
W Debianie, Gentoo i Fedorze sytuacja wygląda podobnie, także nie mam pretensji do Ubuntu.
Za to developerów Gnome i PA, za jakość i wpychanie na siłę w zależności Gnome tego cudu, to należałoby gruntownie "obić" :grin:
</OT>

Pozdrawiam
:craz:
Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Komputer jest jak klimatyzacja - gdy otworzysz okna, robi się bezużyteczny...
Linux User #499936
Inny OS: Gentoo Linux :)
pioruns
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1172
Rejestracja: 19 lis 2006, 21:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: pioruns »

@ethanak:
Czytam i piszę w językach wyspiarskich tubylców, po prostu nie chciało mi się tego szukać :D Poza tym, mieszkam na Wyspach :) Ale dzięki za szybkie wyjaśnienie.
Rzeczywiście, ten błąd brzmi poważnie, mam nadzieję, że go naprawią w precise. Jednakże, dla mnie i dla wielu innych ma on marginalne znaczenie, bo nie odtwarzam tego typu dźwięków.

Przy okazji:
Szczegółowy status nt. postępu pracy nad Ubuntu 12.04 LTS:
http://status.ubuntu.com/ubuntu-precise/
Na dzień dzisiejszy 16 grudnia 2011, ogółem 22% z 2299 zadań zostało wykonanych. Aby zdążyć ze wszystkim do premiery (zostało 94 dni), programiści muszą finalizować około 19 zadań dziennie.
Jeśli chodzi o postęp prac dla poszczególnych odmian Ubuntu, to na czele jest Ubuntu-Studio - 33% wykonanych zadań, za nim Xubuntu 21%, Edubuntu 15%, potem Lubuntu 14% i na samym końcu Kubuntu 4% (team Kubuntu ma najwięcej zadań do zrobienia, jeśli chodzi o odmiany Ubuntu).
W porównaniu ze statystykami, które wrzuciłem tu miesiąc temu, 18 listopada: Wtedy było ogółem 12% z 1641 zadań zrobionych, 13 zadań dziennie, aby zdążyć do premiery. A więc po porównaniu tego ostatniego miesiąca, można powiedzieć, że tempo prac nie rośnie, zadań przybywa, a czasu coraz mniej...;)
Registered Linux user #454644 ---> https://linuxcounter.net/
Henk100
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 55
Rejestracja: 25 wrz 2009, 13:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: Henk100 »

Po aktualizacjach przestał mi działać modem usb play. Powiedzcie, jak można to naprawić.
pioruns
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1172
Rejestracja: 19 lis 2006, 21:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: pioruns »

@Henk100:
Jakie pakiety zostały ostatnio zaktualizowane? Zajrzyj do logu dpkg.
Przywróć pakiety, cofając je do stanu, kiedy jeszcze modem działał. Użyj backupu lub downgrade używając pakietów, które masz w cache apta. Zobacz, czy pakiet usb-modeswitch nie został ostatnio zaktualizowany. Zajrzyj do dmesg i innych logów i szukaj tam informacji o błędach, może przyda się twoja pomoc i odnalezieniu błędu i zgłoszeniu go na Launchpad.
Registered Linux user #454644 ---> https://linuxcounter.net/
Awatar użytkownika
makson
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1542
Rejestracja: 23 mar 2009, 07:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: makson »

Gdzie do diabła jest xulrunner?
Z tego co widzę na 11.10 też go nie ma...
O co cho?
Miałem Linuksa, zanim stało się to modne.
nithael91
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 23 mar 2011, 08:40

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: nithael91 »

Zainstalowałem na czysto. Wszystko jak na razie działa bez zarzutu. Sporadyczne błedy oczywiście się zdarzają, ale jest ich mniej niż w becie 11.10...
Awatar użytkownika
MonaLu
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 114
Rejestracja: 23 cze 2010, 17:27
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: MonaLu »

A u mnie w ogóle nie startuje, choć produkcja nośnika przebiegła tak samo jak "Nimfy", która startuje bez problemu z tego samego pędraka... :o
Awatar użytkownika
Sławek90
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 58
Rejestracja: 18 mar 2008, 11:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: Sławek90 »

Witam
a mnie co ciekawi czemu pisze na stronie "Warning: This image is oversized (which is a bug) and will not fit onto a standard 700MiB CD. However, you may still test it using a DVD, a USB drive, or a virtual machine." jak były w internecie artykuły że obraz Ubuntu zostanie zwiększony do 750 MB ? a na dzień dzisiejszy obraz ma 720 MB dziwna sprawa.
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: linuxozaurus »

z tego co mi wiadomo od nowego LTSa ma być tylko płyta DVD lub CD 800 (nie potwierdzone źródło) ale mogę się mylić
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: e X t 7 3 »

Panowie, jak u Was z Hibernacją i usypianiem ? Czy Któryś z was ma może czytnik Realteka obsługiwany przez moduł rts5139 ?

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
pioruns
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1172
Rejestracja: 19 lis 2006, 21:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: pioruns »

Sławek90 pisze:Witam
a mnie co ciekawi czemu pisze na stronie "Warning: This image is oversized (which is a bug) and will not fit onto a standard 700MiB CD. However, you may still test it using a DVD, a USB drive, or a virtual machine." jak były w internecie artykuły że obraz Ubuntu zostanie zwiększony do 750 MB ? a na dzień dzisiejszy obraz ma 720 MB dziwna sprawa.
http://www.omgubuntu.co.uk/2011/11/ubun ... -be-750mb/
Update: It’s not actually confirmed that the size of 12.04 will be 750mb. Rather, if it has to go over 700mb, then that’s okay – however the developers will still try to keep it under the CD-R limit.
Sprawdziłem, w tej chwili wszystkie obrazy daily alternate CD mają poniżej 700MB. Obrazy daily desktop CD mają 705-716 MB. A więc powoli zmniejszają rozmiar, może dojadą do <700MB dla wszystkich obrazów.
Registered Linux user #454644 ---> https://linuxcounter.net/
Awatar użytkownika
brezniew
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2680
Rejestracja: 12 kwie 2011, 16:48
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Fluxbox
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: brezniew »

Planowany rozmiar to 750 MB:
One decision that was confirmed is that 12.04 will now target a 750 MB ISO image, a change that will mean Ubuntu will no longer fit on a CD, and either DVD media or USB drives will need to be used to install it. The decision will reduce the pressure on the developers when it comes to packaging Ubuntu, but only slightly; it is an increase of only 50 MB.
http://www.h-online.com/open/news/item/ ... 74511.html
pioruns
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1172
Rejestracja: 19 lis 2006, 21:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: pioruns »

Oba linki, które cytujemy, są dosyć stare, mój 4 listopad, twój 7 listopad. Dwa miesiące temu. Ciekawe co tam na listach dyskusyjnych Ubuntu się dzieje? Jakiś musi być powód, że wszystkie obrazy desktop mają mniej niż 700, zamiast zbliżać się do 750 MB. Ale to nie jest zbyt zajmujący problem:)
Registered Linux user #454644 ---> https://linuxcounter.net/
Awatar użytkownika
Sławek90
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 58
Rejestracja: 18 mar 2008, 11:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: Sławek90 »

A ja dziś zainstalowałem Ubuntu 12.04 i powiem że na moim gruchocie działa lepiej niż 11.10 i to o wiele lepiej
Awatar użytkownika
makson
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1542
Rejestracja: 23 mar 2009, 07:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: makson »

e X t 7 3 pisze:Panowie, jak u Was z Hibernacją i usypianiem ? Czy Któryś z was ma może czytnik Realteka obsługiwany przez moduł rts5139 ?

Pozdrawiam
Lenovo ThinkPad SL510 po zamknięciu klapki śpi snem sprawiedliwego. Po otwarciu budzi się bez problemów.
Miałem Linuksa, zanim stało się to modne.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: e X t 7 3 »

makson pisze:
e X t 7 3 pisze:Panowie, jak u Was z Hibernacją i usypianiem ? Czy Któryś z was ma może czytnik Realteka obsługiwany przez moduł rts5139 ?

Pozdrawiam
Lenovo ThinkPad SL510 po zamknięciu klapki śpi snem sprawiedliwego. Po otwarciu budzi się bez problemów.
Zatem na C2D działa dobrze ... kernel 3.2 jest bardzo wydajny i mega responsywny ... odpowiednia jego konfiguracja potrafi zdziałać cuda ;) ... ale błędy w sterowniku rts5139 oraz związane z suspend i parę innych są irytujące ;).

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: linuxozaurus »

e X t 7 3 pisze:
makson pisze:
e X t 7 3 pisze:Panowie, jak u Was z Hibernacją i usypianiem ? Czy Któryś z was ma może czytnik Realteka obsługiwany przez moduł rts5139 ?

Pozdrawiam
Lenovo ThinkPad SL510 po zamknięciu klapki śpi snem sprawiedliwego. Po otwarciu budzi się bez problemów.
Zatem na C2D działa dobrze ... kernel 3.2 jest bardzo wydajny i mega responsywny ... odpowiednia jego konfiguracja potrafi zdziałać cuda ;) ... ale błędy w sterowniku rts5139 oraz związane z suspend i parę innych są irytujące ;).

Pozdrawiam
no to zabierz się za serię twoich jajek 18x :-x
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: e X t 7 3 »

Cytując klasyka :P: Kochana wszystko, ale jutro, jutro ;), a tak serio to jak powiedziałem wypuszczę, jak poprawią te najbardziej irytujące błędy ;)

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Zablokowany

Wróć do „Precise Pangolin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość