Kernele testowe/stabilne wersja v26.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Moderator: e X t 7 3

ShFil
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 33
Rejestracja: 03 lis 2010, 16:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v26.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: ShFil »

@e X t 7 3
Hej, wybacz, że zaprzątałem Ci głowę moim problem, a potem nie dałem potrzebnych informacji.
Aktualnie borykam się z problem nagłego wylogowywania. Nagle podczas pracy zostaje wylogowany z sesji(bez żadnych pytań), jakby root zakończył moją sesje. Nie następuje to regularnie, ale zawsze gdy na chromium otworzę dobreprogramy to się dzieje. Po instalacji v 26,5 system( musiałem mieć namieszane z pakietami) działa, ale po owym wylogowaniu następuje całkowity freeze. Logi:
System.log http://wklej.eu/index.php?id=0ca5155347
dmesg http://wklej.eu/index.php?id=8b38cc1007
Sterowniki miałem najnowsze(13.11). Właśnie zainstalowałem, 13.08 może to ich wina. Hmm.
Edit:
Na 13.08 to samo.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v26.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: e X t 7 3 »

Jaką wersje glamor-egl Pan masz ?

Przy okazji już raportowałem błędy wersji 0.5.1-0ubuntu4.1. Pod buildem 0.5.1-0ubuntu4 wszystko jest ok.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
ShFil
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 33
Rejestracja: 03 lis 2010, 16:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v26.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: ShFil »

Dokładnie 0.5.1-0ubuntu4.1, chyba to jest problemem. Poczekać na nowy build czy próbować downgrad'ować?
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v26.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: e X t 7 3 »

ShFil pisze:Dokładnie 0.5.1-0ubuntu4.1, chyba to jest problemem. Poczekać na nowy build czy próbować downgrad'ować?
Stronę albo 2 wcześniej opisałem co zrobić ... Ja nie miałem problemów, ale na otwartych sterownikach różnie bywa. Pod Catalystami downgrade jest ok.

Pozdrawiam

-- 07 lis 2013 23:44 --
Maciek Żabik pisze:
e X t 7 3 pisze:(...)Na razie ma problemy ze sterownikami zamkniętymi(...)
Problemy dotyczą grafiki? Za ~ 2 tygodnie przesiadam się na 4800MQ + HD8790M, na otwartych nie będzie problemów z przełączaniem grafiki i zarządzaniem energią? Da się całkowicie wyłączyć radka?
Za dwa tygodnie już nie powinno być żadnych problemów ;)

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Kurremkarmerruk
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 134
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v26.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: Kurremkarmerruk »

To było w moim temacie a nie tutaj więc skopiuję:
Postprzez e X t 7 3 » 05 lis 2013 22:53
Czy glamor-egl to build 0.5.1-0ubuntu4.1 ? Jeśli tak to nie dziwne, ma buga i należy "ręcznie" nadinsatolwać wersje 4. Szczerze nie miałem czasu zgłosić tego buga - dotyczy przede wszystkim układów AMD Radeon.

Robimy tak, ściągamy tę wersje [oczywiście system 64 bitowy], a następnie w konsoli po przejściu do miejsca pobierania np. cd Pobrane/ wykonujemy:

Kod: Zaznacz cały

 sudo dpkg -i --force-all xserver-xorg-glamoregl_0.5.1-0ubuntu4_amd64.deb

Kolejno blokujmy updatowanie tego pakietu np. w Muon [to w Kubuntu]. Przy okazji należy zgłosić i opisać błąd - właśnie [2 h temu] pakiet wyszedł z saucy-proposed w wersji 4.1 do main updates, a tu taki "zonk". Niestety, ale Ja nie ma teraz po temu czasu ;/.

Pozdarwiam
NetBit73

Re: Kernele testowe wersja v26.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: NetBit73 »

Kurremkarmerruk pisze:To było w moim temacie a nie tutaj więc skopiuję:
Postprzez e X t 7 3 » 05 lis 2013 22:53
Czy glamor-egl to build 0.5.1-0ubuntu4.1 ? Jeśli tak to nie dziwne, ma buga i należy "ręcznie" nadinsatolwać wersje 4. Szczerze nie miałem czasu zgłosić tego buga - dotyczy przede wszystkim układów AMD Radeon.

Robimy tak, ściągamy tę wersje [oczywiście system 64 bitowy], a następnie w konsoli po przejściu do miejsca pobierania np. cd Pobrane/ wykonujemy:

Kod: Zaznacz cały

 sudo dpkg -i --force-all xserver-xorg-glamoregl_0.5.1-0ubuntu4_amd64.deb

Kolejno blokujmy updatowanie tego pakietu np. w Muon [to w Kubuntu]. Przy okazji należy zgłosić i opisać błąd - właśnie [2 h temu] pakiet wyszedł z saucy-proposed w wersji 4.1 do main updates, a tu taki "zonk". Niestety, ale Ja nie ma teraz po temu czasu ;/.

Pozdarwiam
zablokować można holdem:

http://netbit73.blogspot.com/2010/05/ja ... -hold.html
ShFil
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 33
Rejestracja: 03 lis 2010, 16:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v26.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: ShFil »

Działa, teraz czekać na poprawioną wersję.
secam
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 06 gru 2006, 18:37
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v26.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: secam »

Dziś na moim laptopie HP ProBook 4720s (I3 M350 2.27GHZ 4GB i Radeon HD4350) udało się odpalić sprzętowe dekodowanie filmów H264 :)
Pod htop użycie procesora waha się od 3% do 12%. Mam zainstalowane Ubuntu 13.10 (64bit) + pełny zestaw eXt73 + ppa oibaf.
Film 1080p i mplayer2 (płynniejszy obraz niż w przypadku maplayer).
Awatar użytkownika
Miras1990
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 95
Rejestracja: 04 lut 2011, 10:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Leżajsk
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v26.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: Miras1990 »

secam pisze:Dziś na moim laptopie HP ProBook 4720s (I3 M350 2.27GHZ 4GB i Radeon HD4350) udało się odpalić sprzętowe dekodowanie filmów H264 :)
Pod htop użycie procesora waha się od 3% do 12%. Mam zainstalowane Ubuntu 13.10 (64bit) + pełny zestaw eXt73 + ppa oibaf.
Film 1080p i mplayer2 (płynniejszy obraz niż w przypadku maplayer).
A czy można uruchomić sprzętowe dekodowanie filmów w tym formacie na komputerze z kartą graficzną Nvidia? Jeśli tak to jak to zrobić?
Sprzęt taki jak w opisie.


Jakie wpisy w Grubie dodać dla procesora Intel i5 w komputerze stacjonarnym? Mam zainstalowany Kernel 3.11.7 (v26.6), APM, Intel Microcode, system Kubuntu 13.10 x64.
Pozdrawiam
PC: CPU: Intel Core i5-3570 RAM: Patriot 8GB 2133MHz GPU: NVIDIA GTX 770 4GB DYSK: OCZ Vertex 4 128GB + WD RED 1TB
Laptop: HP Probook 450 G2 (CPU: i5-4210u, RAM: 8GB, GPU: Intel HD 4400, DYSK: Samsung 840 EVO 250GB)
Telefon: Nokia Lumia 930
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v26.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: e X t 7 3 »

Zatem tak, Kolega secam raczej na pewno mówi o sterownikach otwartych dla Redonie. Jeśli chodzi o sterowniki zamknięte, to tu wraz z Catalystami przez NeteXt'73 automatycznie instalujemy xvba, a zatem wsparcie do sprzętowego dekodowania video. Co do Nvidii to konieczne są pakiety vdpau.

Co do stacjonarki, na icore Intela, to te przeznaczone dla Inteli i3, i5 oraz i7.

Co do kerneli testuje jeszcze pewne zmiany w konfiguracji. Jeśli wszystkie testy będą "zadowalające" to seria v27.x je dostanie. Na teraz powiem, że skutkują wyższą wydajnością oraz responsywnością maszyn, ale czy je wdrożę to czas pokaże ;).

Pozdrawiam

-- 13 lis 2013 14:09 --

Odnośnie kerneli ... na teraz jescze zbuduje wersje v26.7 oparta o Linux-3.11.8. Natomiast kernele v27.x wypuszczę jak tylko sterowniki AMD będą prawidłowo budowały moduł. Niestety z niewiadomych mi na teraz przyczyn [nie mam teraz tyle czasu aby dogłębnie zbadać problem] Catalysty 13.11 beta6 budują takowy dla kerneli generic, ale już dla moich nie ... takie same błędy generują kernel np. dla SuSE i na teraz nie ma jeszcze rozwiązania. Choć ludzie z AMD zapewnia, że go mają i "niebawem" udostępnią.

Co do samych kerneli ... v26.7 będzie zawierał najprawdopodobniej zmiany o jakich pisałem, co przekłada się na wyższą wydajność, w szczególności w aplikacjach bardziej uzależnionych od mocy procesora i mniejszych na niego narzutów, np. gry pod wine. Tu skok moze być nawet na poziomie 10 % na +. Podobny skok wydajności może nastąpić wraz z kernelami v27.x - przynajmniej wstępne testy pokazują ze maksymalnie taki skok odnotować się udało np. w Call of Duty 4, czy CoD:MW2 [testowane na wersji v27.0-brazos + sterowniki Nvidii 330.20].

Dodatkowo na kernelach v26.7 zużycie energii powinno spać nawet o 3-8 %.

Jeszcze kwestia glamor-egl. Dziś ukazał się build 4.2, ale nadal ma omawiane już błędy dla grafiki AMD Radeon. Myślę, że jeśli moje zgłoszenie nie będzie poparte przez zgłoszenia kolejnych userów możemy zapomnieć o szybkiej naprawie :P. Zatem proszę o potwierdzanie w tym miejscu.

Pozdrawiam

-- 13 lis 2013 21:58 --

Odnośnie zmian w kernelach ... tak jak poniżej działa nowy v26.7-brazos oparty o Linux-3.11.8, ze zmianami w konfiguracji o jakich wspominałem:

Kubuntu 100% obciążenia AMD APU E-350 [MSi X370]

Pozdrawiam

-- 14 lis 2013 09:26 --

Mam już patch dla Catalystów i kernele v27.0 oraz paczki ze sterownikami [Nvidia i AMD] udostępnię zapewne w niedzielę lub poniedziałek ... a wcześniej v26.7 ;)

Catalyst 13.11 beta6 + kernel v27.0-brazos

Pozdrawiam

-- 14 lis 2013 19:19 --

Uwaga np. w Ubuntu/Kubuntu 12.10 była aktualizacja pm-utils. Skutkiem tej aktualizacji jest m.in. aktywacja rozwiązań pm-util, które standardowo APM wyłącza. Zatem na teraz najlepszym rozwiązaniem w przypadku odnotowania takiej aktualizacji jest odinstalowanie, a następnie ponowne zainstalowanie APM.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
NetBit73

Re: Kernele testowe wersja v26.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: NetBit73 »

Dałem nowy netext, ponieważ e X t 7 3 zauważył, że aktualizacja systemu w 12.10 namieszała z APM. Zatem sugeruję po aktualizacji netexta kliknąć na ikonę SKRYPT APM. Program sprawdzi czy wszystko jest ok, jeżeli nie to wymusi reinstalację APM'a. Resztę dopowie e X t 7 3. Przy okazji dodałem info do logów dla szybszej diagnozy dla nas.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v26.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: e X t 7 3 »

Zatem kwestia aktualizacji pm-utils pojawia się także np. w Ubuntu 13.10. Kolejnym krokiem będzie stworzenie przez Kolegę NetBit73 skryptu, który już z poziomu rc będzie badał, czy nie zaszły zmiany mogące skutkować "zaburzeniami" w pracy APM [oczywiście powołane zmiany nie muszą skutkować negatywnie, ale wole tu mieć pełną kontrolę ;) ]. Na teraz zatem zalecamy aktualizacje NeteXt'73 i następnie klikniecie na APM - jeśli zażąda instalacji ponownej to oznacza, że ustawiania pm-utils "namieszały" i trzeba przywrócić prawidłowy "porządek" ;).

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
NetBit73

Re: Kernele testowe wersja v26.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: NetBit73 »

testuję właśnie rozwiązanie z rc.local
generalnie zrobimy chyba tak, że:
jak mamy zainstalowany APM to będzie dodawać do apm odpalanie skryptu na starcie, który zweryfikuje czy odpowiednie skrypty zarządzania energią są włączone/wyłączone i w razie potrzeby zrobi korektę.

jak e X t zweryfikuje to dam aktualizację dla wszystkich, na ten moment jest w testing, Ci co mają dostęp mogą testować.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v26.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: e X t 7 3 »

Mogę potwierdzić, że działa idealnie i najprawdopodobniej jutro udostępnimy ;). Podobnie jutro kernel v26.7.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
NetBit73

Re: Kernele testowe wersja v26.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: NetBit73 »

no to netext wydałem.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v26.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: e X t 7 3 »

a Ja dziś dam v26.7 ;) ... a może do poniedziałku v27.0 oraz nowe sterowniki dla Redeonów i GForców... choć wolałbym już na źródłach 3.12.1 ... zobaczymy ;).

Pozdrawiam

-- 16 lis 2013 11:13 --

Kernele v26.7 udostępnione.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
JerryG
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 923
Rejestracja: 28 lut 2008, 21:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v26.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: JerryG »

Mam w backupie nowo zainstalowany Kubuntu 13.10, pobawilem sie pol dnia i powrocilem do 3.11.0-ext73-f1-26.0-i7-ags-cfs.
Powodem byl ograniczony net komorkowy, teraz mam juz inny pakiet i moge pobierac poprawki, nowe wersje itp.

W 13.10 po instalacji moja nvidie obslugiwal tylko nouveau, poprzednimi razami jak instalowalem jakas nowa wersje systemu mialem nvidia-current z tym, ze wtedy mialem polaczonego neta i systemy zaraz pobieraly poprawki. Teraz instalowalem z pendriva bez dostepu do neta, zobacze co bedzie jak przywroce backupa i dam zezwolenie na update.

Jesli dalej bedzie nouveau jaka wersje sterow do nvidii najlepiej zainstalowac pod Twojego najnowszego kernela ??
Poprzednio zawsze instalowalem Bumblebee, teraz mi nie jest potrzebny, na starcie musza pracowac obie karty bo bedze siedzial na laptopie i podlaczonym zewnetrznym monitorze na ktorym bedzie TV z karty USB.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lenovo G50
NetBit73

Re: Kernele testowe wersja v26.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: NetBit73 »

Testujemy właśnie rozwiązanie z trybem root:
http://wstaw.org/m/2013/11/16/netext73_1.png
http://wstaw.org/m/2013/11/16/netext73_2.png
http://wstaw.org/m/2013/11/16/netext73_3.png
Teraz po jednorazowym podaniu hasła program będzie działać w trybie root. Jeżeli komuś rozjedzie się dla roota motyw gtk, po ponownym uruchomieniu powinno być już ok. Udostępnimy po testach.
JerryG
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 923
Rejestracja: 28 lut 2008, 21:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v26.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: JerryG »

Wiec jednak przy instalacji systemu musi byc wlaczony net, nie przywracalem z backupa a puscilem nowa instalke z podlaczonym netem i teraz mam do wyboru stery do nvidii az 4 wersje, puscilem do zainstalowania 319.60 to byla najwyzsza.
Jesli bedzie slabo lub cos nie tak dzialala zastosuje stery z x-swat.

Troche mi teraz spowolnil mi ten moj net, bo dopiero od 21/11 bede mial full speed na 10 GB a teraz obcieli mi :( 4 h trwala instalacja z pobieraniem poprawek i dodatkowych plikow :(

Jak juz sciagnie stery, zrobie na wszelki wypadek backupa i instaluje Netext73 :)

ED: Ostatnio na 26.0 mialem cisze i 47*C a teraz wentylatory co chwila chodza, nie wiem jeszcze ile jest temperatury bo musze doinstalowac swoje programy, w takim speedzie neta skoncze na ranem :(
- - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lenovo G50
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v26.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: e X t 7 3 »

O Jakiej wersji systemu mówisz Kolego JerryG ? jakie sterowniki, etc.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Zablokowany

Wróć do „kernele e X t 7 3”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości