Ogólnie na temat systemów wszelkiej maści ...

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika
karmelek
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 883
Rejestracja: 10 lut 2007, 17:45
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Czy Canonical powinien skomercjalizować Ubuntu?

Post autor: karmelek »

@mat

Bredzisz i chyba sam doskonale zdajesz sobie z tego sprawę, wnioskuje to z tego, jak w niektórych momentach umiejętnie unikasz odpowiedzi/zmieniasz temat, a w innych momentach sam sobie przeczysz.
Amen.

Inna rzecz, że np. dla mnie wyznacznikiem użyteczności systemu na pewno nie są gry. Do grania kupiłbym konsolę. Komputer wykorzystuję do pracy.

Czyli w momencie, gdy pomyślisz, że przydałby się jakiś program dla Linuksa, to zrezygnujesz z niego
zawsze, gdy okaże się, że jest płatny?
Jeżeli potrzebuję dobrego, profesjonalnego narzędzia, jak np. pakiet graficzny, IDE, pakiet biurowy, to wolę zapłacić, niż męczyć się z czymś, bo jest wolne, darmowe i paru nerdów pieje nad tym z zachwytu.
Ma znczenie praktyczne dla producentów i użytkowników Linuksa, ponieważ, gdy więcej gier korzysta z otwartych bibliotek to bardziej realne i szybsze staje się stworzenie wersji dla Linuksa, jeśli wersje dla innych systemów już z nich korzystają.
Rynek oprogramowania to nie tylko gry.
mlody969
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 66
Rejestracja: 16 maja 2010, 11:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Czy Canonical powinien skomercjalizować Ubuntu?

Post autor: mlody969 »

Jest lepsza dla uzytkowników Linuksa, ponieważ mają możliwość jej użycia bez potrzeby zakupu systemu operacyjnego lub komputera danej firmy. Wystarczy, kupić grę, zainstalować i ją uruchomić.
Ale zdajesz sobie sprawę, że dla typowego gracza taniej wyjdzie kupić Windows? Przy zakupie 3-4 gier zaoszczędzi na domową licencję
Czy ja napisałem, że wszystkie gry dla Linuksa wychodzą z 2-3 letnim opóźnieniem w porówanniu do wersji dla Windows?
Nie, nie napisałeś tego jednak podałeś przykład 4 gier, z których tylko jedna jest nowością, a reszta to starocie. To mówi samo za siebie.
Stare? Zestarzły się z chwilą ich wydania, skoro użytkownik nie miał wcześniej możliwości ich uruchomienia pod Linuksem.
Kolego, filozofujesz, lawirujesz, a sprawa jest oczywista jak draska na białych gaciach. Odpal którąś z gier wydanych na Linuxa, a potem porównaj z grami które w tym samym czasie pojawiły się na Windowsa. Porównaj np Prey z CoD World at War. Dziękuję...

Filozofowanie typu "ta gra to nie staroć bo dopiero wyszła na Linuxa" do nikogo nie przemawia. Gracz stoi z boku, zazwyczaj jest pragmatykiem i ma jasne, konkretne porównanie: na windzie ma wypasione Crysisy i inne cuda a na Linuxie takie kartonowe Pray'e i jeszcze wmawia mu się że to nie jest staroć.
To moment kiedy zdajesz sobie sprawę, czy jesteś użytkownikiem Linuksa lub zupełnie przypadkowym fanem tego systemu.
Ja jestem użytkownikiem Windowsa, to jest mój podstawowy system, a przy okazji zaliczam przygodę z Ubuntu. Linuxowi kibicuję ponieważ im większa konkurencja na rynku systemów tym lepiej dla użytkowników. Wszystkich.
Czy nie prościej w tym przypadku byłoby kupić sprzęt na którym był już zainstalowane Ubuntu i oficjalnie wspierane. Za nieprzemyślane zakupy często się płaci podwójnie i nie mamy prawa tutaj nikogo winić.
A co to niby da? Ubuntu instaluje się na różnych konfiguracjach sprzętowych na co autorzy poszczególnych paczek nie specjalnie zwracają uwagę. Co mi z tego że w sklepie kupię lapka z Ubuntu jeżeli to jest po prostu zwykły laptop z takim a nie innym systemem operacyjnym który i tak jest rozwijany niezależnie od tego? Ktoś w sklepie złoży taki a nie inny sprzęt, zainstaluje ubuntu zamiast W7 żeby cena wyjściowa była niższa i tyle. Potem i tak jakiś Rafał z Włodkiem poprawią ten pakiet, tu przerobią Api, tam kernelka "naprawią" a mi i tak się rozjadą sterowniki.
Jak ostatnio widziałem Leoparda, to widziałem mulący diabelnie NeoOffice - czyli jabłkecznikową wersję OpenOffice 2, kiedy w Ubusiu już był Open Office 3.
A cały system był bardziej dla idiotów, aniżeli normalnego człowieka
.

Tylko że jeżeli jakiemuś makowcowi zamula NeoOffice to może sobie najnormalniej zainstalować MS Office bo jest wydany na OSX'a
Inna rzecz, że np. dla mnie wyznacznikiem użyteczności systemu na pewno nie są gry. Do grania kupiłbym konsolę. Komputer wykorzystuję do pracy.
Zgadzam się ale czasami lubię też pograć i nie widzę powodu aby w tym celu nabywać konsolę za ponad tysiaka z 2 razy droższymi niż na pc grami. Zwłaszcza że konsola jest wg mnie gorsza do grania. Spróbuj pan sobie na konsoli pograć w FPP. Tak, wiem że sa, ale FPP z automatycznym celownikiem to dla mnie $$$$$$$$ a nie FPP. Bardzo lubie tez grac w strategie. Wyobrażasz sobie sterowanie jednostkami/żołnierzami na mapie za pomocą pada?
Awatar użytkownika
Admc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2149
Rejestracja: 23 lip 2009, 08:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Czy Canonical powinien skomercjalizować Ubuntu?

Post autor: Admc »

mlody969 pisze: Zgadzam się ale czasami lubię też pograć i nie widzę powodu aby w tym celu nabywać konsolę za ponad tysiaka z 2 razy droższymi niż na pc grami. Zwłaszcza że konsola jest wg mnie gorsza do grania. Spróbuj pan sobie na konsoli pograć w FPP. Tak, wiem że sa, ale FPP z automatycznym celownikiem to dla mnie $$$$$$$$ a nie FPP. Bardzo lubie tez grac w strategie. Wyobrażasz sobie sterowanie jednostkami/żołnierzami na mapie za pomocą pada?
Pozwolę sobie zaznaczyć, że wszystkie nowoczesne konsole mają porty usb i można do nich podłaczyć normalną myszkę i klawiaturę.
╔═╦╗╔╦═╦═╦╗╔╗Blaszak (Phenom II x4 955BE, 4 GB RAM, GF GTX 550Ti) - Kubuntu 13.10 amd64
║═╣║║║╔╣╔╣╚╝║Toshiba Satellite A110-293 - Lubuntu 13.10 x86
║╔╣╚╝║║║║╚╗╔╝HTC Hero - Tegro 2.6 (Android 2.1)
╚╝╚══╩╝╚╝♥╚╝ Liczniki: Linux - 496087, Ubuntu - 28751.
mlody969
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 66
Rejestracja: 16 maja 2010, 11:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Czy Canonical powinien skomercjalizować Ubuntu?

Post autor: mlody969 »

Pozwolę sobie zaznaczyć, że wszystkie nowoczesne konsole mają porty usb i można do nich podłaczyć normalną myszkę i klawiaturę.
Co z tego skoro gra na konsolę została stworzona pod normalnego pada?
mat
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2005, 20:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Blackbox

Re: Czy Canonical powinien skomercjalizować Ubuntu?

Post autor: mat »

Savpether pisze:Bredzisz i chyba sam doskonale zdajesz sobie z tego sprawę, wnioskuje to z tego, jak w niektórych momentach umiejętnie unikasz odpowiedzi/zmieniasz temat, a w innych momentach sam sobie przeczysz.
karmelek pisze:Amen.
Przypominam, że od kilku dni staram się odpawiadać na pytania i watpliwości kilku osób, a więc po paru godzinach pisania moje odpowiedzi mogły się wam wydać mało precyzyjne lub mogłem coś pominąć.
karmelek pisze:Inna rzecz, że np. dla mnie wyznacznikiem użyteczności systemu na pewno nie są gry. Do grania kupiłbym konsolę. Komputer wykorzystuję do pracy.
Wiem. Kiedy piszę o grach dla Linuksa, to mam na myśli system użyteczny dla osób, które będą chciały z nich skorzystać w wolnym czasie. Natomiast problem aplikacji dla Linuksa do szkoły/pracy jest zupełnie innym tematem.
karmelek pisze:Jeżeli potrzebuję dobrego, profesjonalnego narzędzia, jak np. pakiet graficzny, IDE, pakiet biurowy, to wolę zapłacić, niż męczyć się z czymś, bo jest wolne, darmowe i paru nerdów pieje nad tym z zachwytu.
Aha. W takim razie, po co to wcześniej napisałeś?
karmelek pisze:Szczerze? Wolę dobrać system do oprogramowania, którego używam, niż bawić się w dopasowywanie softu pod niszowy system.


Przecież pisałem o płatnych aplikacjach, których możesz potrzebować dla systemu, którego obecnie używasz, choć jest on twoim zdaniem mało popularny.
karmelek pisze:JRynek oprogramowania to nie tylko gry.
Wyjaśniłem to na samym poczatku tego posta.
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Czy Canonical powinien skomercjalizować Ubuntu?

Post autor: linuxozaurus »

Ja używam W7 od półtora roku. Nic mi się od tego czasu nie rozjechało,
U mnie zawsze windows padał.

ja powiem jedno jako zwykły user znam kilka przypadków zwalonych płyt głównych i powiem jedno linux radzi lepiej z uszkodzonym sprzętem. Z mojego doświadczenia powiem np linux lepiej radzi z uszkodzonym AGP i ramem niż XP. Raz udało mi się zdiagnozować uszkodzenia płyty gł bez specjalistycznego sprzętu tylko linux i winsows xp.

były to
Uszkodzenie AGP (niestabilna praca karty graficznej w windows xp i stabilna na linuxie
Uszkodzenie kontrolera IDEE (widział tylko 8GB dysku
Uszkodzenie portu klawiatury (ps2)
i jeszcze kondensatory, które powodowały niestabilność komputera.Niestabilność doprowadza la do samoczynnych resetów nie zwiazanych z przegrzaniem procka ani za słabym zasilaczem.

tak uszkodzona płyta gł dawała się uruchomić tylko z CD i działał stabilnie do nagłego resetu wywołanego uszkodzonymi kondensatorami.
Awatar użytkownika
kordys
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 226
Rejestracja: 13 mar 2007, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Czy Canonical powinien skomercjalizować Ubuntu?

Post autor: kordys »

linuxozaurus pisze:
Ja używam W7 od półtora roku. Nic mi się od tego czasu nie rozjechało,
U mnie zawsze windows padał.

ja powiem jedno jako zwykły user znam kilka przypadków zwalonych płyt głównych i powiem jedno linux radzi lepiej z uszkodzonym sprzętem. Z mojego doświadczenia powiem np linux lepiej radzi z uszkodzonym AGP i ramem niż XP. Raz udało mi się zdiagnozować uszkodzenia płyty gł bez specjalistycznego sprzętu tylko linux i winsows xp.

były to
Uszkodzenie AGP (niestabilna praca karty graficznej w windows xp i stabilna na linuxie
Uszkodzenie kontrolera IDEE (widział tylko 8GB dysku
Uszkodzenie portu klawiatury (ps2)
i jeszcze kondensatory, które powodowały niestabilność komputera.Niestabilność doprowadza la do samoczynnych resetów nie zwiazanych z przegrzaniem procka ani za słabym zasilaczem.

tak uszkodzona płyta gł dawała się uruchomić tylko z CD i działał stabilnie do nagłego resetu wywołanego uszkodzonymi kondensatorami.

Coś mi tutaj nie pasuje skoro sprzęt jest uszkodzony to w niby jaki "magiczny" sposób lepiej działa tutaj lub tutaj?
Niestabilna praca AGP. Skoro działa stabilnie na linuksie to tak samo będzie działać pod kontrolą WinXP (kwestia driverów ?).
Uszkodzony kontroler IDE? Uszkodzenie portu PS2?

Wybacz ale skoro coś jest uszkodzone to żadne oprogramowanie tego nie naprawi.
Awatar użytkownika
Thomas_PL
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 75
Rejestracja: 31 paź 2008, 00:33

Re: Czy Canonical powinien skomercjalizować Ubuntu?

Post autor: Thomas_PL »

ZU nie diagnozuje (co najwyżej spróbuje odpalić tryb awaryjny lub wgrać inne sterowniki) sprzętu na tym poziomie tylko odsyła kompa do serwisu lub szuka porady u innych. Tak więc to nie jest zaleta dla niego tylko osób, które będą użerać się z problematycznym kompem.
mlody969
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 66
Rejestracja: 16 maja 2010, 11:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Ogólnie na temat systemów wszelkiej maści ...

Post autor: mlody969 »

ale jakie to ma znaczenie dla ZU że system lepiej/gorzej radzi sobie z awarią sprzętu? to jest raczej loteria ponieważ chyba żaden system nie jest pisany pod uszkodzone sprzęty. jak mi walnęła jedna ramka to dwa systemy zwiechy łapały równo
Savpether
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 294
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Ogólnie na temat systemów wszelkiej maści ...

Post autor: Savpether »

Przecież pisałem o płatnych aplikacjach, których możesz potrzebować dla systemu, którego obecnie używasz, choć jest on twoim zdaniem mało popularny.
Nie tylko jego, czy moim, ale też wielu statystów i analityków, zarówno firm jak i osób prywatnych.

Meritum tematu jest takie:

Pakowanie kasy w drogie oprogramowanie tylko po to by wspierać jego rozwój na jakąś platformę zostawmy dla firm komercyjnych, jeśli próbuje się wmówić normalnej osobie, że tak trzeba robić, to jest jakiś fanatyzm, od kiedy ja muszę finansować rozwój rynku gier pod Linuksa? Tylko po to by pograć w grę pod systemem który lubię? Mało przekonujący argument, ja systemu nie lubię, ja systemu używam, jeśli nie nadaje się do czegoś to zmieniam go na inny. Dlatego nie rozumiem i nie zrozumiem rozwijanie rynku gier dla Linuksa z własnej kieszeni tym bardziej, że po zakupie 3 popularnych, bądź mniej tytułów kasa na wydany OS mi się zwróci.

OS to nie osoba fizyczna, nie można go obdarzać uczuciami no ludzie. To tak samo jakbyś kupił, albo zdobył buty, ale by nie pasowały bo byś miał za dużą stopę i zamiast wymienić buty, byś poleciał zrobić sobie operację plastyczną, byleby pasowały, nie logiczne i głupie. Nie zakażę Ci kupowania gier pod Linuksa, kupuj, może dzięki Tobię rynek gier dla Linuksa się rozwinie, a gdy tak się stanie, przyjdę Ja i kupię grę za normalną cenę.
mlody969
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 66
Rejestracja: 16 maja 2010, 11:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Ogólnie na temat systemów wszelkiej maści ...

Post autor: mlody969 »

Savpether jak tam doświadczenia z W7?
Savpether
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 294
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Ogólnie na temat systemów wszelkiej maści ...

Post autor: Savpether »

Strasznie męczy brak repozytoriów :) Reszta jest ok, ale jeszcze z pare tygodni musze poużywać by dać rzetelną ocenę, aha IE9 nie ma domyślnie słownika??:D

Póki co korzystam tylko z rozwiązań MS - Windows Live 2011 Essentials, itd. Aha można nagrac zawartość obrazu na cd/dvd wystarczy kliknąć na obraz prawym i wybrać "Nagraj zawartość obrazu" - dlatego też nie potrzebny jes przynajmniej mi żaden programy do nagrywania.

WMP 12 nie może wyeksportować biblioteki to tez trochę irytujące, no i bez zainstalowania kodeków nie mogę załadować zewnętrznych napisów.

Ale ogólnie rzecz biorać podoba mi się. Jednak informatyk powinien znać jak najwięcej systemów, dlatego na razie zostanie dual boot :)
Awatar użytkownika
kordys
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 226
Rejestracja: 13 mar 2007, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Ogólnie na temat systemów wszelkiej maści ...

Post autor: kordys »

@ Savpether, skoro tak to doinstaluj mac'a, bsd i testuj. Ja po przetestowaniu kilku OS'ów stwierdzam że na dzień dzisiejszy najbardziej użyteczny w kolejności jest: W7, Leopard, Ubuntu, FreeBSD oraz LynxOS (system operacyjny czasu rzeczywistego).
mlody969
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 66
Rejestracja: 16 maja 2010, 11:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Ogólnie na temat systemów wszelkiej maści ...

Post autor: mlody969 »

Savpether dlaczego używasz tylko programów MS? Jakby nie patrzeć system to tylko platforma, a jej chyba najważniejszą rolą jest dostępne pod nią oprogramowanie. To tak jakby zainstalować ubuntu i ograniczać się do programów z pakietu startowego.

Do nagrywania płyt nigdy chyba nie użyłem wbudowanego programu. Korzystam z Ashampoo Burning Studio 2010 odkąd mam win7 czyli od lutego 2010 roku.

Co do IE9 to zdaje się że słownik trzeba doinstalować. Ja sam tego nie robiłem bo moją podstawową przeglądarką jest Opera.

WMP jest kiepski do odtwarzania napisów i nigdy się nie gimnastykowałem aby je czytał. Do oglądania filmów używam głównie VLC

A muzyki nigdy przez WMP nie lubiłem odtwarzać. Używam poczciwego Winampa który wg mnie bije na głowę inne playery muzyczne.

Natomiast co do programów pocztowych to u mnie rządzi Windows Live Mail
Ostatnio zmieniony 13 cze 2011, 17:49 przez mlody969, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Ogólnie na temat systemów wszelkiej maści ...

Post autor: linuxozaurus »

Kod: Zaznacz cały

Do nagrywania płyt nigdy chyba nie użyłem wbudowanego programu. Korzystam z Ashampoo Burning Studio 2010 odkąd mam win7 czyli od lutego 2010 roku.
ja uzywałam nero buring rom w czasach win xp
Co do IE9 to zdaje się że słownik trzeba doinstalować. Ja sam tego nie robiłem bo moją podstawową przeglądarką jest Opera.
ja tez nie instalowałam słownika bo podstawową przeglądarką jest FireFox
WMP jest kiepski do odtwarzania napisów i nigdy się nie gimnastykowałem aby je czytał. Do oglądania filmów używam głównie VLC
ja na twoim mniejscu bym wybrała VLC lub MPlayer
A muzyki nigdy przez WMP nie lubiłem odtwarzać. Używam poczciwego Winampa który wg mnie bije na głowę inne playery muzyczne.
ja taz nie lubiłam WMP.
Natomiast co do programów pocztowych to u mnie rządzi Windows Lice Mail
ja takowego nie używam bo mam webmail
że na dzień dzisiejszy najbardziej użyteczny w kolejności jest: W7, Leopard, Ubuntu, FreeBSD oraz LynxOS (system operacyjny czasu rzeczywistego).
ja nigdy nie postawię win7 na pierwszej pozycji nim byłby prędzej leopard. potem ubuntu a windows końcu a tych 2 ostatnich nie testowałam więc milczę

wiem ze leopard jest szybszy od ubuntu.
Savpether
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 294
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Ogólnie na temat systemów wszelkiej maści ...

Post autor: Savpether »

Do nagrywania płyt nigdy chyba nie użyłem wbudowanego programu. Korzystam z Ashampoo Burning Studio 2010 odkąd mam win7 czyli od lutego 2010 roku.
Po co skoro domyslne wystarcza?:)
Savpether dlaczego używasz tylko programów MS? Jakby nie patrzeć system to tylko platforma, a jej chyba najważniejszą rolą jest dostępne pod nią oprogramowanie. To tak jakby zainstalować ubuntu i ograniczać się do programów z pakietu startowego.
Nie wiele instalowałem po instalacji ubuntu, zawsze w 95% miałem domyślne oprogramowanie, nie licząc kodeków, itd. Domyślne zawsze jest najlepiej zintegrowane z systemem, a MS czuje, że ostatnio chyba chce podąrzyć droga apple - dobre domyślne oprogramowanie.
WMP jest kiepski do odtwarzania napisów i nigdy się nie gimnastykowałem aby je czytał. Do oglądania filmów używam głównie VLC
Po co instalować płatny soft skoro używałbym go do oprogramowania, które mogę mieć na bezpłatnym?:) Wystarczy Windows 7 Codecs Pack i już WMP 12 wyświetla napisy.
A muzyki nigdy przez WMP nie lubiłem odtwarzać. Używam poczciwego Winampa który wg mnie bije na głowę inne playery muzyczne.
Porlbme w tym, że ja nie używam playerów muzycznych. WMP nie jest zwykłym playerem, to menedżer kolekcji muzycznej i takich rzeczy używam i potrzebuję, mam otagowane utwory z okładkami i lubię mieć porządek w kolekcji.
Natomiast co do programów pocztowych to u mnie rządzi Windows Live Mail
U mnie króluje cały Windows Live Essentials 2011 - Messenger, SkyDrive, Windows Live Mail, Program do zarzadzania kolekcją zdjęć, WMM i program do kontroli rodzicielskiej.
wiem ze leopard jest szybszy od ubuntu.
Bzdura.
@ Savpether, skoro tak to doinstaluj mac'a, bsd i testuj.
Testowałem React OS, Linux, BSD, Windows, na Maca mnie nie stać na razie, ale używałem u kolegi.
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Ogólnie na temat systemów wszelkiej maści ...

Post autor: linuxozaurus »

wiem ze leopard jest szybszy od ubuntu.
Bzdura.
udowodnij
Testowałem React OS, Linux, BSD, Windows, na Maca mnie nie stać na razie, ale używałem u kolegi.
skoro ci chodzi o testowanie Mac osa x z zamorzeniem ze i tak wywalisz to po co kupować jako można przetestować korzystając z pirata.
Awatar użytkownika
miscoala
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 79
Rejestracja: 25 sty 2009, 18:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Ogólnie na temat systemów wszelkiej maści ...

Post autor: miscoala »

fajny temacik czyta się jak dobra książkę przygodowa ,ale sam coś napisze mam znajomego który zaczynał od XP potem przesiedl na Mandriwe a następnie na Leoparda (wywalając 6000 zeta na sprzęt )tylko po to żeby znowu wrócić do Linuxa i używa obecnie Kubuntu 11.04 czyli coś w tym musi być.Komp dla mnie jest czymś do pracy a do gier to tylko konsola i plazmowy tv.
Savpether
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 294
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Ogólnie na temat systemów wszelkiej maści ...

Post autor: Savpether »

skoro ci chodzi o testowanie Mac osa x z zamorzeniem ze i tak wywalisz to po co kupować jako można przetestować korzystając z pirata.
Nie wiem, czy masz problemy z wymową, czy masz problemy z poprawnym pisaniem, jak coś to powiadom mnie, jednak męczy mnie domyślanie się o co Ci chodzi w każdym zdaniu, także wybacz, ale jeśli będziesz tak pisać to teraz odpisuje Ci ostatni raz.

Nie słyszałem o tym, że Apple oferuje triale swojego systemu, w związku z tym, gdy kupię to przetestuję. Powiedz mi, gdzie napisałem, że będę miał go zamiar wyrzucić?
Komp dla mnie jest czymś do pracy a do gier to tylko konsola i plazmowy tv.
Otóż to, dlatego do pracy i nauki zaczynam używać Windowsa, może do Liceum Linux wystarczy, ale na studiach ciężko, nie widzę też sensu korzystania z windowsa na virtualboksie, bo albo z niego korzystam, albo nie i nie ważne czy to dual boot, czy virtualbox.

Potrzebuje Windowsa do Photoshopa na przedmiot Multimedia i Interfejsy, potrzebuję Windowsa na Architekturę komputerów do Visual Studio i kompilatora MASM, potrzebuję Windowsa do pisania dokumentacji programu który piszę w ramach projektu na Algorytmy i struktury danych bo jeśli napiszę to w LO, albo OO to nie będę miał pewności, czy mój profesor na swoim MS Office 2010 zobaczy ten tekst tak sformatowany jak być powinien, używam też windowsa do wielu innych profesjonalnych zastosowań, czyli w gruncie, rzeczy nie do dziecinady - filmy, muzyka, net, a do nauki i szerokopojętej pracy, gdzie Linux niestety się nie sprawdza.
mlody969
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 66
Rejestracja: 16 maja 2010, 11:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Ogólnie na temat systemów wszelkiej maści ...

Post autor: mlody969 »

Nie wiele instalowałem po instalacji ubuntu, zawsze w 95% miałem domyślne oprogramowanie, nie licząc kodeków, itd. Domyślne zawsze jest najlepiej zintegrowane z systemem,
Trochę w to wątpię. To że Canonical coś wpakowało do instalatora nie znaczy od razu że specjalnie to z systemem zintegrowali. Oni głównie zlepiają rózne projekty. Jądro robi kto inny, środowisko graficzne kto inny, biblioteki kto inny, aplikacje kto inny. A oni kernela, biblioteki, środowisko graficzne trochę oszlifują, poskręcają, pozlepiają w system a potem dokleją do niego programy które uważają za stosowne.
Po co instalować płatny soft skoro używałbym go do oprogramowania, które mogę mieć na bezpłatnym?:) Wystarczy Windows 7 Codecs Pack i już WMP 12 wyświetla napisy.
VLC to tylko jeden z wielu playerow dostępnych na Windowsa. Podałem go bo po prostu uważam że jest dobry, a to że jest dostępny również na Linuxa uważam w tym przypadku za niewiele znaczacy detal. Nie uważam aby instalacja na (płatnym) windowsie darmowego programu dostępnego na (darmowego) Linuxa była pozbawiona sensu. Widzisz, siłą Windowsa jest to, że mając ten system możesz mieć bardzo wiele darmowych, również open source'owych programów, a do tego możesz instalować płatne, zamknięte i komercyjne. Posiadając windowsa po prostu nie jesteś skazany na żadną ze stron. Natomiast mając linuxa jesteś ograniczony prawie wyłącznie do programów wolnych, otwartych i darmowych.

Korzystałem także z realplayera, uważam że jest przyzwoity.
Porlbme w tym, że ja nie używam playerów muzycznych. WMP nie jest zwykłym playerem, to menedżer kolekcji muzycznej i takich rzeczy używam i potrzebuję, mam otagowane utwory z okładkami i lubię mieć porządek w kolekcji.
To co innego. Ja jestem w tym temacie trochę staroświecki - po prostu wszystko mam w odpowiednich katalogach :D nigdy nie bawiłem się w kolekcje i listy odtwarzania.
.Komp dla mnie jest czymś do pracy a do gier to tylko konsola i plazmowy tv.
Ja nie widzę powodu aby osobno do grania kupować konsolę skoro mogę to robić na komputerze. Zresztą dla mnie komputer do grania jest lepszy. Tak jak już pisałem, FPSy na konsoli to zabawa z naprowadzanym celownikiem, czyli tracisz 90% rozrywki z FPSa, no a o strategiach to nawet nie ma co gadać...
Nie wiem, czy masz problemy z wymową, czy masz problemy z poprawnym pisaniem, jak coś to powiadom mnie, jednak męczy mnie domyślanie się o co Ci chodzi w każdym zdaniu, także wybacz, ale jeśli będziesz tak pisać to teraz odpisuje Ci ostatni raz.
Nie tylko Ciebie to męczy. Koleżanko, nie traktuj tego jak atak, ale prawie wszyscy tutaj po każdym Twoim poście zastanawiają się "co autor miał na myśli". Piszesz tak nieskładnie, niechlujnie i niegramatycznie, często bez odpowiedniej interpunkcji że naprawde to jest męczące w odbiorze. Możesz się postarać pisać trochę bardziej po polsku?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość