Kernele testowe/stabilne wersja v21.x - atom oraz K8

Moderator: e X t 7 3

zovalik
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 212
Rejestracja: 16 gru 2006, 23:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: zovalik »

e X t 7 3 pisze:
zovalik pisze:Głównie na AC, szczególnie po usypianiu. Maszyna się nie przegrzewa, karta zintegrowana w procku i3 więc chyba też ok.
oki zatem daj mi proszę dmesg i kern.log zawarte w /var/log ... proszę tylko skompresuj czymś [najlepiej .tar.xz] ten ostatni w szczególności ... spory może być ;).

Pozdrawiam
Wedle życzenia.

http://ubuntuone.com/09ZfiBVSIo7BENUK577p3F
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

Oki przyjrzę się temu. Co do sterowników - dla AMD wypuszczono właśnie sterowniki 13.1. Zatem, zbuduje paczki i będą do zainstalowania przez NeteXt'73 zamiast 12.11 beta11.

AMD Catalyst 13.1

AMD Catalyst™ 13.1 Proprietary Linux® Graphics Driver Release Notes

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
NetBit73

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: NetBit73 »

witek pisze: Nie żebym się czepiał :) ale rzeczywiście "wrzuciłeś" ten tekst i to dosłownie. Brakuje jeszcze tylko aby w nim warzechą zamieszać i będzie komplet. Pousuwaj podwójne spacje, wytłuść może główne działy, wstaw odstępy pomiędzy kolejnymi działami, itp.
Cieszę się, że zauważyłeś iż dobór słów, których użyłem był prawidłowy i zgodny z prawdą :lol: , co nie zmienia faktu, że już poprawiłem. Dzięki.
Awatar użytkownika
witek
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 400
Rejestracja: 14 lip 2005, 14:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: witek »

NetBit73 pisze:
witek pisze: Nie żebym się czepiał :) ale rzeczywiście "wrzuciłeś" ten tekst i to dosłownie. Brakuje jeszcze tylko aby w nim warzechą zamieszać i będzie komplet. Pousuwaj podwójne spacje, wytłuść może główne działy, wstaw odstępy pomiędzy kolejnymi działami, itp.
Cieszę się, że zauważyłeś iż dobór słów, których użyłem był prawidłowy i zgodny z prawdą :lol: , co nie zmienia faktu, że już poprawiłem. Dzięki.
To ja się cieszę, że mogłem w taki sposób pomóc, chociaż nadal widzę podwójne spacje przy myślnikach i różne odstępy między wypunktowaniem a tekstem. Jeszcze mała uwaga jeżeli głównym wypunktowaniem są "kropy" to kolejne mniejsze myślniki powinny mieć większe wcięcie tak jak w numeracji np.

Kod: Zaznacz cały

1  
  1.1
    1.1.1
Pousuwaj jeszcze z końca wierszy wiszące spójniki (a, w, z, i) oraz w jednym miejscu podzieliło Ci "imię" eXt73 na: e i w kolejnym wierszu Xt73
NetBit73

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: NetBit73 »

witek pisze:
NetBit73 pisze:
witek pisze: Nie żebym się czepiał :) ale rzeczywiście "wrzuciłeś" ten tekst i to dosłownie. Brakuje jeszcze tylko aby w nim warzechą zamieszać i będzie komplet. Pousuwaj podwójne spacje, wytłuść może główne działy, wstaw odstępy pomiędzy kolejnymi działami, itp.
Cieszę się, że zauważyłeś iż dobór słów, których użyłem był prawidłowy i zgodny z prawdą :lol: , co nie zmienia faktu, że już poprawiłem. Dzięki.
To ja się cieszę, że mogłem w taki sposób pomóc, chociaż nadal widzę podwójne spacje przy myślnikach i różne odstępy między wypunktowaniem a tekstem. Jeszcze mała uwaga jeżeli głównym wypunktowaniem są "kropy" to kolejne mniejsze myślniki powinny mieć większe wcięcie tak jak w numeracji np.

Kod: Zaznacz cały

1  
  1.1
    1.1.1
Pousuwaj jeszcze z końca wierszy wiszące spójniki (a, w, z, i) oraz w jednym miejscu podzieliło Ci "imię" eXt73 na: e i w kolejnym wierszu Xt73
ta bo on się nazywa e X t 7 3 a nie eXt73 i tak zadziała każdy edytor. Blogger ma spore ograniczenia edycji textu i do poprawy reszty nawet się nie zabieram
dzięki.
zovalik
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 212
Rejestracja: 16 gru 2006, 23:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: zovalik »

e X t 7 3 pisze:Oki przyjrzę się temu. Co do sterowników - dla AMD wypuszczono właśnie sterowniki 13.1. Zatem, zbuduje paczki i będą do zainstalowania przez NeteXt'73 zamiast 12.11 beta11.

AMD Catalyst 13.1

AMD Catalyst™ 13.1 Proprietary Linux® Graphics Driver Release Notes

Pozdrawiam
Dzisiaj na baterii zaczął sypać błędami.

Porobiłem zrzuty ekranu ===> http://ubuntuone.com/6bnjhkRfnIZcozGidgUbvy
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

No tak błędy na grafice intela ... w Linux-3.7.3 jest bardzo dużo poprawek dla sterowników intela - zobaczymy, jak będzie na v22.0.

Co do AMD - oczywiście jak to mają w zwyczaju nowe Catalysty 13.1 nie zbudują modułu na kernelach powyżej 3.5.x ... ale na szczęście już "spaczowałem" ;).

Pozdrawiam

-- 18 sty 2013 12:37 --

Pod nową wersją v22.0 [Linux-3.7.3] + Catalysty 13.1 system działa naprawdę super szybko - polecam tez updatowanie KDE do 4.9.5 - odczuwalnie szybsze od 4.9.4 [ppa:kubuntu-ppa/ppa]

Catalyst 13.1 + kernel v22.0-brazos

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
luk1don
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1768
Rejestracja: 07 lis 2008, 16:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: luk1don »

Miras1990 pisze:
Witaj,
Jeśli możesz to napisz mi instrukcję krok po kroku jak używać tego programu albo co Ty robisz po kolei. Byłbym wdzięczny za pomoc ;-)

Pozdrawiam :roll:
Tam wszystko jest napisane...

Kod: Zaznacz cały

./kdetect.sh
./autokernconf.sh
Masz gotowy konfig o nazwie: config.auto

-- piątek, 18 stycznia 2013, 13:54 --

Trzeba zrobić paczuszki fglrxów :) Nie wiem jak tam z patchami na kernele 3.7.x i 3.8.x...
Awatar użytkownika
elzear
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 163
Rejestracja: 25 kwie 2009, 12:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: elzear »

e X t 7 3 pisze:
elzear pisze:Zauważyłem pewien problem podczas kopiowania danych z dysku SATA 500 GB (talerzowiec) gdzie mam NTFS, na pendrive USB 2.0.
System postawiony jest na SSD dlatego wybrałem elevator=noop, jednak przy kopiowaniu dużego pliku (2 GB) z partycji NTFS kopiowanie szaleje, tzn informacje na temat kopiowania, raz pokazuje 60 MB aby po chwili spaść do 800 kbs i tak w kółko. Wróciłem więc na cfq gdzie informacje na temat kopiowania nie szaleją już tak bardzo skoki są od 4 MB na 10 MB. Czy ktoś sprawdzał może noop'a u siebie?
Witaj, a w przypadku kopiowania z partycji ext4 lub innej też taka sytuacja powstaje ? Może jakiś błąd sterownika ntfs3 ?

... ale czaka używasz noop do dysków HDD [talerze = dysk mechaniczny] ?!? ... no nie polecam ;)


Tak :) wróciłem do cfq :) Jednak to nie rozwiązuje mojego problemu. Nie jest to też problem z ntfs-3g tylko z penrive'ami :/ Znalazłem sporo wzmianek w sieci z identycznymi problemami jednak nikt nie jest w stanie tego naprawić.
przykłady:
http://forums.linuxmint.com/viewtopic.p ... 7&start=20
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1821162&page=3
Co dziwne, zdarza mi się to już po raz 2, tzn. na jednym z poprzednich systemów miałem identyczny objaw, wtedy też nie byłem w stanie dojść dlaczego tak się dzieję. Po reinstal'u na innym system wszystko zaczęło działać ok.
Pozdrawiam
kwi4tek
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 03 sty 2013, 14:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: kwi4tek »

czy to normalne, że po zainstalowaniu sterowników AMD system zużywa ok 50% więcej ramu niż wcześniej?
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

Nie jest to też problem z ntfs-3g tylko z penrive'ami :/ Znalazłem sporo wzmianek w sieci z identycznymi problemami jednak nikt nie jest w stanie tego naprawić.
przykłady:
http://forums.linuxmint.com/viewtopic.p ... 7&start=20
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1821162&page=3
Co dziwne, zdarza mi się to już po raz 2, tzn. na jednym z poprzednich systemów miałem identyczny objaw, wtedy też nie byłem w stanie dojść dlaczego tak się dzieję. Po reinstal'u na innym system wszystko zaczęło działać ok.
Pozdrawiam
Domniemuje, że masz Kubuntu 12.10 i mój v21.6 tak ? ... z tego co widać to jakiś błąd w sub-storage [na niektórych chipsetach] ... zobaczymy pod v22.0.

Pozdrawiam

-- 18 sty 2013 20:27 --
kwi4tek pisze:czy to normalne, że po zainstalowaniu sterowników AMD system zużywa ok 50% więcej ramu niż wcześniej?
Jeżeli to system 64 bitowy to na otwartych będziesz miał zajęte jakieś 340 - 370 MB. Natomiast pod Catalystami ok. 440 - pod Kubuntu - wygląd pulpitu jak u mnie [widgety plasmy]. zatem to "normalne" ;).

Pozdrawiam

-- 18 sty 2013 22:19 --

Właśnie prosiłem Kolegę, aby powiedział mi jaki procesor może siedzieć w maszynie którą mu polazłem [nie widział wcześniej] i na której mógł wykonywać rożne działania - Kubuntu 12.04 [oczywiście 64 bity], a tu bawił się efektami, chrome, obrazki dokumenty pod LibreOffice etc. i stwierdził działa super szybko ... to musi być przynajmniej niskonapięciowy intel i3 ;) ... a działał na 1201n z atomem 330 + nowy kernel v22.0-atom [Linux-3.7.3] + sterowniki Nvidii, jakie dostarczać będziemy z NeteXt'73 4.0. Ten kernel będzie najszybszym i najbardziej responsywnym z dotychczas przeze mnie wypuszczonych ;)

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
quatrolibro
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 112
Rejestracja: 27 cze 2011, 08:54
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: quatrolibro »

Od kilku dni mam dziwna przypadłość na "słabej baterii". Od momentu gdy zejdzie poniżej 15 % co chwila wyskakuje mi panel (ustawiony jest na auto ukrywanie) nawet jak zostawić komputer w spokoju, nic nie ruszać, to wyskakuje, po jakimś czasie się chowa i znowu wyskakuje, przez te około 30 minut do całkowitego wyczerpania baterii, wyskakuje dobre 20 albo więcej razy, że wściec się można. Kiedy podłączę zasilanie to jeszcze przez kilka(naście) minut panel sam wyskakuje a potem przestaje (powyżej tych 15% ?). Przeszedłem kilka cykli rozładowania i ładowania i sytuacja się powtarza zawsze na niskiej baterii. Nie wiem od czego to się zaczęło, chyba gdzieś w okolicy 11/12.01.2013 odpaliłem instalator żeby się zaktualizował, podmieniłem wpisy w GRUB (było na forum że wypadł jakiś wpis z GRUB i zostały poprawione błędy w instalatorze) i przepuściłem skrypty NetBit73 (upgrade, ram, flash, APT, konfigi), wyłączyłem w Upstart i SysV co jeszcze nie było wyłączone a jest przez Panów polecane do wyłączenia. Po takim "hurcie", wiem, nie znajdzie się przyczyny... Czy może ktoś wie o co chodzi z tym wyskakiwaniem panela na niskiej baterii ?

A tak po za powyższym ostatnio jest lepiej o ile komputer się nie uruchomi w stanie pobudzenia (20-25 W) albo mu się nie odmieni w trakcie pracy. Przypadki te są w mniejszości, na szczęście. Po prostu robię restarty aż na licznik w Powertop wraca 10 W. Czas pracy nadal krótszy niż dawniej bywało (po starcie i odczekaniu 10 minut) pokazuje że bateria starczy na niecałe 4 godziny co przekłada się na średnio 2 godziny pracy (było - Kubuntu 12.04 + v20.x - na pełnej baterii w trybie bezczynności do 6 godzin i nawet do 4 godzin pracy). Myślałem że przez ostatnie 3 miesiące (często gwałtowne pożeranie prądu) siadła bateria ale wg testów, zrobionych pod Win, ma 74 % fabrycznej wydajności, od połowy października spadło o 2%. W dodatku na Win.7 mam na liczniku nadal >5 godzin na starcie, co spokojnie pozwoliło na 3 godziny pracy (masa aktualizacji systemu i programów, Dell diagnostic puszczony w całości i przeglądanie internetu) w dodatku kultura pracy komputera w ogólnym odczuciu wyższa (np. to że wiatrak zwalnia po schłodzeniu procesora a nie tak jak pod Kubuntu, zazwyczaj dopiero po restarcie... )
Kubuntu 12.10, KDE 4.11, Kernel K8_64bit
Dell Vostro 3750, i5-2410M, Intel HD Graphics 3000/nVidia GT 540 (Optimus), Intel Wireless N-1030
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

To co opisujesz to jakieś błędy ACPI [z moich doświadczeń wie, że dotyczy to tylko maszyn które posiadaj grafikę Nvidii] ... wiem bo pojawiają się na Asusie 1201n z grafika Nvidii. Cały czas staram się to zniwelować ale nie do końca znam jeszcze przyczynę. Powiedz mi maszyna nigdy po restarcie nie żądała ponownego wczytania ustawień domyślnych biosu ?

Jeszcze co do paczek z Catalystami 13.1 ... dałem patch`e i będą działać na kernelach nie tylko do 3.5, jak standardowe, ale także 3.6, 3.7 i 3.8. Na start wypuszczę jednak tylko paczkę 64 bity ... mam problem ze zbudowaniem, 32 bitowej - wali błędami przy budowie - wydaje mi się, że AMD "spaprało" ustawienia katalogów w skrypcie odpowiedzialnym za budowę wersji 32 bitowych. Jak rozwiąże ten problem dam też takie paczki.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
quatrolibro
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 112
Rejestracja: 27 cze 2011, 08:54
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: quatrolibro »

e X t 7 3 pisze:To co opisujesz to jakieś błędy ACPI [z moich doświadczeń wie, że dotyczy to tylko maszyn które posiadaj grafikę Nvidii] ... wiem bo pojawiają się na Asusie 1201n z grafika Nvidii. Cały czas staram się to zniwelować ale nie do końca znam jeszcze przyczynę. Powiedz mi maszyna nigdy po restarcie nie żądała ponownego wczytania ustawień domyślnych biosu ?
Nigdy nie miało to miejsca.
Wiem, nie raz pisałeś o błędach ACPI i problemach z Nvidią. Aktualnie mam tylko Nuveau, bo pisałeś że to przez stery Nvidi te kłopoty.

Bios jest aktualny. Jedyne co w nim grzebałem to wyłączenie kamery bo mi niepotrzebna, a (chyba) się nie wyłączała, w Powertop zawsze było "usage 100%"

Dzisiaj niestety po kilku próbach nie udało mi się uruchomić komputera tak żeby pobierał 10-12 W. Po pięciu restartach niby już było ale w trakcie logowania na forum Ubuntu skoczyło na 18 W ( w porywach do 24) i tak zostało, bateria leci teraz około 1% /minutę.

Ten Twój Asus to chyba nie ma optimusa więc nawet jak zdiagnozujesz problem i naprawisz to mi wcale nie musi pomóc. Jeżeli nie będzie sensownego, rozwiązania problemu "optimus pod Linuksem" ze strony Nvidi, które, w przeciwieństwie do Bumblebee, nie będzie kapryśne pod względami: maszyna, kernel, stery, to nie widzę nadziei na rozwiązanie tego przekleństwa.

Oczywiście oprócz "słabej kultury pracy" i nieuzasadnionych skoków poboru prądu mam też mniejsze problemy: tearing (12.04 nie było), gorszy dźwięk ( niż pod win 7) z pokładowych głośniczków, dziwne dźwięki " pru pru pru " z głośniczków albo bebechów na AC, przy jakiejkolwiek zmianie czy ruchu na ekranie (występuje również pod win 7 ale tam jest trochę ciszej).... Co do systemu mój wybór jest pewny i ostateczny ma korzyść Kubuntu. Ale nigdy więcej Della i Nvidii.

Pozdrawiam.
Kubuntu 12.10, KDE 4.11, Kernel K8_64bit
Dell Vostro 3750, i5-2410M, Intel HD Graphics 3000/nVidia GT 540 (Optimus), Intel Wireless N-1030
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

Co do tearingu ... pod v22.0 praktycznie nie będzie ;) ... właśnie porównałem generyka 3.7 do v22.0 ... no pod generykiem to wręcz widać jak rysuje ekran :P ... tak nie ma Optimusa. Z tego co wiem Nvidia intensywnie pracuje jednak nad tym aby to wdrożyć ... z tego co słyszałem testowe sterowniki ponoć już działają :P. Tu największe znaczenie będzie miał ... Steam - będzie powodzenie [będą ludzie kupować gry] = będzie takie wsparcie o jakim GNU/Linux do tej pory nie śnił - to wiem od Developera, który ma wiedzę o tym nad czym pracują ludzie z Nvidii. Zatem poczekajmy i zobaczymy. Myślę, że do 2-4 miesięcy Nvidia powinna zabrać tu głos ;).

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
JerryG
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 923
Rejestracja: 28 lut 2008, 21:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: JerryG »

Cos nie tak z moim laptopem po usunieciu cpufreqd :-x
Wlaczylem na baterii, myszka nie dzialala, zadzialala po zaladowaniu sie wszystkiego i jeszcze dlugo po :-x
Wzwiazku, ze na baterii odpalilem powertopa i

Kod: Zaznacz cały

3-4 minuty po starcie systemu z otwartymi programami, myszka nie dziala

The battery reports a discharge rate of 12.5 W
The estimated remaining time is 3 hours, 27 minutes
ale teraz po paru h przegiecie, nie dzialaja mi sluchawki, mikrofon dziala jak podlacze.
Zaznaczam, ze podlaczalem az 3 sluchawki - dzialaja w innych kompach :(
Jeszcze wczoraj na skype sobie rozmawialem.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lenovo G50
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

Jak Pan usunąłeś cpufreqd ? Wygląda, jak by nie działał APM albo ACPI.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
JerryG
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 923
Rejestracja: 28 lut 2008, 21:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: JerryG »

Przez program kolegi NetBit73

Logi
https://dl.dropbox.com/u/61025893/Linux/Temp.rar
- - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lenovo G50
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

Oki jutro się temu przyjże.

Pozdrawiam

-- 20 sty 2013 11:10 --

Zatem Kolego JerryG ... miałeś tam lekki "kernel panic" - może nie do końca, ale wywaliło sterowniki broadcoma i co za tym idzie mogło to powodować dalsze problemy - nie wiem bo się wtedy logowanie skończyło ;). Oczywiście widać, ze Nvidia działa - wyłącza intela. Poza tym standardowe ostatnio warningi i errory na ACPI. Zobaczymy, jak będzie na v22.0.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
KamilxxG
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 11
Rejestracja: 28 sie 2010, 15:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v21.x - atom oraz K8

Post autor: KamilxxG »

Witam, zainstalowałem za pomocą skryptu NeteXt'73 v3.71 kernel 21.6 K8 po ponownym uruchomieniu systemu nie mogę się zalogować na swoje konto a dokładniej proces logowania sprowadza mnie znów do ekranu wyboru użytkownika. W trybie tekstowym logowanie jest poprawne ale nie mogę uruchomić trybu graficznego, po komendzie startx otrzymuje m.in. następujące komunikaty:
xinit: connection to X server lost
error setting MTRR Invalid argument (22)

Powyższy problem miałem też na Samsungu N210 po aktualizacji kernela od eXt`73 jednak wtedy pomogło wykonanie polecenia:

Kod: Zaznacz cały

 sudo chown -R kamil:kamil /home/kamil
Jak mogę zdiagnozować w czym tkwi problem?

system: 12.04.1, 64 bit, kde
Zablokowany

Wróć do „kernele e X t 7 3”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości