Opinie o mac os x

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika
Preyas
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 26
Rejestracja: 30 maja 2009, 23:27
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Opinie o mac os x

Post autor: Preyas »

Jakie jest wasze zdanie o systemie spod znaku jabłka?
Czy to dobry system? Czy można uruchomić na nim programy z windowsa?
Czy ten system jest godzien nosić miano systemu?
Windows to system tak skomplikowany że producenci z żalu robią sterowniki/programy do userów którzy kupili to g.....!
Awatar użytkownika
Marvell
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 202
Rejestracja: 29 kwie 2008, 13:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Opinie o mac os x

Post autor: Marvell »

Jestem zmuszony używać go w szkole. Mi kompletnie się nie podoba, zawiesza się częściej niż M$ (może to wina zaniedbań nauczyciela, nie jestem pewny). Ogólnie ma ciekawy wygląd i chyba na tym kończą się pozytywy, które w nim zauważam ;>

Może moja opinia nie jest bardzo miarodajna, ponieważ rzadko go używam, ale piszę o tym, co zaobserwowałem.
Ludzie dzielą się na 10 grup - na tych, którzy rozumieją zapis binarny i resztę.
[ Gentoo ]
Linux user #479548
Awatar użytkownika
lukas_j
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 54
Rejestracja: 20 lut 2009, 10:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Opinie o mac os x

Post autor: lukas_j »

Ja na nim nie robilem nic. A da sie go uruchomic na normalnym PC?
bacior
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 48
Rejestracja: 18 lut 2008, 23:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Odp: Opinie o mac os x

Post autor: bacior »

Na osnews był ostanio artykuł o firmie sprzedajacej zwykle pecety z mac os,
wiec uruchomic sie da. W przypadku samodzielnej instalacji nie ma jedynie gwarancji, czy wszystko bedzie dzialac jak nalezy.
Czyli podobnie jak z linuchem :D
amoureux
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 25
Rejestracja: 27 cze 2006, 01:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Opinie o mac os x

Post autor: amoureux »

bacior pisze:Na osnews był ostanio artykuł o firmie sprzedajacej zwykle pecety z mac os,
wiec uruchomic sie da. W przypadku samodzielnej instalacji nie ma jedynie gwarancji, czy wszystko bedzie dzialac jak nalezy.
Czyli podobnie jak z linuchem :D
Nie, nie podobnie jak z linuchem

Mac OSx na PC to trzeba miec szczescia żeby wogóle działało cokolwiek.

Raz, że Apple na takie praktyki sie nie godzi,

Dwa, że Mac OSx z orginalnej płyty ot tak sobie nie zainstalujesz na komputerze, to nie takie proste.

Trzy, wogóle sie to nie opłaca, Mac Osx nie oferuje niczego czego by nie miał Linux czy Windows.. może poza jednym, Final Cut Studio (i na tym się kończą plusy tego systemu)
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Odp: Opinie o mac os x

Post autor: igotit4free »

Preyas pisze:Jakie jest wasze zdanie o systemie spod znaku jabłka?
Czy to dobry system? Czy można uruchomić na nim programy z windowsa?
Czy ten system jest godzien nosić miano systemu?
Trochę dziwne te twoje pytania ... jak to czy jest dobry ? Wszystko zależy od oczekiwań użytkownika i zadań jakie stawia przed swoim komputerem. Jak potrzebujesz maszynki do konkretnych zastosowań i lubisz używać komputera tak jak lodówki, to kupujesz maka.
Wciskasz POWER i działa. Apple dopuszcza jego instalacje wyłącznie na swoich komputerach, więc masz gwarancje niezawodności działania.
A po co ktoś miałby instalować soft M$ na maku ?
Ostatniego pytania to już całkiem nie rozumiem, co to znaczy "czy jest godzien" ? Brakuje mu czegoś czy co ?

.
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
Awatar użytkownika
karmelek
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 883
Rejestracja: 10 lut 2007, 17:45
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Opinie o mac os x

Post autor: karmelek »

Mac OSx na PC to trzeba miec szczescia żeby wogóle działało cokolwiek.
Waść próbował czy tylko powtarza to co 'gdzieś tam ktoś' mówił? Osobiście znam zawodników którzy takie kombinacje czynili i mają zgoła odmienne opinie.
Czy ten system jest godzien nosić miano systemu?
Ke? Nie róbmy z komputera ideologii... to NARZĘDZIE jest...
Czy można uruchomić na nim programy z windowsa?
Jest ku temu odpowiedni soft (coś jak crossover)
Jakie jest wasze zdanie o systemie spod znaku jabłka?
Jak dla mnie - poza kwestią ceny (która też znowu jakaś szalona nie jest) OSX bije na głowę Windę i Linuksa w większości kwestii i kategorii porównań. Wystarczy spojrzeć choćby na dopracowanie interfejsu (defaultowe i detalach - a nie że 'można sobie potem ładnie zoribć)
Wszystkich moderatorów Bóg po śmierci zabiera do nieba, żeby ci dwadzieścia cztery godziny na dobę moderowali modlitwy do niego.
http://karmelek.wordpress.com
inny OS=debian lenny
LukAs
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 284
Rejestracja: 30 paź 2005, 21:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Opinie o mac os x

Post autor: LukAs »

Wczoraj się nim bawiłem w markecie i osobiście mnie nie powalił. Ale to tylko dlatego, że używam od samego początku CF, Screenlets, AWN i resztę bajerów. Do tego niestandardowe applety, pluginy z xfce4, dużo ciekawego softu i potrafię zrobić z Linuksa tak samo ładne i użyteczne biurko jak jest w MAC OS X. Sam się interesuje wersją MAC mini za +/- 2200 zł, ale szybko mi przechodzi jak widzę, że konkurencja daje o kilka razy szybszy sprzęt.

Osobiście potrafię zrobić sobie MAC OS X z Linuksa, ale to wymaga doświadczenia i szukania wszystkiego co dobre i funkcjonalne w sieci ;)
Więcej o mnie znajdziesz na: http://ospulse.pl
dariuszbojek
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 34
Rejestracja: 11 gru 2007, 15:39
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kąkolewo k/Leszno
Kontakt:

Odp: Opinie o mac os x

Post autor: dariuszbojek »

W pracy (pracuję w branży reklamowej) nasi graficy używają MAC'ów ponieważ jest to idealny system do obróbki grafiki.
System jak każdy - ma swoje plusy i minusy. Zależy na czym się człowiek wychował. Przecież linuks także nie jest idealny :mrgreen:
Awatar użytkownika
zet120
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 280
Rejestracja: 31 maja 2008, 07:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Odp: Opinie o mac os x

Post autor: zet120 »

Przy odrobinie dobrej woli samemu można popróbować co zacz ten MAC OSX.
Od kiedy Apple zdecydowało się "przejść" na Intela system mozna z powodzeniem zainstalować na zwykłym aczkolwiek współczesnym PC.
Mozna również spróbować system uruchomić na maszynie wirtualnej.
maddie
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 91
Rejestracja: 21 sie 2008, 21:51
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Odp: Opinie o mac os x

Post autor: maddie »

Mac OS X jest dobrym systemem, jednak zależy co kto lubi. System intuicyjny, do wszystkiego są narzędzia graficzne, nawet konfiguracja sieci ogranicza się jedynie do kilku kliknięć. Jednak moim zdaniem jeśli Mac OS to tylko na Mac'u.
Osobiście potrafię zrobić sobie MAC OS X z Linuksa, ale to wymaga doświadczenia i szukania wszystkiego co dobre i funkcjonalne w sieci
Otóż muszę cię zmartwić - potrafisz zrobić sobie system, który może wygląda jak Mac OS, ale nim nie jest. W tym systemie wszystko jest trochę inaczej. Tam nawet zminimalizowany do docka film można oglądać jak ktoś lubi wzrok nadwyrężać ;p Dlaczego? http://developer.apple.com/macosx/architecture/ Jest w tym trochę prawdy. Właściwie to cała prawda tu jest tylko ubrana w bardziej reklamowe opisy ;)
Mac OS X ma wiele przydatnych narzędzi naprawdę banalnych w obsłudze. Przy tym systemie można wyłączyć mózg a i tak każdy da sobie radę.
Moje zdanie - Mac OS X polecam, ale tylko na Mac'u. Wiem, co mówię. Znam się na tym. :D
open source. open mind. open future.
inny OS: Arch Linux
rr9
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 98
Rejestracja: 06 cze 2007, 18:39
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Odp: Opinie o mac os x

Post autor: rr9 »

amoureux pisze:Mac Osx nie oferuje niczego czego by nie miał Linux czy Windows..
No może oprócz tego, że wydawane są pod niego profesjonalne komercyjne aplikacje.
Wystarczy, że ktoś zajmuje się (pół)profesjonalnie dźwiękiem i już Twoje stwierdzenie nie jest prawdziwe (delikatnie mówiąc). Ableton Live, Cubase, Pro Tools, Reaper itp - wszystko jest na Mac i Windows, na Linuksa - ani jednego z wymienionych.
dariuszbojek
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 34
Rejestracja: 11 gru 2007, 15:39
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kąkolewo k/Leszno
Kontakt:

Odp: Opinie o mac os x

Post autor: dariuszbojek »

Święta racja.
Nie popadajmy w samouwielbienie linuksem, bo każdy system na swoje zalety i wady.
Jestem zwolennikiem linuksa ale nie za wszelką cenę:sad:
Awatar użytkownika
uszek2007
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 113
Rejestracja: 23 sie 2008, 22:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: Inna

Odp: Opinie o mac os x

Post autor: uszek2007 »

Ja instalowałem Ideneb Leopard OSX na PC i nie polecam lepiej z gnome z zrobić osx przy pomocy mac4lin
Szukasz darmowy szybki hosting ?? online@linux.pl. Mój blog online.atm.pl
Awatar użytkownika
bialyikar
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 149
Rejestracja: 12 cze 2009, 16:10
Płeć: Mężczyzna
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Opinie o mac os x

Post autor: bialyikar »

To zależy kto co lubi w OS'ie. OSX to po pierwsze prostota, intuicyjność, "out of box". Sam system jak i wszystko co Apple wypuszcza jest tworzone w myśl filozofii "uprościć na maxa!". Poza tym kupując Maca, w pakiecie dostaje się niezbędne oprogramowanie w postaci iLife. Hardware dopasowane do systemu. W przypadku innych systemów prawdę mówiąc jest loteria. Bo przy tak ogromnej liczbie różnych podzespołów, ilość konfiguracji na jakich musi działać Windows a nawet Linux jest niezliczona. Nie możliwe jest uczynienie ich tak niezawodnymi jak OSX. Tam jest system w jednej jedynej wersji (nie ma czegoś takiego jak Home, Pro...) + chyba jeszcze tylko server, dopasowany do tego jedynego konkretnego komputera. Np kupując MacBook'a jakiegoś tam, to systemu z płytek dodawanych do niego nie zainstalujemy już na Macu Pro, Mini, czy tez MackBook'u Pro. Problem może być nawet z różnymi wydaniami tego samego komputera. Oczywiście nie tyczy się to OSX'a kupionego z pudełkiem. Poza tym filozofia pracy jest zupełnie inna od tej z Linux'a, czy też Windowsa. Wszystkie programy są ze sobą ładnie zintegrowane. Nie ma w tym systemie czegoś takiego jak np. przeglądarka grafiki dodatkowo wyładowana setką dodatkowych opcji (co w Windowsie jest normalne). Tam "narzędzie" jest do tego, do czego ma być. No i jest jeszcze cały "ekosystem Macowy". Integracja Maca (hardware) z OSX'em, jego z iPodem/iPhone, ich z iTunes i AppStore, którego w Polsce jakoś większość ludzi nie może zrozumieć ;). A tak naprawdę to ten cały "ekosystem" jest tak fajnie przemyślany, że aż miło się tego wszystkiego razem używa. W Polsce z reguły nadal panuje opinia, że np. muzykę się ściąga z torrenta, a nie kupuje ;)
Tak bym mógł jeszcze pisać i pisać... :)
Najlepiej zajrzeć na forum Macowe, tam jest najwięcej informacji.
Na koniec dodam, że Mac to jednak nie cud natury i też ma swoje humory. Też może się zawiesić, czy zepsuć no i nie każdemu naturalnie system przypadnie do gustu, co nie oznacza, że jest zły :)
dariuszbojek
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 34
Rejestracja: 11 gru 2007, 15:39
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kąkolewo k/Leszno
Kontakt:

Odp: Opinie o mac os x

Post autor: dariuszbojek »

Kiedyś słyszałem opinię,że MAC'ki robione są dla "idotów" i dlatego są tak proste w obsłudze. Argumentacją miała być znajomość komputerów przez amerykanów :shut:
Uważam,że jest to dość rasistowskie podejście do tematu.

Kto lubi linuksa niech go używa (gdzie zauważmy,że w tej grupie także są animozje pomiędzy dystrybucjami), kto woli windowsa niech na nim działa (tylko niech za niego zapłaci :twisted: ), kto przyzwyczaił się do macków,niech ten system promuje i tyle.
amoureux
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 25
Rejestracja: 27 cze 2006, 01:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Opinie o mac os x

Post autor: amoureux »

karmelek pisze:Waść próbował czy tylko powtarza to co 'gdzieś tam ktoś' mówił? Osobiście znam zawodników którzy takie kombinacje czynili i mają zgoła odmienne opinie.
Waść? hahah... Co mnie obchodza jacyś tam twoi "zawodnicy", niektórzy to i Tico uważaja za dobry samochód i maja prawo do takich odmiennych opini co nie znaczy że tacy maja racje (a nie maja)

mnie sie MAc Osx absolutnie nie podoba i wg. mnie nie jest wart swojej ceny.


a tak wogole to tak, próbowałem . hackintosh. Powiedzmy że toto działało z wielkim trudem (o działającej karcie telewizyjnej nie było mowy) i niespecjalnie było ładniejsze i funkcjonalniesze od mojego Linuksa

rr9 pisze:No może oprócz tego, że wydawane są pod niego profesjonalne komercyjne aplikacje.
Wystarczy, że ktoś zajmuje się (pół)profesjonalnie dźwiękiem i już Twoje stwierdzenie nie jest prawdziwe (delikatnie mówiąc). Ableton Live, Cubase, Pro Tools, Reaper itp - wszystko jest na Mac i Windows, na Linuksa - ani jednego z wymienionych.
W czym nie jest prawdziwe? Przecież te programy są także pod Windowsa (tak napisales) , to po co mi MAc Osx do tego?


A na Linuksa jest np. Ardour, LMMS ... http://linux-muzyka.ixion.pl/programy.php

Może uboższy wybór, ale to również zależy, kiepskiej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy , dla amatora (a ty zapewne takim jestes) wystarczy
rr9
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 98
Rejestracja: 06 cze 2007, 18:39
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Odp: Opinie o mac os x

Post autor: rr9 »

amoureux pisze:W czym nie jest prawdziwe?
Napisałeś:
Mac Osx nie oferuje niczego czego by nie miał Linux czy Windows..


Napisałem Ci co ma Max Osx, a czego nie ma Linux, a że dalsza część zdania jest prawdą (że dokładnie to samo jest na Windowsa), niczego nie zmienia IMHO.

Ardour, LMMS - zgoda, ale jak sam napisałeś - dla amatorów, z tym że mój przykład nie mówił o amatorach.

Co do złej baletnicy;) Od paru lat używam tylko Linuksa i jakoś sobie radzę alternatywnymi sposobami (polecam na przykład syntezę dźwięku ChucK - bajeczka!), no ale jak ktoś mnie spyta o odpowiednik Buzza czy o listę natywnych vsti linuksowych - rozkładam ręce.
Awatar użytkownika
icyhot12
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 174
Rejestracja: 22 gru 2008, 22:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Opinie o mac os x

Post autor: icyhot12 »

Miałem go na mac book'u i strasznie się na niego wkurzałem...
Za wszystko tylko płać płać i płać.
System co prawda mało się wiesza (prawie wogóle) ale jakość wykonania mac book'a mnie powaliła...
Po 2 miesiącach rozwalona obudowa w miejscu magnesów na ekranie :O
Jak pomyśle o jego cenie to mi się źle robi :(
# Registered Linux user number 490592
# Asus Z53S + Archlinux :)
Awatar użytkownika
bialyikar
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 149
Rejestracja: 12 cze 2009, 16:10
Płeć: Mężczyzna
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Opinie o mac os x

Post autor: bialyikar »

icyhot12 pisze:Za wszystko tylko płać płać i płać.
Niby za co miałeś tak płacić? Ja jakoś nie płace za nic. Mało tego, oprogramowanie jest szalenie tanie (pełno promocji w których można dostać naprawdę dobre programy za grosze).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości