Limit ilości miast w freeciv?

Gry, które działają natywnie na Linuksie.
Awatar użytkownika
Pagan
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 23 lut 2010, 23:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: Fluxbox
Architektura: x86
Kontakt:

Limit ilości miast w freeciv?

Post autor: Pagan »

Witam wszystkich i proszę o radę w wolnej chwili:)

Natknąłem się na coś dziwnego w grze freeciv. W pewnym momencie opcja zakładania nowych miast w rozkazach osadnika zrobiła się nieaktywna:?

Zanim się tutaj wpisałem oczywiście poszukałem na forum i googlach, ale nic nie znalazłem.

Miasta próbowałem budować w różnych miejscach, więc nie jest to problem, że np. obok było drugie miasto i była ustalona minimalna odległość w opcjach. Kiedy to się stało miałem około 25 miast i grałem Polakami.

Zastanawiałem się czy to nie brakujące nazwy miast - nazewnictwo ustawione było na brak powtórek w obrębie cywilizacji, więc jeżeli skończyły się nazwy to mogłoby się coś przyblokować, jednak po zmianie nazwy jednego z już istniejących miast nic się nie poprawiło.

Możliwe, że to jakiś bug w programie, ale wtedy chyba więcej osób doświadczałoby podobnych problemów. Chociaż znalazłem też innego babola - przy jednym z miast miałem pole, na którym nie mogłem ustawić pracownika (citizena, czyli tego z widoku miasta, a nie ludka chodzącego po planszy i budującego drogi). To pole nie znajdowało się w obrębie żadnego innego miasta ani w granicach innej cywilizacji, więc nie mogło być już zajęte:?

Czy to możliwe, że gra zainstalowała się z przypadkowym babolem, który nie uniemożliwia jej uruchomienia, ale tworzy takie cuda podczas rozgrywki?

Aktualnie gram inną cywilizacją i z wolną amerykanką w dziedzinie nazewnictwa miast, żeby sprawdzić czy błąd się powtórzy, ale mam w tej chwili jakieś 10 miast i jeszcze nie wiem:)

Edit: Od razu mówię, że nie jestem uzależniony i muszę w to grać i jak tego nie rozwiążę, to się pochlastam:) Po prostu zaciekawił mnie ten specyficzny błąd.
xxxman
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 02 kwie 2010, 22:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Limit ilości miast w freeciv?

Post autor: xxxman »

:ligt:bo osadnik musi mieć wszystkie punkty ruchu żeby założyć miasto :ligt:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Linuksowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości