Xine, mplayer - film mp4 lub avi - nieobsługiwane kodeki: (H264) (avc1) (mjpg)

Grafika, film, dźwięk.
john_clock
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 214
Rejestracja: 16 lut 2007, 20:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

[+/-] Xine, mplayer - film mp4 lub avi - nieobsługiwane kodeki: (H264) (avc1) (mjpg)

Post autor: john_clock »

Coś się bardzo dziwnego porobiło. Nie dokonywałem absolutnie żadnych zmian, a z dnia na dzień xine przestał mi odtwarzać filmy w formacie mp4 oraz avi. Wpadł mi jeszcze w ręce jeden plik vob i ten się otworzył. Mplayer natomiast odtwarza jeszcze mp4, ale avi już nie.
Zainstalowałem aktualizacje, (k)ubuntu-restricted-extras, w64codecs oraz najróżniejsze pakiety powiązane z ww. nazwami kodeków. Z bardziej konkretnych, to mam jeszcze: libavcodec52, libxine1-ffmpeg, gstreamer0.10-ffmpeg.
Cały czas xine wyświetla kokmunikaty:

Kod: Zaznacz cały

Strumień '(...).mp4' używa nieobsługiwanego kodeka:
Kodek obrazu: Advanced Video Coding (H264) (avc1)

Kod: Zaznacz cały

Strumień '(...).AVI' używa nieobsługiwanego kodeka:
Kodek obrazu: Motion JPEG (MJPG)
Pomocy! Czego jeszcze brakuje? I co także istotne - co w ogóle mogło się stać, żeby tak nagle przestały się filmy odtwarzać?

EDIT:
Zapomniałem dodać, że w przypadku plików mp4 w xine słychać głos, a nie ma obrazu. Plików avi w ogóle nie rusza.
I jeszcze coś: wtyczka xine do firefoksa również odtwarza sam dźwięk, nie pokazując obrazu. Na przykład wideo ze strony www.tvp.pl
jz18
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 19
Rejestracja: 28 lut 2010, 17:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Odp: Xine, mplayer - film mp4 lub avi - nieobsługiwane kodeki: (H264) (avc1) (mjpg)

Post autor: jz18 »

Witaj,ja mialem to samo co ty.Zrobilem tak:sciagnolem skrypt ze strony ubuntu ktory instaluje wszystkie kodeki/powiedzmy//jest on w dziale czytelnia/,zainstalowalem go zgodnie z opisem,potem przez menagera programow doinstalowalem kodeki win32 no i poszlo:D :D
john_clock
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 214
Rejestracja: 16 lut 2007, 20:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Xine, mplayer - film mp4 lub avi - nieobsługiwane kodeki: (H264) (avc1) (mjpg)

Post autor: john_clock »

Ściągnąłem skrypt i sprawdziłem, że mam zainstalowane to, co on instaluje. Na wszelki wypadek, gdybym coś przeoczył, uruchomiłem go, ale to nic nie dało.
john_clock
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 214
Rejestracja: 16 lut 2007, 20:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Xine, mplayer - film mp4 lub avi - nieobsługiwane kodeki: (H264) (avc1) (mjpg)

Post autor: john_clock »

Sprawa jest tymczasowo i częściowo załatwiona tak, że zainstalowałem totem. Radzi on sobie z plikami na dysku. Niestety z wtyczką do firefoksa jest gorzej. To znaczy działa odwrotnie jak wtyczka xine - jest obraz, a nie ma dźwięku.
Dlatego też nadal proszę o jakąś pomoc.
Awatar użytkownika
amiro
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 25
Rejestracja: 28 maja 2009, 17:57
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE 3/Trinity
Architektura: x86

Odp: Xine, mplayer - film mp4 lub avi - nieobsługiwane kodeki: (H264) (avc1) (mjpg)

Post autor: amiro »

Lepiej późno niż wcale... Jako root:

Kod: Zaznacz cały

cd /tmp
wget http://www1.mplayerhq.hu/MPlayer/releases/codecs/all-20100303.tar.bz2
tar -jxvf all-20100303.tar.bz2
mkdir -p /usr/local/lib/codecs
cp all-2010030/* /usr/local/lib/codecs
rm -rf /tmp/all-2010030*
ln -sf /usr/local/lib/codecs /usr/lib/codecs && ln -sf \/usr/local/lib/codecs /usr/local/lib/win32 && ln -sf /usr/local/lib/codecs
Dzięki temu będziesz miał paczkę potrzebnych kodeków - Mplayer, Smplayer. Xine i inne programy powinny odtwarzać wszystko.

*Dla systemu 64bit szukaj odpowiedniej paczki tutaj: http://www1.mplayerhq.hu/MPlayer/releases/codecs/
john_clock
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 214
Rejestracja: 16 lut 2007, 20:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Xine, mplayer - film mp4 lub avi - nieobsługiwane kodeki: (H264) (avc1) (mjpg)

Post autor: john_clock »

Zapomniałem już o tym temacie. Sprawa dotyczyła Ubuntu 9.10, po zainstalowaniu 10.04 wszystko działa.
Także już tego nie sprawdzę, ale dzięki za odpowiedź, może się kiedyś mi albo komuś innemu przyda.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka, filmy, zdjęcia, grafika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości