generator rzutu kostką

Bash, C, C++, Java, PHP, Ruby, GTK, Qt i wiele innych - wszystko tutaj.
roslinek
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 75
Rejestracja: 11 lis 2009, 00:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

generator rzutu kostką

Post autor: roslinek »

Powiem tak żadnego z tych generatorów nie widziałem, a zobaczyłem oba :)

kinux - nie widać u mnie plików java, nie wiem czemu bo np w bibliotece ściągnąłem widać było, ale nie dało się otworzyć. Chyba właśnie obsługi plików java brakuje. to sobie coś z repozytoriów próbuje uzyskać.

Nie wiem, a np: trudno by było zrobić program z opcjami 6x(3k20)? (losowanie cech to średnia z tych liczb), a mechanika to test o jakiejś trudności + mówienie ile brakuje pktow do zdanego rzutu.

To samo w młotku 2k10 z tego robienie k100, (rozrzut procentowy jest inny) a później testy, nie mówiąc o mechanice walki najlepiej z karty postaci rzucasz za WW i od razu wiesz czy trafiłeś i wyskakuje ci ilość obrażeń, gdzie trafiłeś ip itd do magii to samo :) Jak coś mogę pomóc z suchym wklepywaniem tekstu z przekleństwem tzzentha czy tabela trafień krytycznych

Nie mówiąc ze wod i klanarchia obsługuje tzw. stopnie sukcesów rzucasz kilkoma kośćmi a od jakiejś zmiennej liczby jest sukces... To tez przydało by się obsłużyć, bo nigdzie tego nie widziałem


A najbardziej to by się przydała cała internetowa konsola do gry w rpgi :) Takie coś jak forum, ale na dysku + kostniak + kp + menu mg + menu gracza + przestrzeń do rysowania. (może być zwykły pendzel i kilka pionków ) ale to chyba by było z pół roku kodowania, a później dodatkowe pół roku rysowania żeby ładnie to wszystko wygadało. Ale dzięki temu myślę, że mielibyśmy najlepszych bojowników o wolność linux'a :D dzieci z liceum! 1 z graczy instaluje + 4 z grupy idzie za nim przynajmniej jako 2 system :) później dorastają i instalują swoim dziewczynom. kolejny etap rozwoju zrywają z dziewczynami i znów instalują :D + koledzy po drodze :) Pisze to może całkiem z przymrużeniem z oka, ale poglądy są jak najbardziej poważne im wcześniej tym lepiej. :) Tylko trzeba wiedzieć jaki sprzęt z linuksem na dzień dzisiejszy na pewno nie działa (albo sterowniki ściągać, albo w ogóle ich nie ma) i odpowiednio ostrzec żeby nie było: zainstalowałem ale mi nie działa.



edit: witch lady
To nie chodzi o to żeby coś sprzedawać tu chodzi o to żeby ładnie wyglądać.
Awatar użytkownika
Heos
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 534
Rejestracja: 17 sie 2008, 16:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Bydgoszcz

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: Heos »

Kinux nie jest napisany w Javie, jKostka jest w Javie jak wskazuje nazwa.

Nie byłby problem to zrobić w edytorze kart postaci.
Dodatki do Warhammer także, w jego karcie postaci.

Jednak nie ma sensu robić osobnych programów do każdego systemu skoro jest uniwersalny, można robić osobne edytory kart postaci.
Do jKostki dodałem próg zdawania i trochę pozmieniałem.

Konsolę da się zrobić, ale to już długoterminowa zabawa i potrzebowałbym grafika.

Tutaj link do nowej wersji jKostki
http://www.box.net/shared/upayyic0lx
"Chciałbym, żeby zaczęto od szanowania siebie: wszystko inne wypływa z tego." – Fryderyk Nietzsche
openSUSE Leap 15.1 | Xfce4 | Firefox
roslinek
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 75
Rejestracja: 11 lis 2009, 00:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: roslinek »

No dobra a jak to uruchomić ? :) Bo zainstalowałem open jave i nadal nie działa :/
Awatar użytkownika
Heos
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 534
Rejestracja: 17 sie 2008, 16:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Bydgoszcz

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: Heos »

Kod: Zaznacz cały

java -jar jKostka.jar
Albo otworz za pomoca java.
"Chciałbym, żeby zaczęto od szanowania siebie: wszystko inne wypływa z tego." – Fryderyk Nietzsche
openSUSE Leap 15.1 | Xfce4 | Firefox
roslinek
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 75
Rejestracja: 11 lis 2009, 00:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: roslinek »

dawid@dawid-desktop:~/Pobrane/jKostka$ java -jar jKostka.jar
Unable to access jarfile jKostka.jar
dawid@dawid-desktop:~/Pobrane/jKostka$ sudo java -jar jKostka.jar
[sudo] password for dawid:
Unable to access jarfile jKostka.jar
dawid@dawid-desktop:~/Pobrane/jKostka$


A mam działa jednak :)
Awatar użytkownika
Heos
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 534
Rejestracja: 17 sie 2008, 16:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Bydgoszcz

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: Heos »

Centrum Oprogramowania Ubunt -> wyszukujesz frazę "java" i instalujesz pierwsza pozycję "OpenJDK 6 Java Runtime".

Wchodzisz do katalogu ze ściągniętym plikiem i masz opcję otwórz za pomocą OpenJDK6 Java Runtime.
Pamiętaj aby plik miał uprawnienia do wykonywania jako program. Nadajesz je za pomocą:

Kod: Zaznacz cały

sudo chmod u+e jKostka.jar
Albo klikając prawym, właściwości uprawnienia i wybierając "zezwól na wykonywanie pliku jako program".

// Przed chwilą sprawdziłem na Ubuntu 10.04, na pewno działa.
"Chciałbym, żeby zaczęto od szanowania siebie: wszystko inne wypływa z tego." – Fryderyk Nietzsche
openSUSE Leap 15.1 | Xfce4 | Firefox
roslinek
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 75
Rejestracja: 11 lis 2009, 00:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: roslinek »

mam tyle, ze mam jakieś problemy z tym bo najpierw to rozpakowywałem i były pliki .class Później zainstalowałem jave i nadam rozpakowywałem. Jak mi z komendy podałeś to wpadłem na pomysł prawym klawiszem i otwórz za pomocą coś tam. Chociaż uprzednio musiałem nadać prawo do wykonalności temu plikowi :)

Moja lepsza strona mówi:

Ten generator to kawał świetnej roboty, na pewno będę używać jeśli tylko nadarzy się okazja :)

Moja gorsza strona:

Pod ikonka rzut jest miejsce na taka strzałkę do dołu. która by rozwijała menu :) np: losowanie cech postaci w młotku (rasę trzeba by było dodać i odpowiednią tabelkę), neuro (chyba 4k20 - i średnia z 3 najlepszych wyników na kostce) [ale nie pamiętam na 100%]

Jeśli będzie trzeba to mogę sprawdzić. Tworzenie do rożnych systemów i mechanikę, czy dało, by się jakoś w sensowny sposób zrobić

Pod rzutami wypadało by zrobić sumę, bo czasem za błyskawice w dnd trzeba rzucić 15k6 (tfu jak ja nie lubię tego systemu)

Albo ogólnie coś takiego:

Próg zdawania: { }

Suma:{ } Średnia:{ }
Awatar użytkownika
Heos
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 534
Rejestracja: 17 sie 2008, 16:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Bydgoszcz

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: Heos »

Mhm, dzisiaj jeszcze dodam opcje do wyboru przy wielokrotnym rzucie.
suma / średnia / normalnie.

Em,Tabelek do systemów raczej robił nie będę, zbyt wiele tego. Zobacz ile jest systemów na rynku:
7th Sea, DD, Warhammer, Klanarchia, Wolsung, Neuroshima, nWoD, oWoD (Wilkołak, Mag, Wampir, inne), Dzikie Pola, L5K, Monastyr, i do każdego kilka edycji.
Wszystko można przecież w tym symulować.

Jak będę robił edytory kart postaci to pomyślimy.
"Chciałbym, żeby zaczęto od szanowania siebie: wszystko inne wypływa z tego." – Fryderyk Nietzsche
openSUSE Leap 15.1 | Xfce4 | Firefox
roslinek
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 75
Rejestracja: 11 lis 2009, 00:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: roslinek »

Dobra kolejny off top :P
- Przydało by się jedynie ustawianie liczb od największej do najmniejszej jak np dam 100k100 a próg 50 to wolał bym by żeby progi były na tym wyższym miejscu :)
- i boldowanie wylosowanych liczb, ew delikatna zmiana koloru na np zielony, żeby jakoś to odróżnić od formuły

nie wiem moze byc nawet i tak:
>> <wylosowana liczba która zdała próg> /formuła
><wylosowana liczba która nie zdała progu ew nie było go> /formuła

Później jeszcze coś wydukam.

Żeby nie było tak całkiem... Z java początkujący też może mieć problem i nadaniem uprawnień wykonalności do pliku. (jak sobie plik .iso zamontuje?)


Edit

em a nie lepiej żeby to od razu pokazywało w odpowiedniej rubryczce? zaoszczędzi to przynajmniej 1 kliknięcia.
A wracając do rzutów wielokrotnych żeby wylosować cechy do młotka 2 twoim generatorze trzeba było by:
2 (liczba kostek) 19 (przedział) + 20 jako modyfikator. Powinna być rubryczka ilość razy rzutu kostka.
<ilość razy rzutów> (<2k10> + <modyfikator>)

Może trochę to wydłuży generator, ale na pewno się przyda :)
Awatar użytkownika
Heos
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 534
Rejestracja: 17 sie 2008, 16:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Bydgoszcz

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: Heos »

Ale to nie jest generator dla samego Warhammera, nie jest dedykowany pod żaden system.
- Przydało by się jedynie ustawianie liczb od największej do najmniejszej jak np dam 100k100 a próg 50 to wolał bym by żeby progi były na tym wyższym miejscu
W żadnym normalnym systemie nie ma takich rzutów. W systemach opartych na k10 można rzucać maks 15 kostkami jak się już ma maksymalnie przepakowaną postać.

Jak ktoś chce sobie statystykę liczyć, to lepiej uruchomić Calca.

Rzuty, które zdały test czyli mają wartość >= progowi dostają "!!", potem pomyśle o jakiejś koloryzacji czy czymś takim. Jakieś specjalne zasady będą w generatorach kart postaci, patrz co pisałem wyżej, nie ma sensu robić zasad specjalnych dla każdego systemu.
"Chciałbym, żeby zaczęto od szanowania siebie: wszystko inne wypływa z tego." – Fryderyk Nietzsche
openSUSE Leap 15.1 | Xfce4 | Firefox
Awatar użytkownika
Witch Lady
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 171
Rejestracja: 05 kwie 2010, 11:43
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: Witch Lady »

kostka mi się podoba, ale to kolorowanie wyników czy suma to dobry pomysł. ja bym jeszcze dodała sprawdzenie przy rzucie (zanim wyrzuci wynik) czy w ogóle możliwe jest zaliczenie testu (np. wpisałam 6k10, mod -10, zdawalność na 60) - oczywiście, że nie da się zaliczyć tego, więc wyskoczy błąd.

Heos, dobra robota. :)

To jak, pomoże ktoś z tym remiksem? Halo, administracja, jest tam ktoś? ;)
roslinek
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 75
Rejestracja: 11 lis 2009, 00:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: roslinek »

W sumie sam nie wiem z ta mechaniką, pewnie masz trochę racji, ale mógłbyś dać opcje do zaznaczenia: przerzucanie 10 :) klanarchia+nwod tego potrzebuje. Oraz automatyczne zliczanie sukcesów (przy 10 kościach + kilku przerzutach, może być ciekawie)
Awatar użytkownika
Heos
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 534
Rejestracja: 17 sie 2008, 16:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Bydgoszcz

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: Heos »

kostka mi się podoba, ale to kolorowanie wyników czy suma to dobry pomysł. ja bym jeszcze dodała sprawdzenie przy rzucie (zanim wyrzuci wynik) czy w ogóle możliwe jest zaliczenie testu (np. wpisałam 6k10, mod -10, zdawalność na 60) - oczywiście, że nie da się zaliczyć tego, więc wyskoczy błąd.
Em, po co? Po prostu nigdy nie będzie oznaczony jako sukces.

Dodałem Sumę/Różnicę
http://www.box.net/shared/upayyic0lx

Teraz pytanie merytoryczne. Czy jeżeli wybieramy sumę i mamy rzut 2k20-5 to ma to być:

Kod: Zaznacz cały

wynik=(k20-5)+(k20-5)
czy

Kod: Zaznacz cały

wynik=(2k20)-5
Tak samo przy średniej, powinno być:

Kod: Zaznacz cały

wynik=((k20-5)+(k20-5))/2
czy

Kod: Zaznacz cały

wynik=((2k20)-5)/2
czy może

Kod: Zaznacz cały

wynik=((2k20)/2)-5
Żeby nie było tak całkiem... Z java początkujący też może mieć problem i nadaniem uprawnień wykonalności do pliku. (jak sobie plik .iso zamontuje?)
Bez przesady, po zainstalowaniu OpenJDK albo JDK sunowskiego wystarczy dwa razy kliknąć na program, w Ubuntu dodać uprawnienia, co zresztą mówi wyskakujący błąd.
"Chciałbym, żeby zaczęto od szanowania siebie: wszystko inne wypływa z tego." – Fryderyk Nietzsche
openSUSE Leap 15.1 | Xfce4 | Firefox
sir_herrbatka
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 587
Rejestracja: 10 maja 2009, 14:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: sir_herrbatka »

na mój rozum to gdyby chcieli wynik=(k20-5)+(k20-5) to zapisaliby to jako 2k20-10.
roslinek
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 75
Rejestracja: 11 lis 2009, 00:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: roslinek »

Suma: wynik=(k20-5)+(k20-5) jesli chodzi o sume bo "a+5 + b+5" a jesli dasz 2k20 to juz jest "ab+5" :P


Średnia: wynik=((k20-5)+(k20-5))/2

Jak wroce do domu to zobacze jak działa :)
janek.sid
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 132
Rejestracja: 16 paź 2007, 09:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: janek.sid »

Nie wiem czemu, ale jak kazałem mu rzucić 5k10 z modyfikatorem -4 to raz pokazał 0 a raz -1. Skoro 5 kostek i na każdej może wypaść minimum 1, to minimum można było wyrzucić na kostkach 5, a 5-4=1 i mniej niż jeden nie mogło wypaść. Czy aby na twoich kościach nie można przypadkiem wyrzucić zera? Coś jest chyba nie tak...
Awatar użytkownika
Heos
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 534
Rejestracja: 17 sie 2008, 16:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Bydgoszcz

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: Heos »

Jest, bo nadal nie ma ustawionego poprawnego wzoru. Wyszło - 1 i 0 bo liczył:
wynik =(k20-4) + (k20-4) + (k20-4) + (k20-4) + (k20-4)
Miałeś niskie rzuty i tak wyszło.

Stąd było moje wcześniejsze pytanie o to jaki wzór zastosować
"Chciałbym, żeby zaczęto od szanowania siebie: wszystko inne wypływa z tego." – Fryderyk Nietzsche
openSUSE Leap 15.1 | Xfce4 | Firefox
Awatar użytkownika
Witch Lady
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 171
Rejestracja: 05 kwie 2010, 11:43
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: Witch Lady »

najpierw robi wszystkie rzuty, a dopiero potem - 4.
roslinek
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 75
Rejestracja: 11 lis 2009, 00:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: roslinek »

A naprawdę nie dało by się ? Zrobić sumy, średniej + suma sukcesów. Może być też automatyczne przerzucanie 10 :) beleczce pod rzutami zawsze to mniej klikania i ładniej wygląda :)
Awatar użytkownika
Heos
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 534
Rejestracja: 17 sie 2008, 16:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Bydgoszcz

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: Heos »

Rade by dało, ale aktualnie nie widzę sensu dostosowywania generatora do konkretnego systemu.

Jak ktoś mi zbierze wszystkie zasadydanego systemu x i przedstawi co generator ma zrobić to mogę się pobawić w nakładki systemowe.
"Chciałbym, żeby zaczęto od szanowania siebie: wszystko inne wypływa z tego." – Fryderyk Nietzsche
openSUSE Leap 15.1 | Xfce4 | Firefox
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości