Nie mogę połączyć się z IRC.

Instalacja i konfiguracja oprogramowania sieciowego.
Awatar użytkownika
.::UBUNTONAUTA::.
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 102
Rejestracja: 25 paź 2009, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Nie mogę połączyć się z IRC.

Post autor: .::UBUNTONAUTA::. »

Witam.
Mam spory problem z IRC a mianowicie nie mogę połączyć się z żadnym serwerem, próbowałem kilka programów i kilku webowych klientów ale żadnym z nich nie mogę się połączyć, ten problem mam już od miesiąca. Wcześniej IRC nie był mi tak potrzebny i zostawiłem go w spokoju ale dzisiaj miałem potrzebę wejść na jeden z kanałów, a tu niespodzianka nie działa. Myślałem że może to firewall blokuje połączenie ale jego wyłączenie nie pomogło, próbowałem też używać różnych portów, ale to również nic nie dało :evil: Co może być przyczyną ? będę próbował każdego rozwiązania, jakie podacie. W google już szukałem rozwiązania problemu ale nic nie pomagało :-(
Awatar użytkownika
ka_o_3991
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 864
Rejestracja: 01 wrz 2007, 13:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Odp: Nie mogę połączyć się z IRC.

Post autor: ka_o_3991 »

jakiego masz dostawcę internetu?
masz możliwość sprawdzenia na innym systemie? np. Windows na drugiej partycji? Czy choćby odpalone z płytki Ubuntu?
to pozwoli dokładniej umiejscowić problem.
Awatar użytkownika
.::UBUNTONAUTA::.
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 102
Rejestracja: 25 paź 2009, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Nie mogę połączyć się z IRC.

Post autor: .::UBUNTONAUTA::. »

Mam dwa razy Ubuntu 10.04 jedno czyste drugie to to którego używam teraz, mogę na nim sprawdzić, w sumie to właśnie tego dotyczy problem w sprawie którego chciałem się poradzić na IRCu (ale to na inny temat i dział) sprawdzę jak tylko będę mógł, i napiszę czy działa.


EDIT:
Internet mam przez WI-FI od prywatnego dostawcy. Pod czystym systemem działa bez problemów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sieci, serwery, Internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości