synchronizacja poczty w programie Evolution przez IMAP z serwerem pocztowym gmail

Instalacja i konfiguracja oprogramowania sieciowego.
Awatar użytkownika
lulo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 23
Rejestracja: 23 kwie 2007, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

synchronizacja poczty w programie Evolution przez IMAP z serwerem pocztowym gmail

Post autor: lulo »

Z uwagi na to iż nikt wyraźnie nie poruszył w innych wątkach/tematach na forum.ubuntu.pl tego tematu w niżej opisanej kwestii pozwolę sobie na założenie nowego tematu:

Jak prawidłowo skonfigurować klienta Evolution aby po synchronizacji z serwerem IMAP na google trwale usunąć z poziomu programu również wiadomości z katalogu "Wszystkie" na serwerze gmail ?
Opisane w pomocy na google usuwanie wiadomości z katalogu "Wszystkie" działa tylko z poziomu przeglądarki natomiast nie działa z poziomu Evolution na dowolnej platformie czy dystrybucji linuksa (Opisane jako sposób na trwałe usunięcie wiadomości z serwera)...no nie wiem czy to oby kwestia systemów lub kompów do końca (próbowałem zaledwie na kilku architekturach, systemach i również na różnych linuksach czy też wprost na kliku wersjach ubuntu) - wszędzie ten sam objaw.
Po usunięciu jak by się zdawało trwałym z katalogu "Wszystkie" w kliencie Evolution synchronizacja nie zapewnia jednak trwałego usunięcia na serwerze google.
Po automatycznej synchro za kilka chwil i/lub po ponownym odebraniu wiadomości do Evolution z owego serwera google te same wiadomości ponownie pojawiają się w katalogu "Wszystkie" w kliencie Evolution...co za tym idzie po sprawdzeniu przez przeglądarkę również tkwią w widoku przeglądarkowej wersji klienta/serwera na google. Jak temu zaradzić ? - nadmienię, iż korzystałem z różnych opcji w konfiguratorze Evolution do danego konta gmail w zakładce "Opcje odbierania" oraz próbowałem różnorodnych ustawień w innych zakładkach ale bezskutecznie. Obecnie mam ustawienia domyślne. Obecna wersja systemu operacyjnego to ubot 10.10 (Release minus 3 days) i platforma wielordzeniowy x86_64. (ale to zapewne bez większego znaczenia).
Z góry dziękuję za jakiś w miarę łopatologiczny opis jak to ustawić - czy w ogóle da się to ustawić w Evolution ? (być może gdzieś w systemie ?)
bounty6killer
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 23
Rejestracja: 09 maja 2006, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: synchronizacja poczty w programie Evolution przez IMAP z serwerem pocztowym gmai

Post autor: bounty6killer »

A próbowałeś metodą "przeciągnij i upuść" przenieść wiadomość do kosza?
Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo może okazać się mądrzejszym od ciebie.
Awatar użytkownika
lulo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 23
Rejestracja: 23 kwie 2007, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: synchronizacja poczty w programie Evolution przez IMAP z serwerem pocztowym gmai

Post autor: lulo »

Sęk w tym, że nawet w plikach pomocy na google jest podany ten sposób ale oczywiście to nie działa...owszem...znika na chwilę...może zabrzmi to śmiesznie ale nawet przeciągnąłem zaznaczone wszystkie wiadomości z w/w katalogu również do kosza systemowego metodą d&d...jak nie trudno się domyśleć bez efektu bo cóż czyni kasowanie w ten sposób - nic więcej tylko kopiowanie tak powstałego pliku w konwencji programu Evolution do katalogu kosza. Natomiast w samym programie Evolution metoda "przeciągnij i upuść" mi nie działa...zresztą od tego chyba jest polecenie kasuj...tak po prostu...i powinno to załatwić wszystko...dane w koszu powinny się w nim znaleźć i jak sobie zażyczę to je skasować a dane z katalogu "Wszystkie" jak znikają u mnie w programie powinny też zniknąć w odpowiednim katalogu na serwerze gmail...a nie znikają...krótko mówiąc ta cała synchronizacja to jedna wielka lipa...o ile oczywiście nie popełniam jakiegoś czeskiego błędu i/lub coś/gdzieś nie należy odpowiednio skonfigurować aby właśnie w taki sposób to działało.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sieci, serwery, Internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość