Jaki laptop dla biznesu?

Porady sprzętowo-handlowe
prezes19
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 106
Rejestracja: 23 cze 2009, 09:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: Unity
Lokalizacja: Wyszków

Jaki laptop dla biznesu?

Post autor: prezes19 »

Jaki porzadny laptop dla zastosowań głównie biznesowych możecie polecić?
Myślę o Dell E6410.
Co Wy na to?
Aha i co myślicie o nowych IBM'ach tzn. Lenovo.
Mark1
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 126
Rejestracja: 20 wrz 2010, 18:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Jaki laptop dla biznesu?

Post autor: Mark1 »

Lenovo nie jest złe, podobnie HP czy Toshiba (to dobre firmy, jeszcze za niedużą kasę), ale DELL to DELL. Osobiście brałbym DELL-a, dla mnie to jest numer 1 (choć zupełnie nie znam laptopów Apple, a też mają dobre opinie).
Windows 7 & Ubuntu & Fedora powered by INTEL Core i7.
Android OS powered by SE Xperia X8.
Ubuntu for Netbook powered by INTEL Atom
Awatar użytkownika
misiek1928
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 117
Rejestracja: 07 mar 2006, 15:37
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Jaki laptop dla biznesu?

Post autor: misiek1928 »

Zanim kupisz HP, to dobrze przeszukaj net za opiniami. Z nimi bywa tak, że to loteria modeli. Jeden model jest super i nie ma się o co przyczepić, a cztery kolejne modele to kompletny niewypał i same awarie. Jeśli planujesz Linuksa na tym laptopie, to także rozejrzyj się za kwestiami kompatybilności.
http://michal.superuser.org.pl/blog | Registered Linux User #516064
Awatar użytkownika
pancernik
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 234
Rejestracja: 04 wrz 2007, 16:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Jaki laptop dla biznesu?

Post autor: pancernik »

Najważniejsze by kupić sprzęt wytrzymały, dell precison lub laitude są dobre bo praktycznie całe z aluminium, więc nawet upadek potrafi uszkodzić taki sprzęt przed zniszczeniem, plastikowe acery by nie przetrwały.
Dell, Lenovo to dobry wybór. Toshiba się popsuła, i już nie obi takich dobrych laptopów jak kiedyś.
Zgodnie z zapewnieniem administratorów ranga "Wytworny Kaczor" nie ma podtekstu politycznego.
Awatar użytkownika
kris55
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 560
Rejestracja: 16 mar 2010, 16:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86

Odp: Jaki laptop dla biznesu?

Post autor: kris55 »

Używałem i używam Della (są niezawodne i solidnie wykonane), teraz obecnie Dell Inspiron 1764, ale wyboru nie dokonałem pytając się innych, a całkiem świadomie i zgodnie z własnymi potrzebami. Wybrany przez Ciebie Dell E6410 jest OK, ale ja np. bym go nie kupił, dlatego że nie ma klawiatury numerycznej, teraz pytanie czy będziesz z niej korzystał ? Bo ja sobie nie wyobrażam pracy w arkuszach czy bazach bez klawiatury numerycznej. Chociaż wiem, że są tacy co dają sobie bez niej radę. Ale jest to jakaś duża wygoda. No i nie bierz i7 tylko i5 a zamiast tego weź więcej ramu, ram Ci się przyda a różnicy między i5 a i7 nie odczujesz (poza ceną).
No i Dell jako jedna z niewielu firm oferuje laptopy bez konieczności kupowania Windowsa. Zamówiłem bez systemu i kupiłem bez systemu - bez najmniejszych problemów (mogłem sam też skonfigurować ile chcę ramu, jaki dysk i jaką grafikę itd.). Z innymi markami to było niemożliwe.
Wybierając model zwróć uwagę na długość gwarancji, ja kupiłem z gwarancją 24 mieś. i pełnym serwisem door-to-door.
Linux Puppy 5.20 ROX + OpenBox & Ubuntu 10.04 GNOME
Linux Registered User #308993 ---> http://www.counter.li.org
Linux Counter is not an exclusive club. Any Linux user can join and it's free.
Awatar użytkownika
jacekalex
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 4681
Rejestracja: 17 cze 2007, 02:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: MATE
Architektura: x86_64

Odp: Jaki laptop dla biznesu?

Post autor: jacekalex »

Ja radziłbym poszukać Della Vostro - całkiem udana seria, ma całkiem niezły support, wifi Broadcom może stanowić wadę, ale zazwyczaj da się go uruchomić.

Po za tym "dla biznesu" - nic nie znaczy.
Napisz lepiej - ile możesz wydać na takiego lapka.
Bo dla jednego 1500 to drogo jak cholera, dla innego 15000 to podejrzanie tanio.
I obaj są przedstawicielami biznesu :)

To by było na tyle
:craz:
Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Komputer jest jak klimatyzacja - gdy otworzysz okna, robi się bezużyteczny...
Linux User #499936
Inny OS: Gentoo Linux :)
prezes19
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 106
Rejestracja: 23 cze 2009, 09:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: Unity
Lokalizacja: Wyszków

Odp: Jaki laptop dla biznesu?

Post autor: prezes19 »

Myślałem o 5000 zł +/- 500 zł.
Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Dzięki za radę odnośnie procesora.
Co do gwarancji dell'a to już się na niej przejechałem. Miałem 3 razy styczność z serwisem i za każdym razem gwarancja typu NBD oznaczała w praktyce Next Business WEEK (i to w najlepszym przypadku).

System operaacyjny microsoftu akurat mi się przyda - obok niego będzie stało oczywiście ubuntu.
Klawiatury numerycznej na laptopie 14,3 cala raczej nie da rady zmieścić, a priorytetem dla mnie jest jednak rozmiar.
Klawiaturę numeryczną tak czy siak będę miał ponieważ chce kupić stację dokującą i normalną klawiaturę + plus mysz oczywiście.

Off topic: uważam, że Dell jest mocno przereklamowany i wcale nie taki super, ale nie widzę lepszej opcji dlatego wybieram mniejsze zło. Mówię to na podstawie wieloletnich obserwacji i 4 już della. 3 Z NICH MIAŁY WADY FABRYCZNE I TRAFIAŁY DO SERWISU. Mimo to ślepo wierzę, że kolejny będzie sprawny :D
Awatar użytkownika
Kafka.
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 22
Rejestracja: 24 lut 2009, 22:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Festung Breslau
Kontakt:

Odp: Jaki laptop dla biznesu?

Post autor: Kafka. »

Nie można wrzucać wszystkich produktów danego producenta do jednego wora, dobrym przykładem jest HP (beznadziejne Paviliony i świetne ProBooki) lub np. Lenovo (kiepskie SL i niezłe serie R i T).
Kilka moich propozycji:
17" Dell Vostro 3700 - dobra grafika, niezły serwis.
15,6"ASUS G51JX - bardzo dobra grafika.
13,3" Toshiba Portege R700 - lekki, świetny procesor.
15,6" IBM Lenovo T510i - bardzo solidny, wbudowany modem 3G HSDPA.
sir_herrbatka
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 587
Rejestracja: 10 maja 2009, 14:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Odp: Jaki laptop dla biznesu?

Post autor: sir_herrbatka »

brałbym Thinkpada, ale mnie nie stać :/

generalnie te laptopy mają taki seksowny, archaiczny wygląd i bezkonkurencyjne wykonanie. Sprawiają bardzo konkretne wrażenie i to mi się w nich podoba.
Wolność wyboru to mit, bo zawsze znajdzie się argument, dlaczego źle wybrałeś nie wybierając Linuksa.
Awatar użytkownika
jacekalex
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 4681
Rejestracja: 17 cze 2007, 02:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: MATE
Architektura: x86_64

Odp: Jaki laptop dla biznesu?

Post autor: jacekalex »

Co do Delli - zależy gdzie produkowane.
O Vostro nigdy złego słowa nie słyszałem, natomiast Latitude - to całkiem inna historia.
Co do gwarancji next day, i skutku next week - to radziłbym się przyzwyczaić.
Wszystkie serwisy pracują w podobnych warunkach, wszystkie mają takie same przepisy, a co do marketingowego bełkotu w stylu next day, można wymagać tylko tyle, ile jest określone prawem - 14 dni roboczych.

Ale marketoidy zawsze obiecują to, co klient chce usłyszeć i o czym marzy , a potem reszta wychodzi w praniu. :craz:

Pozdrawiam
:craz:
Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Komputer jest jak klimatyzacja - gdy otworzysz okna, robi się bezużyteczny...
Linux User #499936
Inny OS: Gentoo Linux :)
Awatar użytkownika
kris55
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 560
Rejestracja: 16 mar 2010, 16:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86

Odp: Jaki laptop dla biznesu?

Post autor: kris55 »

@Kafka
Ja podejmując decyzje o zakupie laptopa zastanawiałem się nad podobnym do ASUS G51JX-SX262V i innymi Asusami też, lecz bo bliższym kontakcie, odpuściłem sobie, jak pisałem dla mnie ważna jest klawiatura numeryczna, a efekt jest w Asusach taki, ze jak naciskasz klawisze na środku klawiatury to cała ona się ugina, wygląda że są one jakoś "delikatnie" zrobione i wzbudzają brak zaufania co do trwałości. Może się mylę, ale wrażenie pozostało. W Dellach mimo że taka sama długość klawiatury, tego "efektu" nie ma.
@prezes19
Z gwarancją w Dellu może i jest tak jak piszesz, jednak ja mam już trzeci laptop Della i nigdy z gwarancji (z żadnych napraw) nie musiałem korzystać. Tak więc dla mnie gwarancja jest tzw. uspokojeniem i śpię spokojnie.
Linux Puppy 5.20 ROX + OpenBox & Ubuntu 10.04 GNOME
Linux Registered User #308993 ---> http://www.counter.li.org
Linux Counter is not an exclusive club. Any Linux user can join and it's free.
Awatar użytkownika
Kafka.
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 22
Rejestracja: 24 lut 2009, 22:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Festung Breslau
Kontakt:

Odp: Jaki laptop dla biznesu?

Post autor: Kafka. »

bezkonkurencyjne wykonanie
To już niestety nie jest ta sama jakość co kiedyś. Rasowe ThinkPady (jeszcze pod marką IBM) skończyły się na T42, no może jeszcze T60 było bardzo wytrzymałe, później już niestety było równanie w dół, co nie zmienia faktu, że na tle innych laptopów ThinkPady nadal wyróżniają się in plus pod względem wytrzymałości. Jeżeli chodzi o wygląd to można je za to kochać lub nienawidzić - ja należę do tej pierwszej grupy. :)
Dominik007
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 12
Rejestracja: 26 paź 2010, 16:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Jaki laptop dla biznesu?

Post autor: Dominik007 »

A to i ja się przyłącze do tematu.
Dla biznesu:
- słabsza karta graficzna,
- mocny procesor,
- średnia wielkość pamięci ram,
- nie za duży aby łatwo można było przenosić,

Osobiście polecam netbooki Della i sam o takim myślę.
Awatar użytkownika
kris55
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 560
Rejestracja: 16 mar 2010, 16:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86

Odp: Jaki laptop dla biznesu?

Post autor: kris55 »

@Dominik007
- nie za duży aby łatwo można było przenosić,
Laptop jest do pracy, a kwestia transportu nie jest żadnym problemem, mając samochód (a w każdym biznesie jest to konieczność) nie istnieje kwestia transportu. No chyba że chcesz jeździć komunikacją miejską, ale wtedy to też nie jest żaden problem. Pracując w arkuszach i bazach docenisz duży ekran. według mnie całkowite minimum to jest 15 cali, sam mam 17 cali bo już 18-19 cali wydało mi się niewygodne. 99,9 % czasu pracy poświęca się na pracę z laptopem w trybie stacjonarnym. Najczęściej ma się 2 laptopy aby wyeliminować konieczność transportu - taka jest rzeczywistość. A duży ekran docenia się z wiekiem, każdemu w końcu kiedyś wzrok wysiada (już dziś są młodzi ludzie 25-35 lat z ogromnymi wadami wzroku). I nie widziałem, aby w jakiejkolwiek firmie (prywatnej lub państwowej) ktoś pracował na mniejszym niż 15 cali ekranie. Przy dużym ekranie kilka godzin pracy koncepcyjnej i jesteś już wykończony, przy mniejszym to męczarnia. A poza męczarnią to trzeba jeszcze pieniążki zarobić.
Linux Puppy 5.20 ROX + OpenBox & Ubuntu 10.04 GNOME
Linux Registered User #308993 ---> http://www.counter.li.org
Linux Counter is not an exclusive club. Any Linux user can join and it's free.
bounty6killer
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 23
Rejestracja: 09 maja 2006, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Jaki laptop dla biznesu?

Post autor: bounty6killer »

Chyba najlepszy będzie HP EliteBook 8440p - 14', cenowo też pasuje.
Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo może okazać się mądrzejszym od ciebie.
prezes19
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 106
Rejestracja: 23 cze 2009, 09:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: Unity
Lokalizacja: Wyszków

Odp: Jaki laptop dla biznesu?

Post autor: prezes19 »

kris55 pisze:@Dominik007

Laptop jest do pracy, a kwestia transportu nie jest żadnym problemem, mając samochód (a w każdym biznesie jest to konieczność) nie istnieje kwestia transportu. No chyba że chcesz jeździć komunikacją miejską, ale wtedy to też nie jest żaden problem. Pracując w arkuszach i bazach docenisz duży ekran. według mnie całkowite minimum to jest 15 cali, sam mam 17 cali bo już 18-19 cali wydało mi się niewygodne. 99,9 % czasu pracy poświęca się na pracę z laptopem w trybie stacjonarnym. Najczęściej ma się 2 laptopy aby wyeliminować konieczność transportu - taka jest rzeczywistość. A duży ekran docenia się z wiekiem, każdemu w końcu kiedyś wzrok wysiada (już dziś są młodzi ludzie 25-35 lat z ogromnymi wadami wzroku). I nie widziałem, aby w jakiejkolwiek firmie (prywatnej lub państwowej) ktoś pracował na mniejszym niż 15 cali ekranie. Przy dużym ekranie kilka godzin pracy koncepcyjnej i jesteś już wykończony, przy mniejszym to męczarnia. A poza męczarnią to trzeba jeszcze pieniążki zarobić.

Masz rację, mały laptop nie nadaje się do wielogodzinnej pracy, jednak dla mnie priorytetem jest rozmiar. Laptop noszę niestety codziennie. Z domu do pracy i z pracy do domu.

Drugiego nie chce używać bo pojawi sięproblem z synchronizacją danych.

Do laptopa zamierzam kupić stację dokującą i podpinać do niego 19 calowy monitor + normalna klawiatura i mysz.

HP elitebook wygląda ciekawie ale chyba jednak skłaniam się ku dell latitude.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość