Ununtu 10.10 - Pomieszane znaki klawiatury

Najmniejsze, najsłabsze, ale coraz bardziej popularne...
daniu
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 42
Rejestracja: 14 gru 2010, 12:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Ununtu 10.10 - Pomieszane znaki klawiatury

Post autor: daniu »

Witam!
Coś stało się z moją klawiatura od netbooka, otóż nie działa poprawnie niektóre klawisze i pokazują zupełnie co innego. Nie chodzi tu o zmianę języka(ctrl + shift). Np. zamiast litery "k" pokazuje mi "1".
Proszę o pomoc. Problem dzieje się po podczepieniu bezprzewodowej klawiatury od komputera stacjonarnego która ma te same objawy.
Awatar użytkownika
Zine_
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 31 gru 2010, 10:24
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Ununtu 10.10 - Pomieszane znaki klawiatury

Post autor: Zine_ »

Nie mogę się troszkę połapać, może dlatego że przed chwilą wstałem. TO chodzi o klawiaturę w netbooku czy klawiaturę bezprzewodową której używasz przy netbooku i na komputerze stacjonarnym, i wszędzie same obawy?
Jeśli to opcja nr 1 to sprawdź czy nie włączyłeś klawiatury numerycznej w netbooku.
daniu
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 42
Rejestracja: 14 gru 2010, 12:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Ununtu 10.10 - Pomieszane znaki klawiatury

Post autor: daniu »

Użyłem ponieważ zawsze podłączam myszkę która działa na nadajniku razem z klawiaturą i chciałem sprawdzić jak będzie się zachowywać na netbooku. Niestety po odłączeniu nadajnika okazało się, że z układem klawiatury w netbooku stało się dokładnie to samo.

Rozwiązaniem okazała się kombinacja klawiszy Fn+NumLock :) Więc jeśli ktoś będzie miał taki sam problem to ma rozwiązanie xD

PS. Na klawiaturze bezprzewodowej dalej to samo, więc jak ktoś wie jak to naprawić niech pisze.
luqe
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 10
Rejestracja: 04 sty 2011, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Odp: Ununtu 10.10 - Pomieszane znaki klawiatury

Post autor: luqe »

Daniu - jakbyś czytał co Tobie piszą ludzie to nie wyważał byś otwartych drzwi. Zine_ napisał Ci co trzeba zrobić, a Ty na to wpadasz po 3 godzinach, po czym dalej nie wiesz co zrobić... Wyłącz NumLock.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Netbooki i ultrabooki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości