Czy jest sens aktualizować Ubuntu co 6 miesięcy?

Plotki, ploteczki na temat Ubuntu
norvoles
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1113
Rejestracja: 04 sty 2008, 20:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Czy jest sens aktualizować Ubuntu co 6 miesięcy?

Post autor: norvoles »

W innym przypadku jest to całkowicie zbędne, chyba, że ktoś lubi się bawić i grzebać w systemie:) Ale wtedy to już bardziej polecam Debian Sid, w nim jest dużo więcej roboty i to cały czas się coś dzieje:)
No ba, dziś było u mnie 330MB aktualizacji i nic się nie popsuło :D Jednakże z perspektywy czasu porównując Ubu i Debusia, to Ubuntu jest łatwiej wywalić, niż Sida (+ exp). O dziwo, Sid stoi u mnie prawie rok i nie ma zamiaru się wywracać, a Ubuntu rzadko kiedy wytrzymywało kwartał :P
and3k
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 11 wrz 2011, 13:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Czy jest sens aktualizować Ubuntu co 6 miesięcy?

Post autor: and3k »

No cóż, widocznie zależy jak leży ;-)

Ja właśnie ponownie zainstalowałem 10.10 po dwóch próbach instalacji Debiana, które to skończyły się porażką po aktualizacji (co na Ubuntu mi się jeszcze nie przytrafiło). ;-)
zippa
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 65
Rejestracja: 28 sie 2011, 08:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: MATE
Architektura: x86_64

Re: Czy jest sens aktualizować Ubuntu co 6 miesięcy?

Post autor: zippa »

Czekam gorąco na nowe wydanie LTS
Sprzęt:
Main Laptop: MacBook Air 2020 i5 10th gen/8GB/512 GB SSD (macOS)
2nd Laptop: Toshiba L300 C2D/2GB/120GB SSD (Ubuntu Mate)
Desktop: i3 6th gen/8GB/480 GB SSD + 2TB HDD (Windows 11+Ubuntu 20.4 LTS)
Awatar użytkownika
kajttek
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 39
Rejestracja: 19 maja 2008, 17:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Luboń k.Poznania
Kontakt:

Re: Czy jest sens aktualizować Ubuntu co 6 miesięcy?

Post autor: kajttek »

Moim zdaniem najlepiej raz na pewien czas wgrać nowy system. W zależności od tego co robimy na systemie i ile czasu przy nim spędzamy żywotność systemu wynosi od 4 do 18miesięcy. Potem system wyraźnie zwalnia, zapycha sie i takie tam. To znak że czas wgrać nowy system, w najnowszej wersji.
By nie tracić danych najlepiej trzymać na osobnej partycji i linkować sobie do katalogu domowego.
najczęściej do tego kopiuje sobie tylko zakładki z Firefoxa, a reszte zostawiam. W moim wypadku na wszelki wypadek wgrywam nowy system na osobnej partycji, by w razie W mieć jednocześnie 2 systemy ( ewentualnie skopiować zawsze można jakieś ustawienia z poprzedniego).

Pozdrawiam

-- 26 wrz 2011 16:36 --

A co do aktualizacji, parę lat temu próbowałem zrobić taką opcje i niestety wszystko sie wykrzaczyło więc więcej takiej operacji nie przeprowadzam.
salvadhor
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 340
Rejestracja: 09 lip 2005, 18:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Czy jest sens aktualizować Ubuntu co 6 miesięcy?

Post autor: salvadhor »

Aktualizowanie (instalowanie na nowo) co 6 miesięcy systemu jest dobre dla osób posiadających nadmiar czasu, lub wystarczającą determinację graniczącą z fanatyzmem, by posiadać najnowsze wersje programów użytkowych. I o ile pierwszy przypadek można nazwać fanaberią wiecznie znudzonych pryków komputerowych, o tyle druga grupa osób powinna mieć jakiś prostszy sposób na wdrożenie do systemu programu NNN w którym dodano np. istotne dla nich opcje.
Awatar użytkownika
karolradom
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 33
Rejestracja: 21 kwie 2011, 23:50
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Czy jest sens aktualizować Ubuntu co 6 miesięcy?

Post autor: karolradom »

Ja natomiast zauważyłem, że aktualizacja Ubuntu, Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, jest znacznie bezpieczniejsza jeśli przeprowadzamy ją w trybie tekstowym. Aktualizowałem system na 6 maszynach i nie napotkałem żadnych problemów. Wszystko działą jak należy. Aktualizacja w trybie tekstowym jest wbrew pozorom bardzo prosta:

1. Wciskamy: ctrl+alt+f2
2. Wpisujemy: "su" a następnie podajemy hasło root'a
3. Wpisujemy:

Kod: Zaznacz cały

do-release-upgrade
4. Dalej postępujemy według pojawiających się instrukcji.

Ja zawsze aktualizuje w ten sposób i tak jak wyżej wspomniałem, nigdy nie napotykam problemów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „... o Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości