Ubuntu 11.04, Unity czy stary gnome ?

Plotki, ploteczki na temat Ubuntu

Unity czy gnome

Unity
100
68%
Gnome
46
32%
 
Liczba głosów: 146
Ojcon
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 85
Rejestracja: 18 sie 2010, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Ubuntu 11.04, Unity czy stary gnome ?

Post autor: Ojcon »

Ta jak w temacie, po przejściu na 11.04 zostaliście na gnome czy używanie domyślnego Unity ?
Ja tam jak na razie zostaje przy gnome, troche to unity niepraktyczne według mnie.
macer
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 453
Rejestracja: 12 wrz 2009, 21:07
Wersja Ubuntu: inny OS

Re: Ubuntu 11.04, Unity czy stary gnome ?

Post autor: macer »

Unity jest Super!
Panele są już przestarzałe :P

Więc: Unity +1
Awatar użytkownika
Admc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2149
Rejestracja: 23 lip 2009, 08:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu 11.04, Unity czy stary gnome ?

Post autor: Admc »

Przyzwyczajenia górą, więc gnome.
╔═╦╗╔╦═╦═╦╗╔╗Blaszak (Phenom II x4 955BE, 4 GB RAM, GF GTX 550Ti) - Kubuntu 13.10 amd64
║═╣║║║╔╣╔╣╚╝║Toshiba Satellite A110-293 - Lubuntu 13.10 x86
║╔╣╚╝║║║║╚╗╔╝HTC Hero - Tegro 2.6 (Android 2.1)
╚╝╚══╩╝╚╝♥╚╝ Liczniki: Linux - 496087, Ubuntu - 28751.
norvoles
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1113
Rejestracja: 04 sty 2008, 20:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu 11.04, Unity czy stary gnome ?

Post autor: norvoles »

Osobiście preferuję Gnome bez paneli :P
Awatar użytkownika
anemus
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 117
Rejestracja: 19 lut 2007, 20:25
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Niebiańskie Piekiełko

Re: Ubuntu 11.04, Unity czy stary gnome ?

Post autor: anemus »

Przeszedłem na Debiana i LXDE ;P
Dibo
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 116
Rejestracja: 29 lip 2008, 20:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu 11.04, Unity czy stary gnome ?

Post autor: Dibo »

Gdybym miał jakikolwiek wybór to bym wrócił do ubuntu 10.10. Powycinali z tego GTK podstawowe funkcje nawet na "classicu". Mimo, że jestem konserwatystą i wystarczyłoby mi ubuntu gnome do końca (gdyby po prostu z wersji na wersję było coraz szybsze), to o samej IDEI Unity złego słowa powiedzieć nie mogę. Fajne to i intuicyjne, mimo że na początku kręciło mi się w głowie (nie lubię fajerwerków) to pod koniec dnia doszedłem do wniosku, że jest bardziej intuicyjne (klawisz SUPER + "fire" to zdecydowanie szybsze rozwiązanie na odpalenie firefoxa niż chwytanie za myche i szukanie w stogu innych upchanych "ulubionych" na standardowym panelu gnome). Niestety za dużo podstawowych błędów, za mało konfigurowalne a to co da się skonfigurować jest głęboko ukryte i tylko wygooglowane tricki dają jakoś rade (np, odblokowanie traya dla wszystkich aplikacji). Nie podoba mi się ta nowa polityka Ubuntu, iPhona da się bardziej skonfigurować niż Unity. Ale będę z boku bacznie obserwował rozwój Unity, grożą że usuną "classic" w następnej wersji ale tak naprawdę będzie tak długo dopóki wszyscy nie będą zadowoleni.
Awatar użytkownika
brezniew
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2680
Rejestracja: 12 kwie 2011, 16:48
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Fluxbox
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu 11.04, Unity czy stary gnome ?

Post autor: brezniew »

anemus pisze:Przeszedłem na Debiana i LXDE ;P
Myślę że Twój komputer się bardzo ucieszy :-D
pioruns
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1172
Rejestracja: 19 lis 2006, 21:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu 11.04, Unity czy stary gnome ?

Post autor: pioruns »

Debian + GNOME i mam spokój :) Mojemu komputerowi też się spodobało bo chodzi jak burza:P
Registered Linux user #454644 ---> https://linuxcounter.net/
Awatar użytkownika
rom
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1309
Rejestracja: 30 cze 2009, 14:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Re: Ubuntu 11.04, Unity czy stary gnome ?

Post autor: rom »

Ja pozostałem przy wersji LTS, za bardzo boje się nowości od Canonical, hihi. Wyrosłem już z testowania wszystkiego i ciągłych reinstalacji Ubuntu co 6 miesięcy. Unity ładnie wygląda ale moim zdaniem nie nadaje się na desktop, a raczej na netbooki itp. urządzenia z małym ekranem.
klawisz SUPER + "fire" to zdecydowanie szybsze rozwiązanie na odpalenie firefoxa niż chwytanie za myche i szukanie w stogu innych upchanych "ulubionych" na standardowym panelu gnome
Ja dużo używam skrótów klawiszowych w Gnome i Compiz. Czasem zdarza mi się, że włączam myszkę bezprzewodową dopiero kiedy nie mogę przewinąć strony (nie zawsze używam Page Down) lub kliknąć w link. Wygląda to u mnie tak: Ctrl+Esc włącza Firefoksa, potem Ctrl+L i wpisuję początek nazwy strony + Strzałka w dół i Enter. I wtedy zauważam, że myszka nie włączona. Ctrl+T, Ctrl+W ...
Wszystkie często używane programy i skrypty uruchamiam przez skróty od Ctrl+Esc do Ctrl+F12.
Przyciski minimalizacji i maksymalizacji usunąłem kilka tygodni wcześniej niż zrobili to w Unity :)
Zakładam możliwość instalacji 11.04 na laptopie jako system ratunkowy zastępując dotychczasowy 9.04 lecz nie spieszy mi się z tym.
Awatar użytkownika
Szmitas
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 572
Rejestracja: 28 lis 2006, 17:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

Re: Ubuntu 11.04, Unity czy stary gnome ?

Post autor: Szmitas »

Póki co GNOME, ale coraz częściej odpalam Unity. Póki co tragicznie wyglądają oba środowiska na moim laptopie... z czasem na pewno wybiorę Unity.
www.ubuntu-pomoc.org - tutaj znajdziesz rozwiązanie każdego Twojego problemu.

Chcesz zostać Redaktorem ubuntu-pomoc.org? Skontaktuj się ze mną!
Ojcon
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 85
Rejestracja: 18 sie 2010, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu 11.04, Unity czy stary gnome ?

Post autor: Ojcon »

Żeby wykonać podstawową czynność jak przywrócenie zminimalizowanego okna przeglądarki (gdy mamy ich otwartych kilka) za długo trwa. W gnome wystarczy jeden klik na belkę.
Cryptologicon
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 30 kwie 2011, 16:45
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Ubuntu 11.04, Unity czy stary gnome ?

Post autor: Cryptologicon »

Ja również Panie i Panowie jestem "trochę" zawiedziony Unity, które swego czasu spowodowało, że zrezygnowałem z pracy na zainstalowanej dystrybucji "Netbook" 10.10. Są różne głosy i gusta i nie zamierzam o nich (gustach dyskutować - jak wiadomo, to niekoniecznie kulturalne). Tak więc... Unity nie jest mi do niczego potrzebne. Szukam programów i klikam i klikam i mam. Ok, ale co się okazuje ?. Otóż, okazuje się, że ikonka jest, ale programu brak - trzeba sobie go doinstalować - takie lizanie przez szybę. Tym bardziej mnie to dziwi, że przecież zaraz niedaleczko mamy możliwiwość przejrzenia i doinstalowania z - przejrzystym opisem - dowolnego pliku, programu, biblioteki itd. Tylko dlaczego w miejscu, gdzie normalnie kończy się pracę. Prawy górny róg belki kojarzy mi się z -> restartem, hibernacją, wylogowaniem itp. Trochę, to nielogiczne. Może genialne i nowatorskie jak sztuka współczesna, czy kubizm, niemniej jednak prawdopodobnie niewielu z nas posiada zawieszony w pokoju obraz Picassa, czy słynne gó... w słoiku. Wracając do tematu. Wczoraj rano telefonuje klient, który upgrad'uje wszystko jak leci i właśnie stał się szczęśliwym posiadaczem 11.04. Trochę mi się dostało, ale to pominę, bo jest poza tematem. I o co chodzi ? Facet pyta mnie jak odpalić konsolę. Wiedział ktoś z marszu jak ?. Aż mnie zatkało ze zdziwienia. I teraz... nie sądzę, że to moje przyzwyczajenie, ponieważ pracuję na kilku systemach - w tym także Unixowych. Ok, nie zatruwam. Podsumowując. Mam wrażenie, że 11.04 jest dla nowych użytkowników, lub osób, dla których ważne jest tylko to, że mają przez chwilę coś 'innego' i nie ma znaczenia jak jest to funkcjonalne. Generalnie pasek Unity czemu ma służyć ?
Oświeci mnie ktoś ?. Już się nie wysmętniam. Jak wspomniałem każdy ma prawo do własnych odczuć i nie neguję czyichś upodobań. Powiedziałem, co boli mnie osobiście. A i jeszcze dodam, bo to ważne, że nie uznaję myszki, pod linuksem, wiec to być może dodatkowy argument przeciwko Unity, chociaż nie jestem do końca przekonany. Na koniec smędzenia - udanego dłuugiego weekend'u - wow.
Awatar użytkownika
Tares
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 55
Rejestracja: 05 maja 2006, 19:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Ubuntu 11.04, Unity czy stary gnome ?

Post autor: Tares »

Ja muszę powiedzieć, że po pierwszej niechęci do Unity, teraz mi się podoba. Ogólnie wychodzę z założenia po co coś zmieniać skoro stare jest dobre i działa, czyli przyzwyczajenie na pierwszym miejscu. Przed 11.04 próbowałem Kubuntu, debiana i archa, ale jakoś żaden mi nie podszedł i postanowiłem spróbować ubuntu jeszcze raz. Gdy udało mi się w końcu go postawić i popracować nad nim stwierdzam, że jest w porządku, przynajmniej u mnie działa jak powinien. Nazwałbym go usprawnieniem gnome2 z połączeniem eye-candy. Wcześniej próbowałem gnome3, ale po paru godzinach męczarni w końcu odpuściłem, kompletnie nie potrafiłem się do niego przekonać.
mlody969
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 66
Rejestracja: 16 maja 2010, 11:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu 11.04, Unity czy stary gnome ?

Post autor: mlody969 »

Gnome. Unity jest nieintuicyjne, nieergonomiczne a w dodatku niestabilne
B4rdzoF4jnyF4cet
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 12
Rejestracja: 21 gru 2010, 12:37
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu 11.04, Unity czy stary gnome ?

Post autor: B4rdzoF4jnyF4cet »

Wolę Gnome, choć nie skreślam jeszcze Unity. Poczekam jeszcze parę miesięcy aż Unity się rozwinie. Wraz z premierą Ubuntu 11.04 Unity zagościło w wielu komputerach, więc myślę, że Canonical po otrzymaniu opinii użytkowników będzie w stanie ulepszyć swój twór.
Awatar użytkownika
Knopper90
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 136
Rejestracja: 21 maja 2011, 00:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Lokalizacja: Bytnica
Kontakt:

Re: Ubuntu 11.04, Unity czy stary gnome ?

Post autor: Knopper90 »

jak kiedys mialem ubuntu/debian to lubilem gnoma ale po pokazie u znajomego tego unity nie przypadl mi do gustu. Teraz uzywam knoppixa 6.5 z lxde i jestem szczesliwy :D
PCLinuxOS 2012.08 KDE
zippa
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 65
Rejestracja: 28 sie 2011, 08:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: MATE
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu 11.04, Unity czy stary gnome ?

Post autor: zippa »

Już mnie przekonał GOME
Sprzęt:
Main Laptop: MacBook Air 2020 i5 10th gen/8GB/512 GB SSD (macOS)
2nd Laptop: Toshiba L300 C2D/2GB/120GB SSD (Ubuntu Mate)
Desktop: i3 6th gen/8GB/480 GB SSD + 2TB HDD (Windows 11+Ubuntu 20.4 LTS)
mat
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2005, 20:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Blackbox

Re: Ubuntu 11.04, Unity czy stary gnome ?

Post autor: mat »

Jedną z rzeczy, której brakuje mi w Unity jest brak możliwości określenia, aby dana aplikacja np. Google chrome uruchamiała się przy każdym logowaniu do systemu. W Mac OS X wystarczy kliknąć prawym klawiszem na wybraną ikonkę aplikacji umieszczoną w Dock i zaznaczyć opcję "Otwórz podczas logowania".
Awatar użytkownika
Szmitas
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 572
Rejestracja: 28 lis 2006, 17:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

Re: Ubuntu 11.04, Unity czy stary gnome ?

Post autor: Szmitas »

mat, a od czego jest zapamiętanie sesji lub programy startowe?
www.ubuntu-pomoc.org - tutaj znajdziesz rozwiązanie każdego Twojego problemu.

Chcesz zostać Redaktorem ubuntu-pomoc.org? Skontaktuj się ze mną!
ODPOWIEDZ

Wróć do „... o Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości