Kernele testowe/stabilne wersja 15.x - atom oraz K8

Moderator: e X t 7 3

Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Kernele testowe/stabilne wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

Witam

Udostępniłem kernel 2.6.39-ext73-f1-15.0-atom-ags-cfs. Skrypty instalacyjne w tym momencie dołączają do listy repozytoriów - repozytoria Ubuntu Tweak oraz udev-notify. Ten ostatni związany jest z informowanie w postaci "dymków" nt. podłączanego/odłączanego/konfigurowanego sprzętu. W przypadku, gdyby pod inną wersją niż Ubuntu 11.04 pojawił się błąd "nie znalezienia" pakietu compiz-plugins-extra, nie należy się tym przejmować, tylko poczekać na dalszy etap instalacji.

W następnych dniach kolejno kernel v15.0-K8 oraz zmiany w skryptach i opisach. Mam nadzieję znacznie rozszerzyć opisy (w tym z uwidocznieniem niektórych operacji na screenach), usprawnić skrypty i wprowadzić szereg innych modyfikacji.

PS. Działąnie udev-notify wygląda jak poniżej:

udev-notify-podłączenie

udev-notify-odłączenie

Pozdrawiam
sau.sar
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 09 gru 2010, 19:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Kernele testowe wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: sau.sar »

Witam,
Mam już pierwszy feedback - skrypt instalacyjny dodaje repo tualatrix, u mnie powodowało to niemożność uruchomienia synaptica i managera aktualizacji z wywaleniem komunikatu którego nie zapisałem. Usunięcie go rozwiązało problem. Co ciekawe - dodałem to repo teraz, by sprawdzić czy uda się wywołać błąd - niestety (:-p) działa.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

Masz racje ... zaraz poprawie skrypty.

Ps. Skrypty już poprawione, powinno wszystko działać oki ;).

Ps2. Jednak to nie mój błąd ;P ... a zdarzający się błąd serwera na którym zamieszczono repozytorium ... przewróciłem właściwe skrypty.

Pozdrawiam
zbgn
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 19 lip 2009, 20:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity

Re: Kernele testowe wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: zbgn »

Witam,

Niestety, po instalacji tego kernela, przy starcie mam błąd: "kernel panic-not syncing: VFS: unable to mount root fs on unknown block(0,0)". Pojawia się od razu, jak tylko grub kończy swoją robotę. Dodam jeszcze, że przy próbie uruchomienia na wersji 14.8 mam tylko czarny ekran.
Co może być przyczyną i czy da się temu zaradzić? Na generic (2.6.33) uruchamia się jak trzeba.
Sprzęt: ASUS eee PC 901, system: Ubuntu 10.04
Będę wdzięczny za informację.

Pozdrawiam ZS
sau.sar
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 09 gru 2010, 19:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Kernele testowe wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: sau.sar »

Mam jeszcze pytanka:
Dzięki twoim kernelom (tak od 14.x) mój słabiutki komputerek (eeepc 1001ha) zaczął płynnie odtwarzać filmy 720p - jednak tylko te zapisane na dysku twardym. Podczas gdy na youtube jakiekolwiek przekroczenie 480p skutkuje pokazem slajdów. Zresztą to i tak niezły wynik, bo inne serwisy streamujące video potrafią się ciąć przy dużo niższej jakości. Czy jest to ograniczenie czysto sprzętowe, czy da się coś z tym zrobić? A jeżeli tak...

...to czy będą miały na to wpływ nastawy xorg, compiza i inne cuda z twojej stajni, na które z utęsknieniem czekam? :mrgreen:
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

zbgn pisze:Witam,

Niestety, po instalacji tego kernela, przy starcie mam błąd: "kernel panic-not syncing: VFS: unable to mount root fs on unknown block(0,0)". Pojawia się od razu, jak tylko grub kończy swoją robotę. Dodam jeszcze, że przy próbie uruchomienia na wersji 14.8 mam tylko czarny ekran.
Co może być przyczyną i czy da się temu zaradzić? Na generic (2.6.33) uruchamia się jak trzeba.
Sprzęt: ASUS eee PC 901, system: Ubuntu 10.04
Będę wdzięczny za informację.

Pozdrawiam ZS
Witaj

Wygląda, że albo nie wygenerował się initrd, albo coś nie tak z grubem. Zapisany jest na sda ?

Spróbuj wykonać w konsoli:

sudo update-initramfs -u -k all

a następnie:

sudo grub-install /dev/sda [zakładam, że masz jeden dysk]

sudo update-grub

Zobaczymy
zbgn
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 19 lip 2009, 20:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity

Re: Kernele testowe wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: zbgn »

Dzięki za szybką reakcję. Mam podejrzenie, że sprawa może wynikać z trochę nietypowej konfiguracji dysków. W Asus eee PC 901 oryginalnie są dwa dyski (nie partycje) ssd: 4 GB, na którym była oryginalnie partycja c: Win XP i 8 GB, gdzie była reszta danych. Od początku używałem tam Ubuntu (po usunięciu XP na 4 GB zamontowany /, a na 8 GB - /home). Około rok temu dokupiłem większy ssd 32 GB, który został umieszczony w miejscu tego ośmio-gigowego. Konfiguracja jest następująca: na dysku ssd 32 GB partycja 6 GB - /, partycja 16 GB - /home, swap na 1 GB partycji wydzielonej z dysku 4 GB, reszta tego dysku sformatowana na fat32.

Jestem trochę zielony w tych sprawach, ale trochę walczyłem z tym wczoraj wieczorem i uznałem, że jest coś nie tak z grub. Mimo timeout na 10 s. nie pojawia się menu startowe grub, tylko od razu zaczyna łądować się system. Menu można wywołać przytrzymując przy starcie SHIFT, więc niby prawidłowo, ale dla pewności spróbowałem go przeinstalować, co jednak nie przyniosło zmiany. Sprawdziłem też wcześniej, że grub jest zlokalizowany na sda. Dodam jeszcze, że przy wcześniejszych aktualizacjach kernele ubuntu generic podmieniały się bez komplikacji.

Nie czuję się mocny w temacie, ale moja teoria jest taka, że coś nie tak jest z initrd, w związku z nietypową konfiguracją grub, wynikającą z niestandardowego układu dysków (będę wdzięczny za fachowy komentarz kogoś, kto się zna). Po pracy spróbuję zastosować sie do Twojej porady, ale to będę mógł zrobić dopiero wieczorem. Mam nadzieję, że pójdzie. Dam znać, co mi wyszło, a co nie ;-)

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

Czekam zatem na rezultaty Twoich testów.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

sau.sar pisze:Mam jeszcze pytanka:
Dzięki twoim kernelom (tak od 14.x) mój słabiutki komputerek (eeepc 1001ha) zaczął płynnie odtwarzać filmy 720p - jednak tylko te zapisane na dysku twardym. Podczas gdy na youtube jakiekolwiek przekroczenie 480p skutkuje pokazem slajdów. Zresztą to i tak niezły wynik, bo inne serwisy streamujące video potrafią się ciąć przy dużo niższej jakości. Czy jest to ograniczenie czysto sprzętowe, czy da się coś z tym zrobić? A jeżeli tak...

...to czy będą miały na to wpływ nastawy xorg, compiza i inne cuda z twojej stajni, na które z utęsknieniem czekam? :mrgreen:
Cóż to jest w zasadzie temat ... rzeka. Dziś już chyba nie zdążę, ale jutro napisze w jakim moim zdaniem kierunku to wszystko będzie dążyć. Kwestie wydajności różnych komponentów są często niezależne od mocy danego sprzętu ... a od polityki developerów danych aplikacji/bibliotek etc. Co do wydajności ogólnie powiem, że w najbliższym czasie (3-6 miesięcy) jej skok będzie jeszcze większy niż przy przejściu kernel 2.6.37 -> 2.6.38. Sądzę, że pod koniec roku, jeśli Developerzy Ubuntu niczego nie ... zepsują ;P uda mi się uzyskać na takiej, jak Twoja maszynie wydajność pozwalającą na odtwarzanie filmów FullHD (1080p) z szybkością 80-100 %. Tu zależne to jest nie tylko o jakości softwaru, ale właśnie od polityki biznesowej.

Jutro lub dziś wieczorem napisze, jak Ja widzę zmiany w tym zakresie w najbliższym roku.

Na teraz powiem tak, w zasadzie już obecnie na platformie Intela i3 - i7 da się zapewnić w pełni sprzętowe (układ GMA = graficzny Intela) dekodowanie i kodowanie strumienia wideo, co skutkuje wręcz znikomym (parę procent) obciążeniem samego CPU. Jednak kwestia Flasha (w tym YouTube), to już insza inszość (polityka Adobe) ... sądzę, że po wakacjach już bedzie wsparcie sprzętowe.

Co do moich skryptów, plików konfiguracyjnych - stopniowo - wciągu najbliższych 2 tygodni, będę dokonywał zmian i dodawał nowe.

Pozdrawiam
futyu
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2011, 20:48
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: Kernele testowe wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: futyu »

Hej, wszystko prawie ok tylko po uruchomieniu touchpad nie działał ( modconf psmouse i śmiga ;) ) Na razie kilkadziesiąt godzin włączony i stabilnie się pracuje.

Eee pc 1000HE, mint 10 gnome

Powertop - jakiś chromik, pidgin, compiz czyli bez szaleństw ;)
Wybudzenia ze stanu bezczynności na sekundę: 2988,5 przedział: 5,0s
Użycie zasilania (szacunek ACPI): 9,7W (6,6 godzin)
00:00.0 Host bridge: Intel Corporation Mobile 945GME Express Memory Controller Hub (rev 03)
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Mobile 945GME Express Integrated Graphics Controller (rev 03)
00:02.1 Display controller: Intel Corporation Mobile 945GM/GMS/GME, 943/940GML Express Integrated Graphics Controller (rev 03)
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation N10/ICH 7 Family High Definition Audio Controller (rev 02)
00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation N10/ICH 7 Family PCI Express Port 1 (rev 02)
00:1c.1 PCI bridge: Intel Corporation N10/ICH 7 Family PCI Express Port 2 (rev 02)
00:1c.3 PCI bridge: Intel Corporation N10/ICH 7 Family PCI Express Port 4 (rev 02)
00:1d.0 USB Controller: Intel Corporation N10/ICH 7 Family USB UHCI Controller #1 (rev 02)
00:1d.1 USB Controller: Intel Corporation N10/ICH 7 Family USB UHCI Controller #2 (rev 02)
00:1d.2 USB Controller: Intel Corporation N10/ICH 7 Family USB UHCI Controller #3 (rev 02)
00:1d.3 USB Controller: Intel Corporation N10/ICH 7 Family USB UHCI Controller #4 (rev 02)
00:1d.7 USB Controller: Intel Corporation N10/ICH 7 Family USB2 EHCI Controller (rev 02)
00:1e.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801 Mobile PCI Bridge (rev e2)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation 82801GBM (ICH7-M) LPC Interface Bridge (rev 02)
00:1f.1 IDE interface: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) IDE Controller (rev 02)
00:1f.2 SATA controller: Intel Corporation 82801GBM/GHM (ICH7 Family) SATA AHCI Controller (rev 02)
01:00.0 Network controller: RaLink RT2860
03:00.0 Ethernet controller: Atheros Communications AR8121/AR8113/AR8114 Gigabit or Fast Ethernet (rev b0)
zbgn
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 19 lip 2009, 20:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity

Re: Kernele testowe wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: zbgn »

e X t 7 3 pisze:
zbgn pisze:Witam,

Niestety, po instalacji tego kernela, przy starcie mam błąd: "kernel panic-not syncing: VFS: unable to mount root fs on unknown block(0,0)". Pojawia się od razu, jak tylko grub kończy swoją robotę. Dodam jeszcze, że przy próbie uruchomienia na wersji 14.8 mam tylko czarny ekran.
Co może być przyczyną i czy da się temu zaradzić? Na generic (2.6.33) uruchamia się jak trzeba.
Sprzęt: ASUS eee PC 901, system: Ubuntu 10.04
Będę wdzięczny za informację.

Pozdrawiam ZS
Witaj

Wygląda, że albo nie wygenerował się initrd, albo coś nie tak z grubem. Zapisany jest na sda ?

Spróbuj wykonać w konsoli:

sudo update-initramfs -u -k all

a następnie:

sudo grub-install /dev/sda [zakładam, że masz jeden dysk]

sudo update-grub

Zobaczymy
Zgodnie z obietnicą krótko o wynikach moich starań związanych z instalacją nowego kernela.

Po powrocie z pracy próbowałem jeszcze raz zainstalować ten kernel, stosując się do porad. Niestety, kończyło się w dalszym ciągu kernel panic. W przypływie desperacji zainstalowałem 11.04 i tutaj nie było problemu z uruchomieniem na kernelu 15.0. Wszystko się zainstalowało bez komplikacji. Posta piszę z systemu na nim działającego. Więc to raczej nie był błąd wynikający z problemów sprzętowych.

Wnioskuję, że szwankował system. Kiedyś miałem coś, co wyglądało jak awaria komputera: nie działały porty USB ani sieć przez kabel (tylko wifi), nie można też było zrobić aktualizacji systemu ani programów. Po jakimś czasie zaczęło działać, a systemu ne przeinstalowałem, tylko trochę połatałem. Nie wiem już do końca, czy to była wina tylko systemu, czy było również coś nie tak ze sprzętem.

Teraz na 11.04 wygląda jakby działało prawidłowo. Trudno mi odnieść się do poprawy wydajności, bo nie mam dobrego porównania. System z interfejsem unity działa jakby trochę ciężej niż stary gnome 2.8. Z drugiej strony nie ma przycinania i lagów np. przy przewijaniu dużej strony w fiefoxie, jak zdarzało się wcześniej. Czyli system wygląda na dosyć ciężki, ale jednocześnie jest poprawa responsywności, a więc chyba zasługa nowego kernela. Na razie wiec będę siedział pewnie na świeżo postawionym Ubuntu w najnowszej wersji i z kernelem e X t 7 3. Trzeba będzie tylko przyzwyczaić się do unity.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

zbgn pisze:... Teraz na 11.04 wygląda jakby działało prawidłowo. Trudno mi odnieść się do poprawy wydajności, bo nie mam dobrego porównania. System z interfejsem unity działa jakby trochę ciężej niż stary gnome 2.8. Z drugiej strony nie ma przycinania i lagów np. przy przewijaniu dużej strony w fiefoxie, jak zdarzało się wcześniej. Czyli system wygląda na dosyć ciężki, ale jednocześnie jest poprawa responsywności, a więc chyba zasługa nowego kernela. Na razie wiec będę siedział pewnie na świeżo postawionym Ubuntu w najnowszej wersji i z kernelem e X t 7 3. Trzeba będzie tylko przyzwyczaić się do unity.

Pozdrawiam.
Wiesz, ale jak widzisz na poniższych screenach:

udev-notify-podłączenie

udev-notify-odłączenie

to jest Ubuntu 11.04 - pod Gnome. Zatem aby 11.04 działa sprawnie należy się po prostu zalogować się do tzw. Ubuntu Classic i zainstalować szybkie motywy - ja używam Glossy. Do tego należy modyfikować ustawienia Compiza, xorg.conf i usługi. Będę opisywał stopniowo w najbliższym czasie. Musze powiedzieć, że po tych zmianach pod moim kernelem jest już nieźle i sądzę, że w najbliższym miesiącu 11.04 stanie się moim głównym system na wszystkich (moich 4) maszynach - o ile niczego nie zepsują ;).

Pozdrawiam
politu
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 03 kwie 2011, 11:46
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Kernele testowe wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: politu »

Witam,
Zainstalowalem dzisiaj kernel 15.x za pomoca skryptu z pierwszego postu. Posiadam HP mini, U10.10. Modem USB dzialal tylko, gdy byl wlozony w czasie bootowania. Po wyjeciu go i ponownym wlozeniu w czasie dzialania systemu pojawial sie zapetlony komunikat zamiennie (removed/recognized), przy czym modem nie dzialal do momentu ponownego uruchomienia systemu. Na filmach 750p nadal jest pokaz slajdow:).
Wszystko wraca do normy, kiedy system jest wlaczany z kernelem 2.6.35-29-generic i po odinstalowaniu udef-notify.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
pingwin114
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 217
Rejestracja: 24 cze 2007, 21:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Koło
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: pingwin114 »

ano...coś to całe udev-notify zapętla wyświetlanie info podczas podłączania modemów usb, szczególnie z iPlus'a
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

politu pisze:Witam,
Zainstalowalem dzisiaj kernel 15.x za pomoca skryptu z pierwszego postu. Posiadam HP mini, U10.10. Modem USB dzialal tylko, gdy byl wlozony w czasie bootowania. Po wyjeciu go i ponownym wlozeniu w czasie dzialania systemu pojawial sie zapetlony komunikat zamiennie (removed/recognized), przy czym modem nie dzialal do momentu ponownego uruchomienia systemu. Na filmach 750p nadal jest pokaz slajdow:).
Wszystko wraca do normy, kiedy system jest wlaczany z kernelem 2.6.35-29-generic i po odinstalowaniu udef-notify.

pozdrawiam
Szczerze dziwne są objawy o jakich piszesz ... choć nie dziwne dla wersji 10.10 ;). Zatem, co do Ubuntu 10.10 ... zastanawiałem się nad tym od dłuższego czasu. Osoby, które na bieżąco śledzą moje poczynania wiedzą, że nie pałałem do tej wersji "sympatią". Teraz postanowiłem, że oficjalnie już nie będę wspierał tej edycji (10.10). Jest to najgorsza wersja - licze poczynając od 7.04. Po pierwsze sprane na maksimum ACPI, skrypty odpowiedzialne za zarządzanie poborem mocy (pm-utils), X`y, compiz, skrypty i programy odpowiedzialne właśnie za modemy, etc. Po prostu nie ma co porównywać do 10.04 i 11.04. Przykładem niech będzie compiz ... Pod 10.10 nie ma szans aby zapewnić (na atomach) idealną = przynajmniej 60 fps - płynność compiza - nawet w przypadku nie obciążonej maszyny ! - składają się na to w/w przyczyny. Zatem od tej chwili nie zapewniam prawidłowego działanie moich "wyrobów", na Ubuntu 10.10, a jedynie na 10.04 i 11.04 - moim zdaniem najlepsze jak do tej pory wersje systemu. O ile 10.04 wymaga znacznie mniejszych nakładów pracy, aby było oki, o tyle 11.04 pomimo konieczności większej ingerencji w ustawienia systemu zapewnia naprawdę niezłą responsywność i wydajność, przy znacznie większej funkcjonalności (w stosunku przede wszystkim do 10.10). Zarządzanie zasilaniem pod 11.04 jest już bliskie ideałowi, w połączeniu z moim kernel zapewnia bardzo długie czasy pracy, przy bardzo wysokim jej komforcie. Oczywiście nie mówię tu o Debianie i Mincie, bo pod najnowszymi wersjami moje krenele powinny działać bezproblemowo.

Natomiast kwestia udev-notify ... cóż jest to projekt rozwojowy i tu też do Kolegi pingwin114 ... nie on się nie zapętla ;). Po prostu pokazuje szereg działań jakie realizuje system zanim prawidłowo skonfiguruje modem = podmontowuje/odmontowuje storage, etc. (przynajmniej 5-7 "dymków") ;). Zatem mam pytanie, czy w kolejnej wersji testowej "wywalić" ze skryptów kernela udev-notify i zrobić skrypt instalujący repozytoria i w/w usługę, jako odrębną funkcjonalność ? Czy też może pozostawić jak jest, ale zrobić skrypt usuwający w/w - jeśli się komuś nie spodoba ?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Galvatron
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 571
Rejestracja: 19 kwie 2011, 21:41
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: Galvatron »

EDIT: Zajrzałem do odpowiedniego wątku, więc pytanie o wsparcie dla K8 można uznać za niebyłe.;)
Ostatnio zmieniony 25 maja 2011, 23:03 przez Galvatron, łącznie zmieniany 1 raz.
Man wields his sword to die with a a smile on his face on a distant day beyond his dreams.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

Tak, ale oczywiście nie oznacza to, że nie będzie działać. Tylko nie daje gwarancji, że tak będzie = nie testuje od tej chili na tej wersji. Może jeszcze dziś wypuszczę v15.0-K8. Najdalej jutro rano.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

Wypuściłem wersje testową v.15.0-K8. Proszę o testy.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Galvatron
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 571
Rejestracja: 19 kwie 2011, 21:41
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: Galvatron »

Przed chwilą, przy porannym uruchomieniu, pod koniec ładowania pulpitu, znowu pojawił się wczoraj (i nie tylko) zgłaszany problem z dyskiem ATA. Tzn. nie wiem czy to na pewno identyczny błąd, bo nie dało się zajrzeć do terminala, ale objawy jak zwykle - ciągłe świecenie diody i niereagująca klawiatura oraz mysz.
Man wields his sword to die with a a smile on his face on a distant day beyond his dreams.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

Galvatron pisze:Przed chwilą, przy porannym uruchomieniu, pod koniec ładowania pulpitu, znowu pojawił się wczoraj (i nie tylko) zgłaszany problem z dyskiem ATA. Tzn. nie wiem czy to na pewno identyczny błąd, bo nie dało się zajrzeć do terminala, ale objawy jak zwykle - ciągłe świecenie diody i niereagująca klawiatura oraz mysz.
Postaram sie to przeanalizować.Teraz wiem przynajmniej, gdzie szukać.

Pozdrawiam
Zablokowany

Wróć do „kernele e X t 7 3”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości