Brak pakietów umożliwiających udostępnianie plików.

Tutaj można zadać pytanie, jeśli Linuksa widzi się pierwszy raz w życiu ;)
MiodUs
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 07 mar 2010, 11:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Brak pakietów umożliwiających udostępnianie plików.

Post autor: MiodUs »

Witam,

niedawno jeszcze bez problemu udostępniałem foldery i pliki w sieci lokalnej (co prawda niesamowicie denerwujące jest to, że przy udostępnianiu folderu wszystkie inne, które się w nim znajdowały automatycznie nie zostają udostępnione- jest na to jakiś sposób?) lecz niedawno przesiadłem się na ubuntu 10.4 i nie mogę udostępniać plików ani zdalnego pulpitu... Gdy klikam prawym na folder wszystko da się normalnie udostępnić, jedak w sieci się on nie pojawia. Co więcej - w menu preferencje > udostępnianie osobistych plików widzę następujący komunikat "Ta funkcja nie może zostać aktywowana, ponieważ wymagane pakiety nie zostały zainstalowane w systemie". Szukałem w google, włącznie z wpisywaniem treści komunikatu - bez efektów. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć skąd zdobyć te pakiety by wreszcie móc normalnie udostępniać pliki i zdalny pulpit...?

A przy okazji - w jaki najprostszy sposób udostępnić drukarkę, tak by komputery w sieci mogły korzystać z niej tak jak to jest pod Windowsem?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi. ;-)
Ostatnio zmieniony 19 cze 2011, 18:43 przez MiodUs, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Współdzielenie plików - problem.

Post autor: igotit4free »

Zmień tytuł tematu tak, aby w sposób możliwie precyzyjny przedstawiał sedno sprawy, w której piszesz. Miej na uwadze również zgodność z REGULAMINEM
Tytuł tematu zmienisz edytując pierwszy post
W razie wątpliwości/zastrzeżeń odnośnie powyższej informacji skontaktuj się z moderatorem, który ją wstawił.

Zanim ponownie wpiszesz w tytule tematu słowo PROBLEM zapoznaj się z REGULAMINEM
W razie wątpliwości/zastrzeżeń odnośnie powyższej informacji skontaktuj się z moderatorem, który ją wstawił.
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
Awatar użytkownika
lucky06
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 27
Rejestracja: 24 lip 2007, 09:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Brak pakietów umożliwiających udostępnianie plików.

Post autor: lucky06 »

Odsyłam do tematu:
viewtopic.php?t=69909
MiodUs
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 07 mar 2010, 11:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Brak pakietów umożliwiających udostępnianie plików.

Post autor: MiodUs »

Zainstalowałem Sambę, ale to nadal nic nie zmieniło. Przewertowałem też tamten temat i za dużo się nie dowiedziałem...
Kurcze, przecież w poprzednim ubuntu to było tak dziecinnie proste? :(

W opcji folderu mogę udostępnić (wczesniej tez moglem), ale nadal w preferencjach widzę tekst o brakujących pakietach. Tych "udostępnionych" folderów nikt nie widzi, sam nie mogę w ogóle przeglądać komputerów w sieci.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedszkole Linuksa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości