Gry WINE, a 2 monitory

Karty graficzne, dźwiękowe, tv, monitory etc.
daverr
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:33

Gry WINE, a 2 monitory

Post autor: daverr »

Witam, mam pewien problem, mianowicie mam 2 monitory, ustawione na twinview (nvidia). Każdy ma rozdz. 1440x900. Problem pojawia się gdy próbuję włączyć grę pełnoekranową przez WINE. Odczytuje ona rozdzielczość monitora jako 2880x1800. Przez to nie można grać. Jedynym wyjściem jakie znalazłem to wyłączenie twinview i pozostawienie tylko jednego aktywnego monitora, ale nie jest to dla mnie rozwiązanie. Macie jakieś pomysły jak rozwiązać mój problem?

PS. Dźwięk w grach strasznie trzeszczy, nie mam pomysłu co z tym zrobić. Przez odtwarzacz wszystko brzmi normalnie. Z góry dzięki za pomoc!
Awatar użytkownika
Althorion
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 191
Rejestracja: 15 lis 2007, 14:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Gry WINE, a 2 monitory

Post autor: Althorion »

Włączenie w opcjach WINE uruchamiania gier na wirtualnym pulpicie wystarcza.

Co do dźwięku:
Na Forum panuje zasada:
jeden temat = jeden problem
Zastosuj się do tej zasady i opisz w osobnych tematach niezwiązane ze sobą wątki z Twojej wiadomości
W razie wątpliwości/zastrzeżeń odnośnie powyższej informacji skontaktuj się z moderatorem, który ją wstawił.

Poza tym, nie zaszkodziłoby trochę temat poprawić:
Zmień tytuł tematu tak, aby w sposób możliwie precyzyjny przedstawiał sedno sprawy, w której piszesz. Miej na uwadze również zgodność z REGULAMINEM
Tytuł tematu zmienisz edytując pierwszy post
W razie wątpliwości/zastrzeżeń odnośnie powyższej informacji skontaktuj się z moderatorem, który ją wstawił.
„Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie dobro czyni.”
daverr
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:33

Re: Gry WINE, a 2 monitory

Post autor: daverr »

Ok sorki.
Ustawiłem ten wirtualny pulpit, ale teraz występuje problem z myszką. Wychodzi ona poza ekran gry.. Uniemożliwia to normalne granie
Awatar użytkownika
blazejwiecha
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 20
Rejestracja: 21 sty 2012, 12:45
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.10
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: Gry WINE, a 2 monitory

Post autor: blazejwiecha »

u mnie podobny problem z myszka , ucieka mi poza monitor z grą i bardzo to utrudnia sprawę
Pozdrawiam serdecznie
Błażej
ODPOWIEDZ

Wróć do „Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości