Potrzebna pomoc Informatyków

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika
Rafcio
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 328
Rejestracja: 12 paź 2011, 06:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Re: Potrzebna pomoc Informatyków

Post autor: Rafcio »

...he ta ankieta chyba nie dla mnie ,jestem samoukiem jak pewnie większość tutaj , informatyki nie kończyłem .
Interesują mnie systemy operacyjne , również elektronika dlatego grzebie w blaszakach w wolnej chwili.
Wiedzę zdobyłem czytając książki i czasopisma komputerowe a reszta z internetu i własnych testów oprogramowania.
Pozdrawiam :wink:
Debian Jessie
Awatar użytkownika
kabanek
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 592
Rejestracja: 23 cze 2009, 20:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Potrzebna pomoc Informatyków

Post autor: kabanek »

jak na moje oko, to jest chyba tam za dużo słów wciśniętych tak jakby na siłę np deletować, sejwować, interfejsować
Sordi
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 26 lis 2011, 21:27
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Potrzebna pomoc Informatyków

Post autor: Sordi »

Bardzo dużo słówek do wpisywania...
I jak napisał kolega @kabanek, wydaje mi się że dużo słówek zostało tam po prostu wepchanych.
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Potrzebna pomoc Informatyków

Post autor: ethanak »

Co za kretyn tę ankietę układał?

W wyborze szkoły jest "liceum ogólnokształcące" - jaki profil tu trzeba wpisać, ogólny czy co?

Dlaczego radiobuttony[1] do wyboru stanowiska (pracuję np. jako admin i programista, do niedawna jeszcze webmaster)?

Co zrobić jeśli nie znam żadnego z podanych słów (nie mogę przejść dalej)?

Co do słów to faktycznie, dobór pasujący do "mastahaka"[2] co to na GG się wymądrza J4K1oNmUnDrY, zlepek fachowych terminów i potocznych zwrotów z blogaska trzynastolatka któremu tata kupili laptoka plus kilka słów ewidentnie wymyślonych prez autorkę. Zupełnie bez sensu...

Na temat wygody wypełniania ankiety to ja się nie wypowiem... jeśli się przygotowuje ankietę dla informatyków warto mieć na uwadze, że takowi przyzwyczajeni są do pewnych standardów usability[3] i na widok takiego potworniaka mogą dostać apopleksji, ataku serca czy ciężkiej nerwicy ;)

A tak przy okazji (wątpię aby autorka to czytała, ale może na przyszłość komuś się przyda) - nie istnieje "język używany przez informatyków". Nie można nazwać "językiem" potocznej polszczyzny, w której pojawiają się neologizmy czy makaronizmy na oznaczenie bytów w polskim języku nieistniejących. To nawet pod gwarę trudno podciągnąć.

Temat "neologizmy oraz dodatkowe znaczenia wyrazów używane przez środowisko związane z informatyką" to co jak najbardziej temat ciekawy. Ale "język" tutaj nijak nie pasuje.


---
[1] szanowna autorko -oto masz przykład rzeczownika który w języku polskim co prawda odpowiednik oficjalny ma, ale niewiele osób go zna, a nikt przy zdrowych zmysłach nie używa
[2] szanowna autorko - oto masz tu piękny przykład neologizmu
[3] szanowna autorko - oto masz przykład jednego ze słów nie mających na razie oficjalnego odpowiednika w języku polskim.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości