Neverwinter nights przez wine. Brak polskich znaków

Gry, do uruchomienia których potrzebne są programy typu Wine/Cedega/CrossOver albo jakieś emulatory.
MasterXardas
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 21
Rejestracja: 14 lut 2008, 07:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Neverwinter nights przez wine. Brak polskich znaków

Post autor: MasterXardas »

Witam. Próbowałem korzystać z zautomatyzowanego instalatora z wikigames, ale okazało się, że moja wersja się do tego nie nadaje (kilkupłytowa diamentowa. Próbowałem nawet zrobić obraz iso ze wszystkich płyt razem, ale nie pomogło. Wysypuje mi cały czas komunikatem, że brakuje chitin.key jak dobrze pamiętam, więc stwierdziłem, że odpale to przez wine. Instalacja zakończyła się powodzeniem, aktualizacja także, gra uruchamia sie i działa tak samo dobrze. Problemem jest tylko brak polskich znaków. Czy ktoś zna może jakiś magiczny sposób, żeby w grze wyświetlały sie polskie znaki? Bo czasami robi się to irytujące i rozprasza. Z góry dzięki :p
nycko
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 32
Rejestracja: 10 sty 2011, 13:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Neverwinter nights przez wine. Brak polskich znaków

Post autor: nycko »

W przypadku diamentowej edycji błąd dotyczy samego instalatora gry, a konkretnie złej kolejności instalacji dodatków i patchy.
Sprawdź, czy masz w folderze z grą podfolder "override_bak". Jeśli tak, to przekopiuj wszystkie znajdujące się tam pliki do folderu "ovverride".
Sprawdzone przeze mnie 3 dni temu, działa bez pudła.
Pozdrawiam
MasterXardas
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 21
Rejestracja: 14 lut 2008, 07:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Neverwinter nights przez wine. Brak polskich znaków

Post autor: MasterXardas »

override_bak tworzy się przy instalacji dodatków i podczas instalacji instalator pyta, czy utworzyć ten folder czy nie. Wybrałem, ze nie. Nie sądziłem, że będzie potrzebny. ALe czy przypadkiem po przywróceniu tego pliku będą działały dodatki??
nycko
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 32
Rejestracja: 10 sty 2011, 13:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Neverwinter nights przez wine. Brak polskich znaków

Post autor: nycko »

Akurat w moim przypadku oryginalny override był pusty, więc nie musiałem niczego nadpisywać.
Ale z uwagi na to, że przechodzę podstawkę, to nie powiem Ci czy dodatki działają poprawnie, bo jeszcze ich nie odpalałem.
W każdym razie sprobuj, sejwow nie stracisz przecież... Albo poczekaj do jutrzejszego wieczora, wtedy dam znać.
MasterXardas
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 21
Rejestracja: 14 lut 2008, 07:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Neverwinter nights przez wine. Brak polskich znaków

Post autor: MasterXardas »

Dziwne. Przy instalacji każdego dodatku wybrałem, żeby nie tworzył folderu override_bak. Teraz wszedłem z ciekawości i okazało się, że w folderze override nie ma nic, a w folderze override_bak również nie ma nic... Czekam do wieczora (i tak chyba nie będę miał za bardzo jak tego stestować), chyba, że znajdę chwilę to sam to zrobię ;p
nycko
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 32
Rejestracja: 10 sty 2011, 13:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Neverwinter nights przez wine. Brak polskich znaków

Post autor: nycko »

Dodatki chodzą poprawnie.
Link, z którego korzystałem: http://kotor2.pl/forum/viewtopic.php?t=39022
Jeśli masz spaczowaną grę do wersji powyżej 1.64 to jest jeszcze szybkie rozwiązanie, które mi google wynalazł http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=37&p=434 (aczkolwiek nie próbowałem).
MasterXardas
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 21
Rejestracja: 14 lut 2008, 07:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Neverwinter nights przez wine. Brak polskich znaków

Post autor: MasterXardas »

mam spachowane do 1.68. Wiem na pewno, że sposób z pomocy gram.pl nie działa u mnie ;p nie mam nawet takiego pliku ;p Sposób z forum kotor sprawdzę za raz. Tylko usunę NWN ;p
@EDIT
skończyło się na tym, że kolejna instalacja NWN działała normalnie (nic nie robiłem z katalogiem override), czyli są polskie znaki itd. Jedyny problem to to, że tym razem przycina się lekko dźwięk, ale to już jakoś przeżyję :D dzięki za pomoc, chyba, że ktoś zna jeszcze sposób na ten przycinający się dźwięk ;p
ODPOWIEDZ

Wróć do „Z innych systemów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości