Poszukuję Partnerów do tworzenia serwisu.

Aaaby..... Ogłoszenia drobne.
patrixon78
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 38
Rejestracja: 27 lis 2011, 13:57

Poszukuję Partnerów do tworzenia serwisu.

Post autor: patrixon78 »

O Open Source, Linuksie, metodach i możliwościach zastosowania, budowaniu (doboru sprzętu pod Systemy Linux), z chatem, galerią, blogami użytkowników, oraz forum fanbojów nie tylko Linuksa. Ze swojej strony wnoszę domenę, hosting, skrypt vBulletin Publishing Suite, chęci do pracy, wciąż rosnacą wiedzę w zakresie Open Source ;). Zainteresowanych po wiecej informacji zapraszam na PW lub GG 31485773. Pozdrawiam.
prezes19
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 106
Rejestracja: 23 cze 2009, 09:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: Unity
Lokalizacja: Wyszków

Re: Poszukuję Partnerów do tworzenia serwisu.

Post autor: prezes19 »

Pomysł jak najbardziej pożyteczny, ale myślisz, że potrzebny jest jeszcze jeden serwis o Linuxie? Może lepiej podłącz się do jakiegoś już istniejącego.
patrixon78
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 38
Rejestracja: 27 lis 2011, 13:57

Re: Poszukuję Partnerów do tworzenia serwisu.

Post autor: patrixon78 »

Udzielam sie na kilku (sorry za pismo, ale pisze z Windowsa 8 ) znaczy na linuksowo.pl i teraz tutaj. Czy potrzebne? Kazdy dodatkowy Serwis jest w jakims stopniu uzupelnieniem juz istniejacych. Nie chce zalozyc czegos co bedzie konkurowac z istniejacymi, a raczej uzupelnial juz istniejace. Kolejne miejsce gdzie fanie Linuksa i nie tylko, beda mogli wpasc na chwile i skorzystac. Nie chce tez sztywno trzymac sie jakis ramek. Udowadniac wyzszosc jednej platformy nad druga i uskuteczniac przepychanke z tym zwiazana. Chce zeby bylo luzniej i z dystansem. Chce zeby kazdy sie wypowiedzial tak jak chce i potrafi, nie chce zamykac uzytkownika w "klatce" narzucajac mu sztywny regulamin. Marzy mi sie tez swego rodzaju punkt wymiany informacji i integracyjny z uzytkownikami z zagranicy oferujac sporo w dwu jezykach Polskim i Angielskim. Mam kilka swoich pomyslow na które inne Serwisy sie nie zgodza wiec uznalem, ze lepiej bedzie zalozyc cos nowego.
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Poszukuję Partnerów do tworzenia serwisu.

Post autor: ethanak »

To, że piszesz z Windowsa 8 może Cię upoważnić do niewiedzy jak się tam polskie litery uzyskuje, a nie do stosowania błędnej pisowni i buraków typograficznych. Jak chcesz prowadzić poważny serwis, jeśli sam nie potrafisz pisać po polsku?
Co do wielojęzyczności serwisu - jaki to ma sens?
Aha, jakbyś pytał to piszę z Androida...
patrixon78
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 38
Rejestracja: 27 lis 2011, 13:57

Re: Poszukuję Partnerów do tworzenia serwisu.

Post autor: patrixon78 »

To, że piszesz z Windowsa 8 może Cię upoważnić do niewiedzy jak się tam polskie litery uzyskuje, a nie do stosowania błędnej pisowni i buraków typograficznych. Jak chcesz prowadzić poważny serwis, jeśli sam nie potrafisz pisać po polsku?
Co do wielojęzyczności serwisu - jaki to ma sens?
Aha, jakbyś pytał to piszę z Androida...
Pozostawiam to bez komentarza...
Wlasnie dlatego potrzebni sa tacy "geniusze" jak Ty.
Ps. Nie wiem czy wiesz, ale w 8 jeszcze nie ma dostepu do j.Polskiego Geniuszu. (dlatego przeprosilem i wyjasnilem przyczyne, a nawiasem mowiac sprawdz wlasna pisowanie).

Podsumowalbym tez pisownie wszystkich uzytkownikow tego forum, wrecz calego serwisu i co by z tego wyszlo?
Nie dziwia mnie ataki na kogos kto ma pomysly i chce je realizowac. Jedyne co mozesz to napisanie tu kilku agresywnych postow pod moim adresem i to wszystko. Serwis i tak powstanie. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Poszukuję Partnerów do tworzenia serwisu.

Post autor: ethanak »

Gdzie masz błąd w moim poście?
Poza tym pierwszy raz słyszę, że w języku angielskim trzeba np. stawiać spację przed nawiasem zamykającym... no ale ogólnie ja to mało wiem ;)
I dlatego właśnie nie mam zaufania do kogoś, kto własne niechlujstwo tłumaczy ułomnością programu/systemu którego raczył użyć. Ułomnością do tego wyssaną z palca...
patrixon78
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 38
Rejestracja: 27 lis 2011, 13:57

Re: Poszukuję Partnerów do tworzenia serwisu.

Post autor: patrixon78 »

A ja mysle, ze jak dotad niczym konkretnym nie poparles swoich agrumentow. Bledy zdarza sie popelnic kazdemu. Raczej twoja "krucjata" przeciwko mnie wiaze sie z tym, ze za wszelka cene chcesz odwrocic uwage potencjalnych uzytkownikow od ewentualnego zaangazowania sie w projekt. Sadzac po liczbie postow jestes juz czescia tego forum i chyba boisz sie (lub zazdrosicisz), ze powstanie cos nowego. Zaufania do mnie miec nie musisz. Kim jestes lub kim ja jestem, zeby mnie obdarzac zaufaniem czy tez nie? cyt. - "... no ale ogólnie ja to mało wiem". To zdanie duzo o Tobie mowi. ;) Nie warto prowadzic z Toba dlaszej konwersacji. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Poszukuję Partnerów do tworzenia serwisu.

Post autor: ethanak »

Zadałem Ci między innymi jedno konkretne pytanie - czy w swoim zacietrzewieniu i udowadnianiu że jesteś taki super wspaniały a ja się nie znam zapomniałeś o odpowiedzi?
Tym bardziej nie można mieć do Ciebie zaufania...
Kim jestem? Ano - takim gościem, do którego skierowałeś (między innymi) apel o pomoc w tworzeniu serwisu. Jeśli już na wstępie próbujesz zdegradować ludzi którzy ewentualnie mieliby Ci pomóc... nie zdziw się jeśli wszyscy oleją Cię rzadkim strumieniem. Sam chciałeś, aby nie wiązać użytkowników regulaminami - więc pokazałem Ci przykładową dyskusję regulaminem niezwiązaną.
Przemyśl to sobie.
patrixon78
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 38
Rejestracja: 27 lis 2011, 13:57

Re: Poszukuję Partnerów do tworzenia serwisu.

Post autor: patrixon78 »

Przeczytaj swojego pierwszego posta. Mysle, ze Ty masz cos do przemyslenia. Zaczalbym od tego, dlaczego wielu ludzi uwaza, ze na tym forum jest sporo "twardoglowych" (chyba juz wystarczajaco sie obnazyles i moge Cie do takowych zaliczyc) ? Dlaczego uwazaja to forum za dno? Nie wyssalem sobie tego z palaca. Znajdzie sie tez kilku, ktorzy zmienili Nicki, zeby tu jakos sie zadomowic. Nigdy i na zadnym forum nie spedzalem czasu na cyt. - "udowadnianiu że jesteś taki super wspaniały". Skor twierdzisz jednak, ze jest inaczej to juz nie jest moj problem. Nie "zacietrzewilem sie" bo nie ma czym. Twoj sposob wypowiedzi tez swiadczy o Twojej prostocie wiec nie jestes tu osoba autorytatywna by wyznaczac kto jest godzien zaufania, a kto nie. Do tego podobnie jak moja zona widze lubisz miec ostatnie zdanie. Mozesz dalej mieszac mnie z blotem. Milej zabawy. Mam dla Ciebie o tyle niemila i za pewne nie do zniesienia wiadomosc, ze Serwis i tak powstanie. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Shimmy
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 859
Rejestracja: 24 mar 2011, 20:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Poszukuję Partnerów do tworzenia serwisu.

Post autor: Shimmy »

Ethanak może i surowo skomentował Twoją inicjatywę, ale ma stuprocentową rację.

Tworzy się tysiące stron, setki blogów, mimo że istnieje już kilka porządnych wortali. Daleko nie trzeba szukać, wystarczy przypomnieć o stronach poświęconych dla linuksowych graczy. Mamy (a może mieliśmy?) obiecujący tuxplay, gry.ubuntu.pl, a obecnie strony są nieaktywne i porastają trawą. A znalazło by się wiele osób które sa w stanie pomóc w rozwoju, na tym polega społeczność. Ale zamiast pomagać w dalszym rozwijaniu się tych portali mających już swoją pozycję w internecie, rzucają się na głeboką wodę z hasłem "mam domenę i piracki skrypt forum, zaczynamy?". No nie, tak nigdy nie stworzymy czegoś stabilnego.

Polecam Ci odrzucić ten pomysł, przejrzeć nasze rodzime istniejące projekty i dorzucić swoją cegiełkę.

//k2cl: post który wywołał Twoją irytację już usunąłem, więc wycinam także Twój komentarz pod jego adresem... na przyszłość klepnij jednak "raportuj" - szybciej i łatwiej :)
Ostatnio zmieniony 12 mar 2012, 18:35 przez Shimmy, łącznie zmieniany 2 razy.
Dominbik
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2010, 08:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Poszukuję Partnerów do tworzenia serwisu.

Post autor: Dominbik »

nowy serwis jakiś znowu? o jakim poziomie? znacznie lepiej byś zrobił pomagając tłumaczyć opisy pakietów, uzupełniając wiki istniejących dystrybucji czy pomógł obecnym serwisom. na większości normalnych forach linuxowych nie ma sytuacji o której mówisz, można sobie normalnie do granic przyzwoitości porozmawiać - pomijając już to, że to nie ty będziesz wyznaczał atmosferę, "luz" i dystans a użytkownicy. tak to jest jak ma się dużą wyobraźnię i chęci a małe rozeznanie i wiedzę. po co tworzyć próbujący uzupełnić lukę mały serwisik tylko by podkreślić własne ego? lepiej pomóc obecnym większym projektom typu wiki archa, gentoo, jakilinux itd...
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Poszukuję Partnerów do tworzenia serwisu.

Post autor: ethanak »

@Dominbik
Miło mi, że nie zostanę jedyną persona non grata w powstającym niewątpliwie wspaniałym serwisie ;)
patrixon78
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 38
Rejestracja: 27 lis 2011, 13:57

Re: Poszukuję Partnerów do tworzenia serwisu.

Post autor: patrixon78 »

"mam domenę i piracki skrypt forum, zaczynamy?".
Widze, ze juz zostalem wrzucony do jakiejs szufladki ;) Skrypt vB mam zakupiony co moge udowodnic, a jezeli byl to zart to bardzo kiepski.

Dlaczego nie pomagac przy innych serwisach? Chetnie i nawet probowalem, ale zazwyczaj ekipa takiego serwisu twierdzi, ze takiej pomocy nie potrzebuje. Na wstepie zapytalem czy ktos chcialby to zrobic. Nikogo nie zaatakowalem, konkurencji nikomu nie mialem zamiaru robic. Dziwie sie takiej reakcji. No moze nie na tym forum, bo wiele o nim wczesniej slyszalem od uzytkownikow innych for o tematyce Linuksa. Zostalem juz na wstepie posadzony o brak wiarygodnosci, umiejetnosci, narcyzm, oraz piracenie skryptu. Tylko pogratulowac panowie. Nie dziwie sie, ze Polska spolecznosc w Open Source i w Linuksa nie potrafi nic wniesc skoro ludzie sie tak traktuja na kazdym kroku. Jestem jednak przekonany, ze sa ludzie, ktorzy jednak maja checi i odmienne zdanie panowie. Pozdrawiam.

Ps. Panowie nie jestem expertem od Linuksa to fakt, ale tez sporo wiem, jestem Web developerem i zaczynam nowy semestr jak Software developer wiec i troszke programowania. No coz przyjmuje zazwyczaj konstruktywna krytyke, ale to co mnie tu spotkalo to jest "plucie w twarz", ze tak to okresle. No coz nie bede jakos za bardzo sie tym przejmowal bo w moim mniemaniu nie ma czym.
Dominbik
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2010, 08:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Poszukuję Partnerów do tworzenia serwisu.

Post autor: Dominbik »

patrixon78 pisze:Nie dziwie sie, ze Polska spolecznosc w Open Source i w Linuksa nie potrafi nic wniesc skoro ludzie sie tak traktuja na kazdym kroku.
słucham? takie stwierdzenia ugruntowują przekonania na temat twojego rozeznania w temacie. Ludzie po prostu mają dosyć wszelkich jakiś śmiesznych projektów, mających szanse na realizację i przetrwanie bliskie <10%.
patrixon78
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 38
Rejestracja: 27 lis 2011, 13:57

Re: Poszukuję Partnerów do tworzenia serwisu.

Post autor: patrixon78 »

Niech Ci bedzie drogi kolego, tak jak piszesz. Pozwol, ze nie podziele twojego zdania. Bardzo jestem szczesliwy, ze mam mozliwosc korzystac z tak zacnych serwisow jak Ubuntu.pl (chociaz cala wiedze zdobywam raczej z serwisow zagranicznych, ksiazek oraz poradnikow). Moze jestes bardziej rozeznany w temacie i wiesz z gory czego maja ludzie dosyc, lub czego poterzebuja. Ja jednak nie naleze do typu ludzi, ktorzy maja slomiany zapal, lub dorabiaja sie na czyjejs pracy (potrafie wytrwale i ciezko pracujac dazyc do celu). Nie jestem tez dzieciakiem i raczej uwazam sie za dojrzalego osobnika. Posiadam juz jeden serwis poltora roku, ktory osiagnal swego rodzaju sukces (nie zwiazany z Linuksem). Zakladalem tez klientom serwisy w UK i cos niecos tam wiem. Pewnie nie moge sie porownac panowie z wami, ale jakos mnie to nie zniecheca. Pozdrawiam.
Dominbik
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2010, 08:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Poszukuję Partnerów do tworzenia serwisu.

Post autor: Dominbik »

Nie rozumiem tego twojego tonu, ale mniejsza o to. skoro kodzisz, masz domenę czy tam skrypt już nawet kupiony to postaw na jakimś serwerze to zacznij trochę samemu a może ludzie się do Ciebie dołączą.
patrixon78
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 38
Rejestracja: 27 lis 2011, 13:57

Re: Poszukuję Partnerów do tworzenia serwisu.

Post autor: patrixon78 »

Jakiego tonu? Przeczytales wszystkie posty? Napisalem, ze poszukuje kogos zainteresowanego do wspoltworzenia czegos, a nie do wykorzystania czyjejs pracy i nikogo na sile nigdzie nie ciagne. Zamiescilem tylko ogloszenie. Ludzie co wy? Jedna osoba odpisala normalnie, a reszta zaczela mi cisnac, ze jestem malo wiarygodny, zainsynuowano mi, ze mam piracki skrypt, oraz moje doswiadczenie sie rowna zeru. Hmm bardzo szybkie podsumowanie. Za pewne trafne bo wyplynelo z tego co widze od znamienitych ekspertow. Co w moim tonie Ci sie nie podoba? To, ze sie w jakis sposob "odgryzam"?
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Poszukuję Partnerów do tworzenia serwisu.

Post autor: ethanak »

Mnie osobiście razi brak znajomości ortografii (nie mylić z literówkami), interpunkcji oraz podstaw typografii. Jako że takowe powinien znać uczeń czwartej klasy podstawówki mam podstawy by sądzić, iż edukację skończyłeś nieco wcześniej. A robienia interesu z nieukami nie uważam za dobry pomysł.
patrixon78
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 38
Rejestracja: 27 lis 2011, 13:57

Re: Poszukuję Partnerów do tworzenia serwisu.

Post autor: patrixon78 »

Nieznajomość ortografii, interpunkcji oraz podstaw typografii ;) Nieuk, który za pewne nawet nie skończyl czterech klas podstawowych. Nieźle. Pisz, pisz kolego. Tyle Ci pozostało. Swoją drogą sam sobie układasz te teksty czy mama Ci pomaga? Twoje doskonałe posty mówią same za siebie. W życiu prywatnym chyba nie posiadasz zbyt wielu znajomych? Strasznie jadem plujesz.

Ps. Do wszystkich czepiasz się o błędy czy tylko do mnie, a może jestem jedynym użytkownikiem na tym forum, kóry jak twierdzisz pisze z błędami?
Przyssałeś się do mnie jak pijawka i tylko w tym temacie. Ciekaw jestem dlaczego? ;)
Strasznie jesteś zdesperowany kolego, co tylko potwierdza, że życie masz nieudane i się najzwyczajniej czepiasz by podbudować własne ego. Jakiś niedowartościowany chyba jesteś.
Awatar użytkownika
k2cl
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 3632
Rejestracja: 09 gru 2007, 12:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86

Re: Poszukuję Partnerów do tworzenia serwisu.

Post autor: k2cl »

No to krótko i na temat:
- naprawdę sadzisz dużo błędów - ortograficznych, interpunkcyjnych, stylistycznych i składniowych. Jeżeli masz tego świadomość a nie poprawiasz z braku czasu - zwyczajnie okazujesz lekceważenie użytkownikom forum. Jeśli uważasz natomiast, że Twoje posty są napisane klasyczną polszczyzną... po prostu się nie zgodzę. Ile osób musi Ci to jeszcze wypomnieć, żebyś uwierzył, że jest to fakt, a nie jakaś chora nagonka?
- wspominasz o aktywności w innych serwisach... U nas z Twoim kontem powiązanych jest niecałe trzydzieści wpisów - z czego znakomita większość to rozmowy umieszczone w dziale "Pogaduchy". Serwisu linuksowo.pl nie znam, aczkolwiek szybki rzut oka pokazuje, iż wiele działów tego forum jedynie wegetuje. Cóż innego można napisać o ostatnich wpisach pochodzących sprzed kilku tygodni czy miesięcy?
- dobre chęci to naprawdę nie wszystko, o czym już w tym wątku wspomniano. W ostatnich latach było sporo inicjatyw podobnych do Twojej i znakomita większość z nich po hucznym otwarciu zginęła gdzieś w pomroce dziejów. Jeśli chcesz zrobić coś dla społeczności, naprawdę największy sens ma przyłączenie się do jakiegoś istniejącego projektu. Fakt, nie będzie on Twój i nie będziesz mieć zapewne wielkiego wpływu na kierunki rozwoju danego serwisu... z drugiej jednak strony - chcesz jedynie nieść pomoc, czy może ważnym aspektem tej pomocy jest prezentacja własnej osoby? Nie mam zamiaru Cię zniechęcać, ale podobną ścieżką kroczyło już wielu chętnych... sukces odnieśli nieliczni.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tablica ogłoszeń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości