Yea! GG na linuxa!

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika
Osjan
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 167
Rejestracja: 10 kwie 2010, 15:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Yea! GG na linuxa!

Post autor: Osjan »

Może nie odkryłem ameryki ale zauważyłem że wreszcie doczekalismy się natywnej wersji na nasz ukochany system :lol: http://beta.gg.pl/info/pobierz/ Niby jest pidgin ale nie ma gier, obsługi dysku i innych funkcji :/
Plecy, klata, barki bo od tego są ciężarki!

Może troche to lamerskie ale http://signup.leagueoflegends.com/?ref=4f22c034c5209546703796 :D
Awatar użytkownika
Knopper90
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 136
Rejestracja: 21 maja 2011, 00:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Lokalizacja: Bytnica
Kontakt:

Re: Yea! GG na linuxa!

Post autor: Knopper90 »

i po co taki badziew na linuxa ładują. Kadu, pidgin i reszta bandy jest o wiele lepsza niż GG.
PCLinuxOS 2012.08 KDE
Awatar użytkownika
Osjan
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 167
Rejestracja: 10 kwie 2010, 15:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Yea! GG na linuxa!

Post autor: Osjan »

No niby nie ma reklam itp. ale na pidginie se nie pograsz nie prześlesz plików itp.
Plecy, klata, barki bo od tego są ciężarki!

Może troche to lamerskie ale http://signup.leagueoflegends.com/?ref=4f22c034c5209546703796 :D
Awatar użytkownika
jacekalex
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 4678
Rejestracja: 17 cze 2007, 02:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: MATE
Architektura: x86_64

Re: Yea! GG na linuxa!

Post autor: jacekalex »

A skąd to można pobrać, bo tam jest jakieś "już wkrótce".

Osobiśce twierdzę, że Kadu i Miranda zjadają oficjalnego klienta gg na śniadanie.
Większość znajmych przekonałem, że w porównaniu z jabberem, sieć gadu to wielkie nieporozumienie :rotfl:
Ale na reszcie będzie można oglądać durne reklamy, jak normalni ludzie, i zobaczyć coś co ktoś trafnie ujął w kontekście Gadu10
To coś świeci, mruga, tańczy, śpiewa, skacze, ale Gdzie się Qrwa podział komunikator ?!?!!
:grin:

Pozdrawiam
:craz:
Ostatnio zmieniony 14 mar 2012, 13:50 przez jacekalex, łącznie zmieniany 2 razy.
Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Komputer jest jak klimatyzacja - gdy otworzysz okna, robi się bezużyteczny...
Linux User #499936
Inny OS: Gentoo Linux :)
Dominbik
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2010, 08:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Yea! GG na linuxa!

Post autor: Dominbik »

Osjan pisze:Niby jest pidgin ale nie ma gier, obsługi dysku i innych funkcji :/
ło? przepraszam po co do komunikatora gry, jakaś obsługa dysku? to co ma jest w 100% wystarczające. dodatkowo obsługuje multum protokołów. poczytaj sobie może kolego co to KISS lub podstawy czym się różnią dobre programy *ixowe od Windowsoskich przepakowanych kobył.

fakt przesyłanie plików nie działa, lecz na to też są rozwiązania
mat
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2005, 20:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Blackbox

Re: Yea! GG na linuxa!

Post autor: mat »

Niestety nie widzę możliwości pobrania oficjalnego komunikatora GG na Linuksa. Fakt, że pracują nad tą aplikacją jest dla mnie bardzo dobrą wiadomością, ponieważ wielu nowych użytkowników Linuksa będzie chciało korzystać z tej aplikacji. Wiem, że są ciekawsze komunikatory dla systemu Linux, ale ta opinia wielu osób nie przekonuje.
Awatar użytkownika
kondziu jah
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 621
Rejestracja: 27 wrz 2010, 19:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Fluxbox
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Yea! GG na linuxa!

Post autor: kondziu jah »

Niby jest pidgin ale nie ma gier, obsługi dysku i innych funkcji :/
A moja lodówka nie ma telewizji satelitarnej - czyżbym był zacofany?
Pozdro userzy EKG.
To coś świeci, mruga, tańczy, śpiewa, skacze,
Pudzian? ;)
Skrypt pobierający najnowszy sterownik nvidia -> http://adf.ly/Y8HRT
http://adf.ly/Y8HMh -> zaproszenie do dropboksa -> 500MB gratis.
http://adf.ly/?id=5385762 -> zarabiaj na linkowaniu
http://adf.ly/YIOh1 -> UIQ3 is not dead!
Funnykris
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 222
Rejestracja: 17 sty 2012, 00:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Yea! GG na linuxa!

Post autor: Funnykris »

Słyszałem że ta wersja GG ma robić kanapki, pranie, loda, składać ubrania, ponad to będzie możliwość oglądania telewizji satelitarnej, a także (!) prowadzenia rozmów ze znajomymi! :P
Wolę Kadu ;)
Awatar użytkownika
Osjan
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 167
Rejestracja: 10 kwie 2010, 15:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Yea! GG na linuxa!

Post autor: Osjan »

Wiecie ja też wole pidgina (nawet ze względu na szybkość) ale OD CZASU DO CZASU fajnie posłuchać radia albo nawet podzielić się plikiem
Plecy, klata, barki bo od tego są ciężarki!

Może troche to lamerskie ale http://signup.leagueoflegends.com/?ref=4f22c034c5209546703796 :D
Awatar użytkownika
Shimmy
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 859
Rejestracja: 24 mar 2011, 20:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Yea! GG na linuxa!

Post autor: Shimmy »

Osjan pisze:Wiecie ja też wole pidgina (nawet ze względu na szybkość) ale OD CZASU DO CZASU fajnie posłuchać radia albo nawet podzielić się plikiem
Może jestem jedyny w swojej opinii ale program ma służyć do konkretnych celów. Chce posłuchać radia - włączam aplikacje od radia, chce porozmawiać ze znajomymi - włączam komunikator. GaduGadu to taki naledowany kawał plastyku z tysiącem niepotrzebnych funkcji - wieś śpiewa i tańczy.

Nie tylko GG, jest więcej programów które już dawno zapomniały do czego miały służyć. Ale doskonale rozumiem, że przeciętny internauta jest przyzwyczajony do takiego bagna i nie ma chęci zmieniać oprogramowania. Dla takich właśnie tworzy się Linuksową wersję GG. A czy powstanie? To już inna bajka, w ciągu ostatnich lat mieliśmy kilka takich obietnic i wynik widzicie.

A dzielenie plików? Nie ufam wirtualnym dyskom, zwłaszcza temu od GG, ekipy która co kilka miesięcy napotyka wycieki danych. Kto wie, czy w następnym wycieku nie znajdą się prywatne fotki z wakacji od Pana X.
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Yea! GG na linuxa!

Post autor: ethanak »

Osjan pisze:Wiecie ja też wole pidgina (nawet ze względu na szybkość) ale OD CZASU DO CZASU fajnie posłuchać radia albo nawet podzielić się plikiem
nie wiem jak u was - u nas do słuchania radia służą wszelkiej maści playery z radiotray na czele ;)
a pliki pidginem często sobie z kumplem wysyłamy... pidgin świetnie obsługuje jabbera.
i żeby nie było że jakiś maniak jestem - prawie wszystkie moje kontakty to gg.
tak że nie bardzo widzę sens istnienia aplikacji co krawaty wiąże i usuwa ciążę, zajmując przy okazji 500% procka, dzięki czemu nie zostaje już wolnych mocy przerobowych na gadanie.
Awatar użytkownika
jacekalex
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 4678
Rejestracja: 17 cze 2007, 02:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: MATE
Architektura: x86_64

Re: Yea! GG na linuxa!

Post autor: jacekalex »

Hi hi ;)

Ja mam doskonały sposób na znajomych:
"Jak ty te tony reklam na poczcie onetów, interii i wp znosisz"
- " Ja już się wyniosłem na Gmaila, mam dość tych reklam. "
"To zainstaluj sobie Pidgina, Mirandę, albo Psi, a tutaj masz obrazki, co dalej."

Ostatnio amnestię dostali użytkownicy Tlena :D
Skuteczność? - 80%

Pozdrawiam
:craz:
Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Komputer jest jak klimatyzacja - gdy otworzysz okna, robi się bezużyteczny...
Linux User #499936
Inny OS: Gentoo Linux :)
mat
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2005, 20:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Blackbox

Re: Yea! GG na linuxa!

Post autor: mat »

Przez wiele lat słyszałem, jak to jest żle, że Tlen lub GG nie ma wersji dla Linuksa lub Mac OS X. Teraz, gdy po wielu latach powoli jest możliwość korzystania z tych popularnych komunikatorów na alternatywnych systemach operacyjnych to niektórzy twierdzą, że to jeszcze gorsza sytuacja. Ja nie tęsknię za sytuacjami, gdy użytkownicy alternatywnych systemów operacyjnych byli zmuszeni używać innych komunikatorów lub używać Wine, a jeszcze było zabawniej, gdy niektórzy z wracali z tego powodu do systemu Windows. Każdy z nas może mieć negatywną opinię na temat dowolnej aplikacji, ale to nie zmienia faktu, że mamy kolejnego producenta, który poświęcił dużo czasu i prawdopodobnie pieniędzy na stworzenie popularnej aplikacji dla systemu Linux.
Chris1507
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 156
Rejestracja: 02 maja 2011, 20:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Re: Yea! GG na linuxa!

Post autor: Chris1507 »

No tak, nie było aplikacji - źle, będzie aplikacja - gorzej. Polskość. :) Są dziurawe drogi - źle, naprawiają je - jeszcze gorzej, bo... je naprawiają. :) Ja jak widzę, że kładą nowy asfalt na miejscu starego to się cieszę, a nie zrzędzę, że droga zamknięta. :)
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Yea! GG na linuxa!

Post autor: ethanak »

mat pisze:Przez wiele lat słyszałem, jak to jest żle, że Tlen lub GG nie ma wersji dla Linuksa lub Mac OS X.
ależ możliwość pojawiła się wiele lat temu. ekg używałem od czasu pierwszych wersji, wraz z libgadu pojawiła się możliwość implementacji gg w multikomunikatorach. tlen to najzwyklejszy jabber.
Teraz, gdy po wielu latach powoli jest możliwość korzystania z tych popularnych komunikatorów na alternatywnych systemach operacyjnych

nikt nie chce korzystać z jakichśtam "popularnych komunikatorów", ale mieć możliwość kontaktu z ich użytkownikami. czujesz różnicę?
mamy kolejnego producenta, który poświęcił dużo czasu i prawdopodobnie pieniędzy na stworzenie popularnej aplikacji dla systemu Linux.
weź nie pisz takich rzeczy bo tableta obsmarkałem...
Awatar użytkownika
Hwiparam
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 814
Rejestracja: 14 lip 2009, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Re: Yea! GG na linuxa!

Post autor: Hwiparam »

Osjan pisze:fajnie posłuchać radia
Taa, bo radia to tylko w GG można słuchać...
Dominbik
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2010, 08:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Yea! GG na linuxa!

Post autor: Dominbik »

mat pisze:Teraz, gdy po wielu latach powoli jest możliwość korzystania z tych popularnych komunikatorów na alternatywnych systemach operacyjnych to niektórzy twierdzą, że to jeszcze gorsza sytuacja.
nie, ale po prostu nie ma się czym jarać, bo taki Pidgin/Kadu zjada to coś na śniadanie. od klasy i prezencji po funkcje kończąc na filozofii, lekkości i możliwościach. każdy prawdziwy linuxiarz to wie i chce by początkujący od razu dokonali porządnego wyboru
mat
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2005, 20:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Blackbox

Re: Yea! GG na linuxa!

Post autor: mat »

ethanak pisze:ależ możliwość pojawiła się wiele lat temu. ekg używałem od czasu pierwszych wersji, wraz z libgadu pojawiła się możliwość implementacji gg w multikomunikatorach. tlen to najzwyklejszy jabber..
Dobrze, że dawno temu znalazłeś aplikację, ktore dały ci podobne możłiwości. Jednakże wiele tysięcy innych osób tej możliwości nie dostrzegaly, ponieważ te popularne aplikacje nie były przez wiele lat dostępne dla Mac OS X lub Linuksa. Jestem niezadowolny, gdy dany producent poprzuca rozwijanie danej aplikacji dla Linuksa lub, gdy przestaje ją sprzedawać, ponieważ wtedy użytkownicy często korzystają, z Wine lub Windows. Niestety nie potrafię zrouzmieć, co jest złego w wydwaniu popularnych aplikacji dla Linuksa lub Mac OS X?
ethanak pisze:anikt nie chce korzystać z jakichśtam "popularnych komunikatorów", ale mieć możliwość kontaktu z ich użytkownikami. czujesz różnicę?


Nie. Dostępność okreśłonej popularnej apikacji dla Linuksa lub Mac OS X może być nieistotna dla ciebie, ale prawdopodobnie są inne osoby, które będą chcialy przykładowo skorzystać z oficjalnego komunikatora GG dla systemu Linux lub Mac OS X. Możesz spędzić kilka lat i przykładowo przekonać kilka osób do korzystania z Kadu, EKG itd. Jednakże najprościej jest, gdy producent sam udostępnia daną aplikację dla Linuksa lub Mac OS X. Wtedy możesz zaoszczędzić sporo czasu na dyskusje poświęconą przekonywaniu, że skoro GG nie jest dostępne
dla Linuksa lub Mac OS X to możesz skorzystać z Kadu, który jest z tego powodu lepszym rozwiązaniem. To często nie działa.
ethanak pisze:weź nie pisz takich rzeczy bo tableta obsmarkałem...
Śmiech to zdrowie. Ja przykładowo nie chcialbym się znaleźć teraz na miejscu osoby, ktora tworzy tego rodzaju aplikacje na Linuksa. Raczej nie jest to zadanie łatwe.

-- 14 mar 2012 20:07 --
Dominbik pisze:nie, ale po prostu nie ma się czym jarać, bo taki Pidgin/Kadu zjada to coś na śniadanie. od klasy i prezencji po funkcje kończąc na filozofii, lekkości i możliwościach. każdy prawdziwy linuxiarz to wie i chce by początkujący od razu dokonali porządnego wyboru
Po pierwsze to dobrze, że mamy inne rozwiązania, ale tutaj chodzi o danie możliwości nowym użytkownikom wyboru. Ja nie chcę, aby użytkownicy Linuksa spędzali lata lub godziny na przekonywaniu kilku osób, że nie mają mozłiwości wyboru niektórych aplikacji, jeśłi chcą korzystać z alternatywnych systemów operacyjnych. Nie wierzę w żadne bzdury związane z jakąś filozofią to dobre dla ludzi, jak Richard Matthew Stallman, który ostatnio znowu się popisał w tym negatywnym znaczeniu:

http://www.jupiterbroadcasting.com/1782 ... as-s20e10/

Co to jest "prawdziwy linukiarz"? Na czym mialby polegać ten porządny wybór? W sumie to brzmi podejrzanie, ponieważ to użytkownik decyduje, co chce zainstalować na swoim komputerze. Nie twierdzę, że GG jest lepszym rozwiązaniem od innych aplikacji, ale jestem przekonany, że każda nowa popularna aplikacja Linuksa zwiększa jego szansę na pozyskanie nowych użytkowników.
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Yea! GG na linuxa!

Post autor: ethanak »

mat pisze:
ethanak pisze:ależ możliwość pojawiła się wiele lat temu. ekg używałem od czasu pierwszych wersji, wraz z libgadu pojawiła się możliwość implementacji gg w multikomunikatorach. tlen to najzwyklejszy jabber..
Dobrze, że dawno temu znalazłeś aplikację, ktore dały ci podobne możłiwości. Jednakże wiele tysięcy innych osób tej możliwości nie dostrzegaly, ponieważ te popularne aplikacje nie były przez wiele lat dostępne dla Mac OS X lub Linuksa.
A na czym Twoim zdaniem ja to EKG miałem jak nie na Linuksie? Idź Ty wyrzeźwiej, przeczytaj rano te bzdury które wypisywałeś, spójrz w lusterko i pomyśl czy chciałbyś z tym gościem gadać...
Dominbik
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2010, 08:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Yea! GG na linuxa!

Post autor: Dominbik »

mat pisze:Nie wierzę w żadne bzdury związane z jakąś filozofią to dobre dla ludzi, jak Richard Matthew Stallman, który ostatnio znowu się popisał w tym negatywnym znaczeniu:
KISS, minimalizm, Worse is Better

ja przykładowo gdyby Pidgin miał w standardzie odsłuch radia, gry i inne wodotrysky/zbędne bajery, mplayer zawierał czytnik RSS i prosty notatnik do tego firewall z narzędziem do defragmentacji (jak panda antywirus <rotfl>) albo uciekłbym z Linuxa i nie wiem gdzie skończył lub nauczył się flag USE w Gentoo i samego Gentoo (może to by było nawet lepsze)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości