Uruchamianie gier przez WINE na fulscreen - Skalowanie

Gry, do uruchomienia których potrzebne są programy typu Wine/Cedega/CrossOver albo jakieś emulatory.
Bythanos
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 18 paź 2011, 19:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Architektura: x86_64

Uruchamianie gier przez WINE na fulscreen - Skalowanie

Post autor: Bythanos »

Witam!
Jako że od niedawna jestem użytkownikiem Linuksa Ubuntu 11.04 x64 to proszę o wyrozumiałość.
Przejdę do meritum... otóż po wstępnym "ogarnięciu" Linuksa jako takiego postanowiłem się pobawić z emulacją systemu plików windowsa. Muszę powiedzieć, że nawet udaje mi się uruchamiać niektóre programy *.exe. Są oczywiście problemy jak nie odpalający się instalator NFS World (nie odpala się program który ściąga pliki do grania podobnie jak w LoL).
Mój problem bierze się z tego że nie wiem gdzie ustawić skalowanie fulscreen w WINE. Po zmianie rozdzielczości na natywną dla mojego monitora 1366x768 Starcraf Brood War uruchamia się i działa wyśmienicie... ale niestety tylko w lewym górnym rogu ekranu zajmując powierzchnię VGA (640x480) na "fulscrenie". Reszta to niebieskie tło.
Jak zmienię rozdzielczość w WINE na VGA (taką jak starcraft) to odpala się okienko w takim rozmiarze i gra działa ale nie skaluje się na FS.

Czy ktoś byłby łaskaw wspomóc swoim doświadczeniem i pomóc z tym zadaniem?
Będę bardzo wdzięczny! Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Diseant
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 127
Rejestracja: 22 cze 2010, 15:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Uruchamianie gier przez WINE na fulscreen - Skalowanie

Post autor: Diseant »

Najlepiej wyłącz opcję "Emuluj wirtualny pulpit", natomiast rozdzielczość ustaw w grze na 1366x768. Niektóre aplikacje działają dobrze na wirtualnym pulpicie, lecz większość się gubi.

Ja osobiście preferuje uruchamianie gier w oknie, by mieć wszystko pod kontrolą. Zazwyczaj ustawiam natywną rozdzielczość 800x600, dzięki czemu mam pod dostępem resztę pulpitu. Niby istnieje opcja w niektórych grach włączenia otwierania w oknie, ale działa to jak na Windowsie, czyli często nie da się przejść na pulpit lub gra się "wykrzacza".

Pozdr.
Bythanos
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 18 paź 2011, 19:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Architektura: x86_64

Re: Uruchamianie gier przez WINE na fulscreen - Skalowanie

Post autor: Bythanos »

No dobrze ale z kolei takie gry jak Starcraft czy Heroes III nie chodzą w tej rozdzielczości. Cóż trzeba będzie się przyzwyczaić. Dziękuję za zainteresowanie.
Awatar użytkownika
Osjan
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 167
Rejestracja: 10 kwie 2010, 15:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Uruchamianie gier przez WINE na fulscreen - Skalowanie

Post autor: Osjan »

Jeżeli masz karte nvidi to możesz ustawić to w ustawieniach. Ja niestety na moim lapku mam intela i mam z tym problem :C
Plecy, klata, barki bo od tego są ciężarki!

Może troche to lamerskie ale http://signup.leagueoflegends.com/?ref=4f22c034c5209546703796 :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Z innych systemów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości