Strona 1 z 2
Po zainstalowaniu 12.04 bety spalił mi się procesor
: 01 kwie 2012, 11:56
autor: arthulus
Czuję jakby ta wersja była w regresji problemy dosłownie za wszystkim np. VLC mulił jak muł na wysokości 4tys.km w Andach, czy ktoś ma również takie odczucia.
Mam taki problem że dysk twardy mi puka tak: trr,trr, zasilacz szumi jednostajnie tak:szy,szy ale brak obrazu na ekranie, chciałem zapytać czy da się to jakoś naprawić , za wszelkie sugestie z góry dziękuję.
Re: Po zainstalowaniu 12.04 bety spalił mi się procesor
: 01 kwie 2012, 12:25
autor: linuxozaurus
Czuję jakby ta wersja była w regresji problemy dosłownie za wszystkim np. VLC mulił jak muł na wysokości 4tys.km w Andach, czy ktoś ma również takie odczucia.
od wypowiadania się na temat wersji rozwojowych jest odpowiedni dział
a co do sprzętu musisz znaleźć sam winowajcę
obrazu na ekranie
tutaj możliwe ze padła grafika (sprawdź czy działa w innym komputerze) zakładam ze nie jest zintegrowana z płytą gł) lub zdobądź inną i sprawdź czy działa z drugą po wyłączeniu uszkodzonej w biosie
podmień na inny zasilacz lub spróbuj go oczyścić
sprawdź jak się zachowuje płyta gł ja wyjmiesz wszystko (ram napędy grafika) pozostawiasz procesor na miejscu powinna wykryć brak ramu i grafiki o ile nie jest zintegrowana z płytą gł czyli dać sygnały dźwiękowe)
przetestuj ram (narzędzie memtest) lub podmień na inne
sprawdź dysk ((wykorzystaj narzędzie smart tools) lub podepnij do innego komputera
sprawdź stan kondensatorów na płycie gł
a skąd miny taka pewność ze to procesor a nie np płyta gł ? skoro nie sprawdziłeś
Re: Po zainstalowaniu 12.04 bety spalił mi się procesor
: 01 kwie 2012, 12:50
autor: Cubensis
Ja po instalacji Ubuntu 12.04 beta zauważyłem, że dysk zaczął strasznie dziwnie klikać. I tak przez 15 minut od włączenia. Po uruchomieniu później kompa na malinowej mandarynce sprawdziłem SMART i okazało się, że mam 100 tysięcy parkowań głowicy więcej (wcześniej miałem 313 parkowań). Transfery na dysku mi padły o jakieś 10MB na sekundę, ale da się z tym żyć.
Re: Po zainstalowaniu 12.04 bety spalił mi się procesor
: 01 kwie 2012, 12:54
autor: linuxozaurus
ja nie mam odwagi na instalowanie tej bety wolę protestować live
Re: Po zainstalowaniu 12.04 bety spalił mi się procesor
: 01 kwie 2012, 13:02
autor: arthulus
@linuxozaurus
Dziękuję za sugestie ale mam mały problem z dostaniem się do komputera ponieważ zastał on wmurowany w ścianę mogę tylko zdiagnozować na słuch za pomocą stetoskopu, jutro zabieram się za kucie.
w między czasie rozglądałem się za alternatywą i znalazłem na alegro ofertę komputera Tianhe-IA w miarę przystępnej cenie,
ta jednostka wydaje się że powinna wystarczyć do odtworzenia filmu w VLC.
Re: Po zainstalowaniu 12.04 bety spalił mi się procesor
: 01 kwie 2012, 13:39
autor: linuxozaurus
ale mam mały problem z dostaniem się do komputera ponieważ zastał on wmurowany w ścianę mogę tylko zdiagnozować na słuch za pomocą stetoskopu, jutro zabieram się za kucie.
skąd te pomysły?
lepiej zrób wnękę ukrytą nie zamurowuj go w ścianie zasłonięta ale tak aby można było się tam dostać bez kucia w ścianie czy np zastawione jakimś tam meblem jak musisz gdzieś ukryć aby nie był na widoku
z innej beczki możesz kupić jakąś stylową obudowę do komputera tak aby nikt nie musiał patrzeć na szarego blaszaka
Re: Po zainstalowaniu 12.04 bety spalił mi się procesor
: 01 kwie 2012, 13:59
autor: Cubensis
linuxozaurus pisze:ja nie mam odwagi na instalowanie tej bety wolę protestować live
Płytka z Betą 12.04 u mojego kumpla w akademiku roztrzaskała się w napędzie. Prawdopodobnie winny za to jest moduł sata ICH7-R SATA-II w najnowszym kernelu Linuxa. Jest nawet wątek o tym na launchpadzie:
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+sour ... bug/712075
Re: Po zainstalowaniu 12.04 bety spalił mi się procesor
: 01 kwie 2012, 14:12
autor: linuxozaurus
ja testowałam 12.04 z dnia 23 marca i nie było problemu i nie była to ani beta1 ani beta2 (nie wliczam w to ze ta wersja nie potrafiła doinstalować ani jednego pakietu z netu choćby sterowniki lub inny pakiet)
a teraz mi dostarczasz powodów aby odpuścić sobie betę2
A puki co testowanie graniczyłam do Unity i jajek pana EXT73
ja bety1 nie uruchamiałam bo było za wcześnie dobrze ze o tym mi mówisz bo nie chcę rozwalić lapa w ten sposób
Re: Po zainstalowaniu 12.04 bety spalił mi się procesor
: 01 kwie 2012, 16:16
autor: gg21053443
Czy jeżeli zainstaluje bete 2 w virtualbox to komputer też może ucierpieć?
Re: Po zainstalowaniu 12.04 bety spalił mi się procesor
: 01 kwie 2012, 17:00
autor: linuxozaurus
Czy jeżeli zainstaluje bete 2 w virtualbox to komputer też może ucierpieć?
Nie wiem ale ja nie zamierzam rego sprawdzać powód wypowiedz Cubensisa na temat bety1
Re: Po zainstalowaniu 12.04 bety spalił mi się procesor
: 01 kwie 2012, 17:05
autor: Cubensis
Virtualbox korzysta z niskoprogramowych instrukcji kernela zawartego w systemie hosta. Wydaje mi się, że nie powinno się nic stać, ale na wszelki wypadek możesz zainstalować virtualboxa na Windowsie (Vista lub nowsze). W tych systemach zarządzanie energią mikrokernela NT jest oddzielone od warstwy użytkowej aplikacji emulujących system operacyjny i dzięki temu nic nie może się zepsuć.
Re: Po zainstalowaniu 12.04 bety spalił mi się procesor
: 01 kwie 2012, 17:29
autor: namok
gg21053443 pisze:Czy jeżeli zainstaluje bete 2 w virtualbox to komputer też może ucierpieć?
Jeśli boisz się przegrzania komputera to monitoruj temperaturę. Gdyby Kolumb pytał co jest za horyzontem zamiast sprawdzić to ameryka dalej byłaby nieodkryta.
Re: Po zainstalowaniu 12.04 bety spalił mi się procesor
: 01 kwie 2012, 21:40
autor: Gallar4
Ja mam betę jako jedyny system i działa bez problemu. ^.^
A co do tego komputera wmurowanego w ścianę, to miał dopływ powietrza? Może to jest winowajcą. ;p
Re: Po zainstalowaniu 12.04 bety spalił mi się procesor
: 01 kwie 2012, 22:23
autor: arthulus
@Gallar4
O chłodzenie bym się nie martwił bo to jest specjalny system chłodzenia wodno/żeberkowe w krztałcie delfina które powodują lepsze przecięcie cząsteczek wody i szybsze chłodzenie.
@gg21053443
Ja bym radził zaczekać z Virtualbox pomimo tego że dobrze radzi sobie z niskoprogramowych instrukcji kernela to z wysokimi instrukcjiami sobie nie radzi a to ma wpływ na cache2 ramu, do tematu trzeba podejść bardzo ostrożnie.
Re: Po zainstalowaniu 12.04 bety spalił mi się procesor
: 01 kwie 2012, 22:27
autor: luk1don
Cubensis pisze:
Płytka z Betą 12.04 u mojego kumpla w akademiku roztrzaskała się w napędzie. Prawdopodobnie winny za to jest moduł sata ICH7-R SATA-II w najnowszym kernelu Linuxa. Jest nawet wątek o tym na launchpadzie:
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+sour ... bug/712075
Z CD/DVD ROMami coś może być na rzeczy. Nie pamiętam czy to było podczas instalacji czy podczas zwykłego użytkowania napędu, ale pewnego razu napęd znienacka zaczął tak szaleć, kręcić się, że aż się przestraszyłem, że mi maszyna odfrunie i może i dobrze, że zareagowałem natychmiast i nadusiłem guziczek eject. Od tamtego czasu nic podobnego nie zaobserwowałem. Co do palenia procesora nie mam zdania - nie zauważyłem na razie
-- niedziela, 1 kwietnia 2012, 22:29 --
To był AMDek?
Re: Po zainstalowaniu 12.04 bety spalił mi się procesor
: 01 kwie 2012, 22:46
autor: arthulus
Procesor Celeron 6 generacji, na wszelki wypadek zapisałem sobie dane w razie naprawy procesora (przezorny zawsze ubezpieczony)
Kod: Zaznacz cały
2000-2800 128 kB 400 MHz 20-28x 1,475/1,525 V 53-68 W Socket 478 IX 2002 - XI 2003 130 nm MMX, SSE, SSE2
te dane posłużą w inżynierii wstecznej dostać się do jądra procesora, wystarczy dobry mikroskop elektronowy i jestem w domu "nie ma rzeczy niemożliwych tylko trudne do zrobienia"
Re: Po zainstalowaniu 12.04 bety spalił mi się procesor
: 01 kwie 2012, 22:54
autor: luk1don
Nie strasz - mam coś podobnego i Ubuntu 12.04:
product: Intel(R) Celeron(R) CPU vendor: Intel Corp. physical id: 4 bus info: cpu@0 version: 15.2.7 slot: FC-478 capacity: 3GHz width: 32 bits capabilities: fpu fpu_exception wp vme de pse tsc msr pae mce cx8 mtrr pge mca cmov pat pse36 clflush dts acpi mmx fxsr sse sse2 ss ht tm pbe up pebs bts cid
Re: Po zainstalowaniu 12.04 bety spalił mi się procesor
: 01 kwie 2012, 23:58
autor: Funnykris
Ja miałem betę i alphę i nie miałem problemów z temperaturą. Sam system wiadomo sprawiał problemy ale to beta... Czy to nie bios monitoruje temperaturę procesora? Nie powinien Ci się spalić sam od siebie
Re: Po zainstalowaniu 12.04 bety spalił mi się procesor
: 02 kwie 2012, 07:04
autor: linuxozaurus
Ja bym radził zaczekać z Virtualbox pomimo tego że dobrze radzi sobie z niskoprogramowych instrukcji kernela to z wysokimi instrukcjiami sobie nie radzi a to ma wpływ na cache2 ramu, do tematu trzeba podejść bardzo ostrożnie.
U mnie jedyne co mi padło z powodu błędów w linuxie to nagrywarka, ponieważ był to to jeden z najgorszych błędów jakie mogły być związane z nagrywarkami ale co prawda mogło dotyczyć kart sieciowych (wykasowanie firmware'u nagrywarki). Było to w Mandraka9.2 i było to wydanie stabilne (pech tak chciał bo miałam nagrywarkę marki LG)
Nie powinien Ci się spalić sam od siebie
Mi w laptopie płyta gł wraz z układem chłodzenia i WIFI padła ale procesor mi się nie spalił.
Owszem skończyło się tylko na jego przegrzaniu (komunikat jądra systemu o przekroczeniu temp krytycznej lub samoczynne wyłączenie się z powodu przegrania)
Re: Po zainstalowaniu 12.04 bety spalił mi się procesor
: 02 kwie 2012, 10:19
autor: Shimmy
-edit--
ohh Ty zartownisiu
