powrót do Windowsa?

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.
newbie_
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 23 gru 2006, 08:57

powrót do Windowsa?

Post autor: newbie_ »

Cześć,

Po około dwóch miesiącach zabawy z Ubuntu 6.06 z przykrością stwierdzam, że nie jest to system dla mnie. Mam [ciach] mało czasu, a niestety zainstalowanie tak naprawdę czegokolwiek na Ubuntu wymaga sporo czasu i chęci. Chęci mam, ale z czasem nieco gorzej jakby i szkoda mi go tracić na ciągłe walki z systemem. Czarę goryczy dopełniła wczorajsza próba zainstalowania aplikacji gnomad2 do obsługi odtwarzacza mp3 Creative Zen V. Spędziłem nad tym parę godzin, a nie osiągnąłem nic. [ciach] zależności, co chwilę brakowało mi czegoś, jakiejś biblioteki, A do jej zainstalowania znowu czegoś mi brakowało, i tak w kółko. W końcu udało mi się dotrzeć "do dna", czyli do biblioteki, która była potrzebna do zainstalowania następnej, ale do zainstalowania jej samej niczego mi nie brakowało i... zonk. Instalator pakietów deb się wysypał, wyrzucił, że nie zainstaluje bo... nie. I tyle, [ciach]. Potem jeszcze coś mi się podziało z całym systemem, pozmieniał się język i w ogóle. Wrrr.

Nie mam już siły z tym walczyć, chyba jednak nie zależy mi aż tak bardzo aby być wolnym od wszechobecnej komercji i sięgających wszędzie macek Billa G. Okazało się zresztą również, iż aplikacje, które są mi niezbędne z racji wykonywanego zawodu bezwzględnie wymagają Windowsa aby w ogóle mogły funkcjonować, zatem nie mam wyjścia.

Stąd też moje pytanie do was: co teraz mam zrobić? Wiem, że widziałem gdzieś na forum jakieś informacje dotyczące pozbycia się Ubuntu i powrotu na Windowsa, ale nie mogę ich zlokalizować. Pamiętam coś (jak przez mgłę) o zgrywaniu na dyskietkę danych o MBR?

Pomóżcie, proszę. Po powrocie na Windę już nie będę Was męczył, obiecuję.

Pozdrawiam serdecznie.

P.S. Przepraszam, jeżeli to niewłaściwy dział.
nightwish86
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 31
Rejestracja: 14 sty 2006, 23:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86

Post autor: nightwish86 »

Wkładasz płytę CD z JedynymSystememOperacyjnym, instalujesz go. Przy okazji usuwasz partycje z Ubuntu poprzez instalatora M$.
Nic więcej.
katx
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 22 gru 2006, 23:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10

Post autor: katx »

Odpal system z płyty z instalacyjnej windowsa i uruchom konsolę odzyskiwania, po czym wpisz "fixmbr".
Po tym windows będzie się uruchamiał normalnie, a partycje z linuksem możesz usunąć z poziomu windowsa np. programem "Paragon parition manager"
Jackie
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 23 sty 2007, 03:30
Kontakt:

Post autor: Jackie »

Jest jeszcze jeden sposób:

Odpal kompa z dyskietki, na której masz fdisk i po prostu usuń wszystkie partycje Linuxowe i utwórz według potrzeb nowe fat lub ntfs. Potem restart z płytki Win i po problemie.

Powodzenia
smreq
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 09 lut 2006, 15:11

Post autor: smreq »

MBR można wyczyścić również poleceniem "fdisk /MBR".
vitar

Post autor: vitar »

... lub fixmbr z konsoli win xp :-)
Jackie
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 23 sty 2007, 03:30
Kontakt:

Post autor: Jackie »

Tak a propos MBR to czy czasem nie jest tak, ze Win podczas instalacji go po prostu nadpisze? Nie robilem takiej migracji nigdy ale tak mi sie wydaje. Mysle, ze wystarczy jak wczesniej pisalem wyrzucic partycje linuksa i utworzyc windowsowskie i bedzie gralo. Tak juz czysta ciekawosc nakazala mi zadac to pytanie, a w sumie rozwiazanie moze sie kiedys komus przydac wiec jak ktos WIE jak to zrobic i ma z tym doswiadczenie to prosilbym o napisanie.

Pozdro
Awatar użytkownika
przemas
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 114
Rejestracja: 26 sie 2005, 20:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Kontakt:

Post autor: przemas »

Jackie, Windows nadpisuje mbr-a.
Registered Ubuntu User #1910
Registered Linux User #400035
Obrazek
--
Bywają myśli tak głębokie, że pogrążają autora.
Kapeć

Post autor: Kapeć »

Zależy co chcesz zainstalować:

+ Windows 95/98/98 SE:

W biosie ustawiasz cd-rom jako dysk bootowalny, wybierasz uruchom komputer z obsługą wiersza poleceń po czym wpisujesz format symbol_dysku: np

Kod: Zaznacz cały

format c:
Następnie restart komputera i tym razem wybierasz instalację systemu Windows

+Windows 2000/2003/XP

W biosie ustawiasz cd-rom jako dysk bootowalny, dalej postępujesz już tylko zgodnie z procesem instalacji (wszelkie informacje w instalatorze Windows'a - czy to usuwania i tworzenia partycji czy też formatowania dysków w odpowiednim systemie plików).
atomekd
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 13 kwie 2006, 09:20
Płeć: Mężczyzna
Środowisko graficzne: Blackbox
Kontakt:

Post autor: atomekd »

No dobra, niech Ci będzie... uparty jesteś :grin:

Nie wiem czy Ci pomoże, ale może ustaw w biosie żeby botowało tylko z płyty...
Tomek
Leoncoeur.
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:51

Post autor: Leoncoeur. »

@atomekd

próbowałem :)
Ice
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 10
Rejestracja: 03 gru 2006, 11:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: Ice »

A jak startuje z płyty to nie pojawia ci sie przypadkiem napis " Nacisnij dowolny klawisz aby wystartować z CD " ? :)
Kapeć

Post autor: Kapeć »

Wsadź dyskietkę startową choćby win98 ustaw boot disc na floppy i formatuj.
Polecenie brzmi:

Kod: Zaznacz cały

format c:
chyba, że masz inne oznaczenia dysków, wtedy inną literkę wstaw.

LINK do dysków startowych
Remek
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 17 kwie 2006, 01:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: Remek »

bardzo pomaga polecenie:

Kod: Zaznacz cały

fdisk /mbr
Remek
Paralityk
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 15 kwie 2007, 09:33
Kontakt:

Post autor: Paralityk »

@Leoncoeur.,
Spróbuj włożyc płytę do innego napędu, u mnie tak jest, że bootuje się tylko z jednego napędu (a mam 3) akurat tego który jest na tej samej taśmie co dysk twardy. I jest to zapewne wina płyty g. -> ECS xD
garnoo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 22 kwie 2007, 03:10
Kontakt:

Post autor: garnoo »

a jak to zrobic jezeli nie mamy stacji dyskietek?
w jaki sposob wyczyscic MBR spod Linuxa? i spod Windy (tak, aby juz wyczerpac temat)
minospl

Post autor: minospl »

Zrob backup danych zawartych na wzsystkich swoich dyskach i partycjach :!:
mozesz sciagniac ISO SystemRescueCD z http://www.sysresccd.org potem nagrac na plyte ten obraz, nastepnie mozesz odpalic system z tej plyty, i mozesz uruchomic Ranish Partition Manager, teraz masz mozliwoscz modyfikacji tablicy partycji dysku. mozesz tez pokasowac wszystkie partycje i zostawic jedna sformatowana na VFAT32. Potem mozesz sformatowac w tym wlasnie programie nowo utworzona partyce VFAT32 . Nastepnie mozesz wlozyc plytke instalacyjna MS Windows i mozesz pojechac z koksem :)
Proste jak dymanie.

Uwaga -pamietaj ze robisz to na wlasna odpowiedzialnosc, nie odpowiadam (i nie moge odpowiadac) jak cos pochrzanisz spiepszysz, zapomnisz ustawic ceny minimalnej na Allegro, albo stracisz wazne dane. Napisalem to tylko w celach edukacyjnych.
ams44
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 16 maja 2007, 19:08

Post autor: ams44 »

Na poziomie BIOS nie mozesz miec komunikatu o programie na dysku. Mozesz miec tylko komunikat czy stacja jest rozpoznana i czy jest na niej system operacujny. Przepisz kesli mozesz tekst angielski komunikatu.
jogo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 01 lip 2007, 08:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: jogo »

Siemka mam taki sam problem z tym ze daje wlasie fdisk /mbr to nic nie daje, daje w wierszu poleceń podczas isntali XPka fixmbr i tez nic, jednym slowy system sie instaluje ale do momentu pierwszego restartu, po restarcie zaczyna od nowa się instalować :/ a jak wyjme płytke to marudzi ze coś tam nieprawidłowe czy coś, sam dokładnie nie wiem co tam pisze to to tak szybko mruga ze nie sposób wszystkiego przeczytać.
Awatar użytkownika
SIARAP
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 11
Rejestracja: 28 cze 2007, 15:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Post autor: SIARAP »

Jak chcesz sie pozbyc linuxa to tylko pod linuxem.Zabotuj plyte linuxa w trybie experta.Dojdz do punktu partycjonowanie dysku.Usun wszystkie partycje linuxa i zapisz zmiany.Dopiero teraz fdisk zobaczy wolne miejsce (bo on nie widzi partycji lina).

Po tej operacji botuj z plyty windowsa.Powinno ruszyc.Tzn ja tak robilem kiedys i dzialalo.
Asus P4T ,Intel Pentium 4 1,5 GHz ,256 MB RIMM ,Radeon 9700 ,WDC 80 GB
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości