Napisanie jednego programu, którego część będzie w javie, a część w c++

Bash, C, C++, Java, PHP, Ruby, GTK, Qt i wiele innych - wszystko tutaj.
tjekner
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 93
Rejestracja: 04 mar 2012, 00:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Napisanie jednego programu, którego część będzie w javie, a część w c++

Post autor: tjekner »

Witam,

Nie jestem aż tak zaawansowanym programistą, ale jestem ciekaw i bardzo proszę o ewentualne źródła wiedzy na temat:
- czy da się napisać program, który w javie otwiera ładne okienko z menu z polem tekstowym typu area, a w c++ przetwarza tekst pobrany od użytkownika?
- czy w samej javie da się jakoś dostosować rozmiar okna tekstowego typu area, żeby zajmował całą wolną przestrzeń panelu i zmieniał się wraz z rozmiarami okna? chodzi o napisanie czegoś w stylu windowsowego notatnika, linuxowego gedita.... Żadna edycja tekstu mnie nie interesuje, chodzi tylko o możliwość pisania. Taki pseudo edytor tekstu
Ostatnio zmieniony 13 lip 2012, 16:30 przez tjekner, łącznie zmieniany 1 raz.
Knypolek
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 19
Rejestracja: 21 lis 2010, 21:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Napisanie jednego programu, którego część będzie w javie, a część w c++

Post autor: Knypolek »

Musisz odpalić w Javie moduł działający w c++ i się z nim komunikować. Robiłem coś takiego w C, ale pamiętam jedynie, że w jakiś sposób działałem na wątkach - jeden odpowiedzialny za interfejs (java), a drugi za komunikację z programem w C.
tloszabno
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 24
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Napisanie jednego programu, którego część będzie w javie, a część w c++

Post autor: tloszabno »

hej,
możesz tak zrobić, szukaj pod chasłem "metody natywne w javie" albo coś związanego z JNI.
Co do rozmiaru to jest raczej kwestia dobrania menadżera layoutu do odpowiedniego panelu. Jeśli ustawisz BorderLayout to próbuj coś w rodzaju panel.pack();
Głównie poczytaj o layoutach w tutorialach oracla http://docs.oracle.com/javase/tutorial/ ... isual.html .

@edit:
co do pierwszej sprawy to zawsze możesz jeszcze uruchamiać program z cpp jako nowy proces w javie i podebrać we i wy do javy.

Kod: Zaznacz cały

Process process = Runtime.getRuntime().exec( "program.exe" );
		process.getInputStream();
		process.getOutputStream();
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości