Brak trybu graficznego po instalacji

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
Kubaru
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 01 mar 2013, 19:10

Brak trybu graficznego po instalacji

Post autor: Kubaru »

Witam!
Zainstalowałem dzisiaj Xubuntu 12.04 Alternate na moim laptopie. Podczas instalacji pokazało brak sterownika, na koniec przerwało instalowanie dodatkowych aplikacji, ale instalacja przebiegła do końca. Po odpaleniu komputera uruchamia się tryb tekstowy gdzie mam wpisać login i hasło. Po uzyskaniu dostępu wyskakuje coś takiego "Ubuntu comes with Absolutely no warrianty, to the extent" i nic nie idzie zrobić. Po wciśnięciu ALT+CTRL+F7 wyskakiwał przy jednym polu graphics FAIL. Co mam zrobić?
gg21053443
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 137
Rejestracja: 26 mar 2012, 19:27
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Brak trybu graficznego po instalacji

Post autor: gg21053443 »

zainstalować jeszcze raz, po co ci instalacja alternate ? nie lepiej z normalnej płyty albo z netinstall?
Kubaru
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 01 mar 2013, 19:10

Re: Brak trybu graficznego po instalacji

Post autor: Kubaru »

Nie, laptop jest bardzo stary i podczas instalacji z normalnej płyty lub netinstall się zawiesza. Jakieś inne propozycje?
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Brak trybu graficznego po instalacji

Post autor: linuxozaurus »

A instalacja z pendrive'a.
Czy ty sprawdzałeś sumy kontrolne obrazów z Linuxem?
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
andrzej_k
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 27
Rejestracja: 24 lut 2012, 07:58

Re: Brak trybu graficznego po instalacji

Post autor: andrzej_k »

A który stary komputer ma możliwość instalacji z pendrive'a. Tu kolega nadmienił, że jest bardzo stary. Ja również mam taki stary komp i możliwość instalacji tylko z płyty. Sprawdź płytę i wrzucaj jeszcze raz tylko tym razem zwykłą wersję Xbuntu 12.04
Kubaru
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 01 mar 2013, 19:10

Re: Brak trybu graficznego po instalacji

Post autor: Kubaru »

Sumy kontrolne się zgadzają. Instalacja zwykłej wersji desktop rozwiąże ten problem?

-- 3 mar 2013, o 16:29 --

Podczas próby instalacji systemu wyskakuje błąd braku sterownika: tigon/tg3_tso5.bin Jak dodać ten sterownik i czy ma wpływ na instalacje?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości