Ubuntu a muzyka za pośrednictwem bluetooth

Karty graficzne, dźwiękowe, tv, monitory etc.
Awatar użytkownika
Zeely
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 108
Rejestracja: 28 gru 2012, 19:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Ubuntu a muzyka za pośrednictwem bluetooth

Post autor: Zeely »

Zastanawiam się nad zakupem głośników bluetooth jednak jeśli posiadam bluetooth w laptopie na którym jest Ubuntu to będę mógł z niego odtwarzać muzykę na tych głośnikach?
Dodam, że głośnik nie posiada własnego oprogramowania czy sterowników gdyż łączy się przez protokół bluetooth więc tego typu opcje są zbędne. Wiem, że na systemach firmy Microsoft nie ma z tym najmniejszego problemu jednak używając ubuntu zauważyłem, że samo połączenie z telefonem przez bluetooth mam znacznie ograniczone ponieważ jedynie do przesyłu plików, a na Windowsie mogłem jeszcze używać telefonu do przesyłu dźwięku przez bluetooth i stąd moje zapytanie.

EDIT. No chyba, że jest jakaś metoda by z Androida przez bluetooth słuchać muzyki na Ubuntu?
Awatar użytkownika
dj_mi5iek
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 65
Rejestracja: 08 kwie 2012, 10:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Ubuntu a muzyka za pośrednictwem bluetooth

Post autor: dj_mi5iek »

Mi osobiście udało się taką rzecz zrobić tylko w drugą stronę. Muzyka z telefonu grała w głośnikach z komputera, myślę że nie powinno być problemu z używaniem głośników bluetooth ale może jakiś forumowicz, który miał z tym bezpośrednią styczność coś poradzi.
Maxdata ECO 4510 IW, Intel Pentium Dual-Core Mobile T2080 1.73GHz, 2GB RAM, Grafika Intel Mobile 945GM
Lenovo B590, Intel Celeron 1000M 1.8 GHz, 4GB RAM, Grafika Intel HD Graphics
Awatar użytkownika
Zeely
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 108
Rejestracja: 28 gru 2012, 19:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Ubuntu a muzyka za pośrednictwem bluetooth

Post autor: Zeely »

dj_mi5iek pisze:Mi osobiście udało się taką rzecz zrobić tylko w drugą stronę. Muzyka z telefonu grała w głośnikach z komputera, myślę że nie powinno być problemu z używaniem głośników bluetooth ale może jakiś forumowicz, który miał z tym bezpośrednią styczność coś poradzi.
Sam również włączyłem muzykę z telefonu za pośrednictwem bluetooth jak testowałem te głośniki. Tak samo wszystko działa z Windowsem 8, jednak jak to się będzie miało z Ubuntu?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości