Ubuntu, a przesyłanie plików do i z Androida.

Tutaj można zadać pytanie, jeśli Linuksa widzi się pierwszy raz w życiu ;)
Eboue
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 03 kwie 2013, 20:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04

Ubuntu, a przesyłanie plików do i z Androida.

Post autor: Eboue »

Czy Ubuntu nie ma problemów z Androidem? Konkretnie jak po podłączeniu do komputera z Ubuntu zachowuje się Android? Można swobodnie kopiować i usuwać pliki takie jak np. pliki Mp3? W necie natknąłem się na opisy problemów związanych z obsługą MTP.

A więc po chłopsku … czy Galaxy S III nie będzie sprawiał pod Ubuntu problemów? : )

P.S. AirDroid mnie nie interesuje ; )
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu, a przesyłanie plików do i z Androida.

Post autor: linuxozaurus »

czy Galaxy S III nie będzie sprawiał pod Ubuntu problemów? : )
Nie powinien sprawiać problemów. Ja mam poprzednika Galaxy S.

Wystarczy podpisać tel do komputera poprzez kabel USB.
Na Androidzie wybiera sz tryb pamięci masowej i jest automatycznie montowany w systemie linuxowym.

Drugi sposób to wykorzystanie bluetootha do przesyłania z tel (apka o nazwie Astro i File Bluetooth Transfer).
Ale nim prześlesz plik na drugie urządzenie trzeba sparować tel z komputerem.
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
Eboue
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 03 kwie 2013, 20:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04

Re: Ubuntu, a przesyłanie plików do i z Androida.

Post autor: Eboue »

linuxozaurus pisze:
czy Galaxy S III nie będzie sprawiał pod Ubuntu problemów? : )
Nie powinien sprawiać problemów. Ja mam poprzednika Galaxy S.

Wystarczy podpisać tel do komputera poprzez kabel USB.
Na Androidzie wybiera sz tryb pamięci masowej i jest automatycznie montowany w systemie linuxowym.

Drugi sposób to wykorzystanie bluetootha do przesyłania z tel (apka o nazwie Astro i File Bluetooth Transfer).
Ale nim prześlesz plik na drugie urządzenie trzeba sparować tel z komputerem.
A jak jest z nieszczęsnym Kiesem? Jego brak nie gryzie? Bo co forum to inna opinia ... jedyni, że bez tego żyć się nie da i że aktualizacji nie będzie, a inni że bzdura i wszystko po kabelku w trybie pamięci masowej pięknie śmiga. A aktualizacje przez OTA.
mcjg
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 99
Rejestracja: 05 mar 2009, 23:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Re: Ubuntu, a przesyłanie plików do i z Androida.

Post autor: mcjg »

Galaxy S III nie obsługuje trybu pamięci masowej. Pod Win też są problemy, ale kopiować na tel. można po zainstalowaniu sterowników Samsunga i Kiesa. Pod linuksa sterowników ni ma :(
Rozwiązaniem "na około" jest zrootowanie telefonu i dogranie paczki umożliwiającej włączenie trybu pamięci masowej lub udostępnienie katalogu "po sambie" w linuksie i kopiowanie przez WiFi np programem ES File Explorer. Można jeszcze kopiować bezpośrednio na kartę ale trzeba wyłączyć tel. i ją włożyć do komputera.

2013-05-15 20:10
Dzisiaj jestem zaskoczony. Podłączyłem tel. do laptopa kablem i bez problemów skopiowałem pliki na kartę pamięci. Wcześniej pod Kubuntu mi się to nie udawało. Teraz siedzę na OpenSUSE z KDE 4.10.2. Może to zasługa samego KDE. Gdzieś kiedyś czytałem, że Dolphin otrzmał wsparcie dla trybu MTP.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedszkole Linuksa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości