Acer - AO756 1007U - Intel Celeron 1007U + ubuntu

Najmniejsze, najsłabsze, ale coraz bardziej popularne...
Jeszoswiesz
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 40
Rejestracja: 09 lip 2013, 00:19
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Acer - AO756 1007U - Intel Celeron 1007U + ubuntu

Post autor: Jeszoswiesz »

Witam, przeszukuje właśnie sieć w poszukiwaniu nowego netbooka. Przede wszystkim ma to być urządzenie do pracy (libre office) i rozrywki w zakresie internetu (www, facebook, filmy, muzyka), do gierek mi nie potrzeba. Stawiam więc na linuksa, który powinien moim wymaganiom podołać. Chciałbym poprosić abyście się wypowiedzieli na temat tego notbooka:

http://www.x-kom.pl/p/124294-netbook-11 ... zarny.html

I ocenili czy Ubuntu sobie na nim poradzi (na ile oczywiście możecie, w przybliżeniu chociaż), np. czy nie będzie problemów z jakimś brakiem sterów oraz ogólnie co sądzicie o tym sprzęcie.

Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
Jarni
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 380
Rejestracja: 06 maja 2008, 17:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: 3 City
Kontakt:

Re: Acer - AO756 1007U - Intel Celeron 1007U + ubuntu

Post autor: Jarni »

Wg specyfikacji i testu zamieszczonego: http://www.notebooktest.pl/recenzja/ace ... -intel-hd/ Ubuntu (i nie tylko) na tym netbooku powinno ruszyć OTB. Jakiś problem może wystąpić przy karcie LAN, nie znam tego chipsetu więc się nie wypowiem.
- Tylko nadal nie wiemy, co tu robił ten gość z siekierą?
- Pewnie sie-kierował czymś!
--LU #553776
Jeszoswiesz
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 40
Rejestracja: 09 lip 2013, 00:19
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Acer - AO756 1007U - Intel Celeron 1007U + ubuntu

Post autor: Jeszoswiesz »

na tym netbooku powinno ruszyć OTB
Co to znaczy? Ruszyć to jedno, ale ciekawe czy bezproblemowo będzie działać, czy np. filmy z youtube na fullscreen w hd bez zacinek da się obejrzeć, lub avi w normalnym odtwarzaczu. Zresztą, z tego co widzę, procesor w tym netbooku jest najlepszy z dostępnych w cenie 1000 - 1300zł, wyżej zaczynają się już i3, ale wychodzi to dużo drożej.

A może byłby ktoś skłonny zasugerować jakiś dobry netbook w cenie do 1200/1300? Z którym ubuntu działał by bez problemów (lub w ogóle jakiś linux).
Awatar użytkownika
enedil
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1352
Rejestracja: 08 wrz 2012, 16:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: i3
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Acer - AO756 1007U - Intel Celeron 1007U + ubuntu

Post autor: enedil »

Nie możesz ich poprosić, aby sprawdzili czy ubuntu będzie działać?
Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!

~moderatorzy
Awatar użytkownika
xxx666xxx
Wygnańcy
Posty: 472
Rejestracja: 24 lut 2013, 16:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Jestem nomadem...

Re: Acer - AO756 1007U - Intel Celeron 1007U + ubuntu

Post autor: xxx666xxx »

Jak chcesz by filmy w HD Ci płynnie działały to owszem może być netbook z procesorem Intel ATOM ale to koniecznie musi być minimum 2 rdzeniowy Atom ( który też jest 64 Bitowcem ) . Ja jak miałem Jednordzeniowy Atom 1,6 GHz podkręcony do 1,86 GHz na netbooku MSI z 2 GB na pokładzie to i tak nie starczało to na płynne filmy HD . Działały owszem ale ścinały lub też nie wyrabiał z synchronizacją obrazu i głosu . Było to pod Lubuntu 13.04 . Ale jakby mieć taki 2 rdzeniowy netbook to kto wie może uciągnie . A z działaniem Ubuntu to na każdym netbooku będzie działać !
Laptop: Toshiba Satellite P75 / Intel i7 / 16GB DDR3 / 1TB SATA3 / Intel HD 4600 <= Debian 7.5 Wheezy MATE amd64.
Jeszoswiesz
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 40
Rejestracja: 09 lip 2013, 00:19
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Acer - AO756 1007U - Intel Celeron 1007U + ubuntu

Post autor: Jeszoswiesz »

Wybrałem się do tego sklepu i zapytałem o wszystko wprost. Facet zdawał się mówić prawdę, sam polecił ten procesor w porównaniu z innym (jakiś pentium, ciut gorszym), w droższym netbooku.. no oczywiście to jeszcze nie musi cokolwiek oznaczać, ale zapewniał mnie że linux, także ubuntu, poradzi sobie bez problemu na tym netbooku. Pytałem też o filmy HD, od razu odradził mi oglądanie w Full HD, ale z HD nie będzie już trudności (taka jakość mi wystarczy, zresztą, zależy mi na ładnym obrazie, ale z drugiej strony nie mam zamiaru robić sobie z tego netbooka kina domowego). Nie wiem, może się skuszę. Powiedzcie mi tylko, bo nie wiem czy dobrze googluje, czy ten celeron jest 64bitowy? I 64bit Ubuntu należało by mu władować?

-- 5 sie 2013, o 11:51 --

Ok, Kupilem jednak tego netbooka, sprzedawca zaoferwal mi ze moge go oddac w ciagu 7 dni jesli cos by mi sie nie spodobalo. Uruchomilem nawet w formie live ubuntu 12.04 i dziala super :). Przepraszam za brak polskich znakow, ale jeszcze nie odkrylem jak je aktywowac. Ponawiam tylko moje ostatnie pytanie, czy do tego celerona moge zaladowac wersje 64bit? Na stronie intela podaja ze tak, procek jest 64bitowy.. wiec chyba nic nie stoi mi na przeszkodzie? Pytam miedzy innymi dlatego ze mam 4gb ramu, a gdzies tu na forum wyczytalem ze 32bit system moze nie obslugiwac takiej ilosci pamieci. Nie wiem tez czy nie zainstalowac ubuntu tego z numerem 13 czy tego wlasnie 12.04..
Awatar użytkownika
enedil
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1352
Rejestracja: 08 wrz 2012, 16:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: i3
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Acer - AO756 1007U - Intel Celeron 1007U + ubuntu

Post autor: enedil »

Pobierz liveCD 64 bit. Jeżeli odpali to masz procek 64 bitowy, jeżeli nie, to możesz sobie sam odpowiedzieć ;-). Ja na netbooku mam Xubuntu 13.04 i nie sprawia problemów :) (w 13.04 jest xfce 4.10, które dodaje obsługę bocznych paneli, co bardzo pomaga na panoramicznym ekranie). Zresztą ten netbook ma rozdzielczość tylko HD, więc odtwarzanie full hd mija się z celem.
Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!

~moderatorzy
Jeszoswiesz
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 40
Rejestracja: 09 lip 2013, 00:19
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Acer - AO756 1007U - Intel Celeron 1007U + ubuntu

Post autor: Jeszoswiesz »

Ech, tyle trudnych decyzji z tym ubuntu ;d. Sciagne tego 13.04 64bit i faktycznie sprawdze jak sobie radzi w live. Dzieki.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Acer - AO756 1007U - Intel Celeron 1007U + ubuntu

Post autor: e X t 7 3 »

To jest Ivy Bridge ... zatem pod 12.10 lub 13.04 będzie działała idealnie. Taka maszyna + np. mój kernel i7 i wydajność jest naprawdę bardzo zadowalająca ;). Podobny procesor - choć jeszcze Sandy Bridge ma Kolega FadeMind ... zapytaj go.

Tu jest nawet test tej maszyny.

Widzę, że taki bez systemu można fajnie kupić ... pod odpowiednio zoptymalizowanym Kubuntu 12.10 labo 13.04 z KDE 4.10.5 działałby genialnie ;).

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Jeszoswiesz
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 40
Rejestracja: 09 lip 2013, 00:19
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Acer - AO756 1007U - Intel Celeron 1007U + ubuntu

Post autor: Jeszoswiesz »

Taa.. Szkoda tylko ze bubel w ogóle sie nie chce ladowac, nawet gdy jest wylaczony i podlaczony do kontaktu. Ja to zawsze mam to feralne szczescie... Wrr, a było juz tak pieknie.
Awatar użytkownika
enedil
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1352
Rejestracja: 08 wrz 2012, 16:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: i3
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Acer - AO756 1007U - Intel Celeron 1007U + ubuntu

Post autor: enedil »

Raczej masz gwarancję, więc może oddać zasilacz do serwisu?
Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!

~moderatorzy
Jeszoswiesz
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 40
Rejestracja: 09 lip 2013, 00:19
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Acer - AO756 1007U - Intel Celeron 1007U + ubuntu

Post autor: Jeszoswiesz »

Tak, 2 lata gwarancji, plus 7 dni od dnia zakupu do oddania/wymiany, jeśli coś nie styka. Nieważne zresztą, bo problem jest nie do końca oczywisty... Chodzi o to że netbook się jednak ładuje, ale w moim mieszkaniu. Wczoraj jak byłem u znajomej, po podłączeniu do gniazdka w jej mieszkaniu, nie chciał się ładować (sprawdziłem kilka kontaktów w różnych pokojach). Dziwna sprawa, bo generalnie prąd u niej płynie bez problemu i wszystkie inne urządzenia działają. Ona sama ma podobnego netbooka, który ładuje się. O co tu biega? ;D. Coś ma z napięciem w mieszkaniu? Czy to może ja mam jakąś humorzastą ładowarkę? Sprawdzę dzisiaj w pracy jeszcze.
Awatar użytkownika
enedil
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1352
Rejestracja: 08 wrz 2012, 16:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: i3
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Acer - AO756 1007U - Intel Celeron 1007U + ubuntu

Post autor: enedil »

Ja mam ładowarkę do telefonu, która nie ładuje z jednego gniazdka w domu, może nie łączą bolce, bo wtyczka jest trochę za duża.
Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!

~moderatorzy
Jeszoswiesz
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 40
Rejestracja: 09 lip 2013, 00:19
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Acer - AO756 1007U - Intel Celeron 1007U + ubuntu

Post autor: Jeszoswiesz »

Nie mam pojęcia.
Znaczy ten zasilacz w ogóle jest nietypowy, bolce można w prosty sposób zdjąć i zamontować końcówkę z innym typem bolców jeśli się ma. To chyba taki ukłon w stronę użytkowników, którzy dużo podróżują. W każdym razie badałem tą końcówkę jeszcze u koleżanki i nic to nie dało, ale jak już pisałem, u mnie w mieszkaniu netbook ładuje się ze wszystkich gniazdek.

-- 8 sie 2013, o 14:02 --

Nie mogę uruchomić instalacji lub trybu live wersji 12.04 64bit oraz 13.04 64bit. Przy tej pierwszej po uruchomieniu netbooka natychmiast po bootowaniu wyskakuje komunikat:

/casper/vmlinuz.efi file not found
I nie da się dalej nic zrobić.

13.04 nie reaguje już przy bootwaniu, jakiś error biało na czarnym tyle.

Chciałbym raczej skupić się na 12.04. Co to za błąd i jak go naprawić? Czy też może jest to znak iż nie mogę uruchomić 64bitowej wersji na tym lapku?

-- 8 sie 2013, o 15:28 --

Ok, 12.04 64 bit działa już. Wystarczyło do pliku vmlinuz dopisać .efi
Dziwny błąd.

Na razie ta wersja sprawuje się dobrze, i właściwie nie widzę jakieś różnicy w stosunku do 32 bit, ale różnice może przyjdą z czasem. Jeśli nie natknę się na jakieś problemy to zainstaluje tą wersję.

Co do ładowania baterii, w pracy też normalnie ładuje, więc to koleżanka chyba ma coś z gniazdkami w swoim mieszkaniu.

-- 9 sie 2013, o 16:35 --

System zainstalowałem... po 5 minutach się zawiesił :/
Całkowity freeze
ODPOWIEDZ

Wróć do „Netbooki i ultrabooki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości