Natywna Tibia - niski fps

Gry, które działają natywnie na Linuksie.
siemieniaka
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 20
Rejestracja: 14 lis 2013, 21:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Natywna Tibia - niski fps

Post autor: siemieniaka »

Witam. Zainstalowałem jakiś czas temu Linuxa 13.10, wszystko chodzi ok (przeważnie), ale dla przykładu Tibia ma ogromne skoki klatek. Gry, które wymagają większych zasobów lub są w pełnym 3D typu Champions of Regnum, chodzą jak najbardziej idealnie. Nie wiem co może być problemem. Sterowniki wgrałem 304, akceleracja oraz OpenGL działa poprawnie, a jednak coś jest nie tak... Za to Tibia odpalona przez Wine działa super, aczkolwiek wystarczy, że odpalę przeglądarkę, a nie daj Boże flash'a to klatki lecą na łeb, na szyję. Mój sprzęt to Amd Athlon 64 4200+, 4gb ramu, GeForce 8600 GT Sonic+, a system jest 32 bitowy. Proszę o jakieś wskazówki? Może coś przestawić?
Awatar użytkownika
Dwimenor
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1260
Rejestracja: 18 mar 2008, 16:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Architektura: x86_64

Re: Natywna Tibia - niski fps

Post autor: Dwimenor »

Tibia już tak ma.
Poniższe zdanie jest fałszywe.
Powyższe zdanie jest prawdziwe.
siemieniaka
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 20
Rejestracja: 14 lis 2013, 21:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Natywna Tibia - niski fps

Post autor: siemieniaka »

No, ale jak ona może tak mieć? Przecież to kretyńskie, że klient natywny chodzi jak syf... Może zmiana GUI na inny? Coś lekkiego, ale nie KDE,XFCE,GNOME3, ponieważ mi nie przypasowały... Coś innego? :)
Awatar użytkownika
Dwimenor
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1260
Rejestracja: 18 mar 2008, 16:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Architektura: x86_64

Re: Natywna Tibia - niski fps

Post autor: Dwimenor »

To nie jest kwestia sprzętu, konfiguracji systemu czy używanego systemu operacyjnego. To jest kwestia niskiej jakości kodu samej Tibii, szczególnie w wydaniu Linuksowym.
Poniższe zdanie jest fałszywe.
Powyższe zdanie jest prawdziwe.
siemieniaka
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 20
Rejestracja: 14 lis 2013, 21:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Natywna Tibia - niski fps

Post autor: siemieniaka »

Ale Windows ogarnia ją super... No trudno, zostanie mi najwyżej wersja przez Wine i muza z dysku, a nie yt :) Aczkolwiek może coś jednak? Jakieś szalone pomysły?
conseil
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 22
Rejestracja: 26 lut 2010, 20:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Natywna Tibia - niski fps

Post autor: conseil »

siemieniaka pisze: Zainstalowałem jakiś czas temu Linuxa 13.10
Linux - jądro.
GNU/Linux - system.
Ubuntu 13.10 - dystrybucja GNU/Linuksa
siemieniaka pisze:Sterowniki wgrałem 304, akceleracja oraz OpenGL działa poprawnie, a jednak coś jest nie tak... Za to Tibia odpalona przez Wine działa super[...]
Trochę stare sterowniki, może wgraj nowsze?
Zgadzam się z przedmówcą - kod Tibii na GNU/Linuksa nie jest najlepszej jakości, postawili raczej na Windowsa.
I nie dziw się, że jak odpalisz coś, co wymaga flasha to pobiera Ci tyle zasobów systemowych. W końcu flash to zamknięta technologia.
siemieniaka
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 20
Rejestracja: 14 lis 2013, 21:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Natywna Tibia - niski fps

Post autor: siemieniaka »

Muszę wyłączyć X windows o ile dobrze pamiętam, jeżeli chcę wgrać te najnowsze ze strony Nvidia, ale nie wiem jak... Nie jestem znawcą, a czym zastąpić Flash'a? HTML5 czy może coś innego?
conseil
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 22
Rejestracja: 26 lut 2010, 20:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Natywna Tibia - niski fps

Post autor: conseil »

Tak, musisz wyłączyć ale to dużo kombinowania jest i można łatwo sobie system popsuć. Najlepiej dograć jakieś dodatkowe repozytoria i stamtąd zassać od razu gotowe skompilowane sterowniki (Np. stąd: https://launchpad.net/~xorg-edgers/+archive/ppa)

Słabo ogólnie z zamiennikiem na Flasha. HTML 5 powoli wypiera Flasha, ale to jeszcze trochę potrwa. Ściągaj muzykę na dysk i stamtąd odtwarzaj, by uniknąć jednoczesnej gry + używania flasha.
siemieniaka
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 20
Rejestracja: 14 lis 2013, 21:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Natywna Tibia - niski fps

Post autor: siemieniaka »

Nie ogarnę tego raczej co podałeś w linku... Nie bardzo wiem ocb... Mam dodać ppa te xorg-edgers, a potem install 331.20-0ubuntu1~xedgers~precise1?
Awatar użytkownika
Dwimenor
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1260
Rejestracja: 18 mar 2008, 16:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Architektura: x86_64

Re: Natywna Tibia - niski fps

Post autor: Dwimenor »

Dla kart graficznych 8xxx i 9xxx stabilny sterownik 304.xx to najlepszy sterownik. Jeżeli na własnościowym 304 gra się tnie, to 331 nie pomoże.
W twoim wypadku na niskie FPS w natywnej Tibii nic nie poradzisz. Wiń Cipsoft.
Sterowniki serii 331.xx (najnowsze stabilne) teoretycznie przeznaczone są też dla tych kart, ale z mojego doświadczenia wynika, że lepiej używać 304 o ile nie potrzeba jakiś specyficznych właściwości (SLI? wiele monitorów?). Wszystkie poprawki dla takich starych kart graficznych i tak z biegiem czasu lądują w 304.
Jeżeli mimo wszystko chcesz spróbować z nowszym to wykonaj co następuje:

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-add-repository  ppa:xorg-edgers/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install nvidia-331
I reset komputera.
Jeżeli chcesz powrócić do starego, to zainstaluj pakiet nvidia-current.
Poniższe zdanie jest fałszywe.
Powyższe zdanie jest prawdziwe.
siemieniaka
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 20
Rejestracja: 14 lis 2013, 21:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Natywna Tibia - niski fps

Post autor: siemieniaka »

Sterowniki nic nie dały, ale dalej brnę głębie. Odpaliłem przez sh StartTibia.sh i wywaliło, że nie mam glibc niektórych, ale jak wgrywam przez sudo apt-get install libc6-dev to mam najnowsze... wgrywam obecnie przez "git" glibc.git. Zobaczymy co to da. Może macie jakieś pomysły z tym związane?

Kod: Zaznacz cały

./Tibia: ./libc6/libc.so.6: version `GLIBC_2.11' not found (required by /usr/lib/i386-linux-gnu/libGLU.so.1)
./Tibia: ./libc6/libc.so.6: version `GLIBC_2.15' not found (required by /usr/lib/i386-linux-gnu/libX11.so.6)
./Tibia: ./libc6/libc.so.6: version `GLIBC_2.17' not found (required by /usr/lib/i386-linux-gnu/libstdc++.so.6)
Wywala mi coś takiego, gdy odpalam przez sh...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Linuksowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości