kvm: disabled by bios. Czy tak ma być?

Tutaj można zadać pytanie, jeśli Linuksa widzi się pierwszy raz w życiu ;)
krystian_kk3
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 36
Rejestracja: 22 paź 2013, 11:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

kvm: disabled by bios. Czy tak ma być?

Post autor: krystian_kk3 »

Ma do was pytanie dotyczące komunikatu kvm: disabled by bios. Pojawia się on za każdym razem kiedy uruchamiam laptop i bootuje do systemu. W biosie mam wybrane bootowanie na pierwszym miejscu dysk twardy. Czy to normalny komunikat czy oznacza jakiś błąd? Na laptopie jest tylko 1 system- ubuntu 13.10. Laptop to lenovo G 580
krystian_kk3
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 36
Rejestracja: 22 paź 2013, 11:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: kvm: disabled by bios. Czy tak ma być?

Post autor: krystian_kk3 »

namok pisze:"Wpisz" komunikat w google i przejrzyj kilka pierwszych.
Tak też zrobiłem zanim dodałem temat na forum. To co tam się wyświetla nie jest dla mnie zrozumiałe. Nie jestem specjalnie biegły w komputerach i systemach operacyjnych i nie rozumiem typowo technicznych określeń, dlatego wrzuciłem ten temat tu, w "przedszkolu" z nadzieję że ktoś podpowie zrozumiałym językiem
namok
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1701
Rejestracja: 01 mar 2008, 12:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: kvm: disabled by bios. Czy tak ma być?

Post autor: namok »

A to czytałeś? U mnie było na 4 pozycji.
krystian_kk3
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 36
Rejestracja: 22 paź 2013, 11:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: kvm: disabled by bios. Czy tak ma być?

Post autor: krystian_kk3 »

namok pisze:A to czytałeś? U mnie było na 4 pozycji.
Tak, czytałem to i było tan napisane że powodem może być wyłączona wizualizacja sprzetowa i jest odsyłacz na stronę w języku angielskim, którego nie znam aż tak by swobodnie przeczytać cały tekst ze zrozumieniem. Czy mogłbyć mi podpowiedzieć w takim razie w jaki sposób mógłbym włączyć wizualizację sprzetowa? To ustawienie jest w biosie? Jeśli tak to pod jaką nazwą szukać?
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: kvm: disabled by bios. Czy tak ma być?

Post autor: igotit4free »

namok pisze:A to czytałeś? U mnie było na 4 pozycji.
Tłumaczenie "nieznanego nieznanym" chyba donikąd nie prowadzi?

@ krystian_kk3:
Moim zdaniem ten komunikat należy rozumieć dosłownie, czyli tak, że opcja sprzętowej wirtualizacji (wykorzystywana np. przy pracy Virtual Boxa albo WMVare) jest wyłączona w BIOSie twojego komputera. Sprawdź ustawienia BIOSa, może jest tam coś o zbliżonej nazwie do "zaptaszkowania". Przy czym wydaje mi się, że jeśli VB nie używasz, to nic nie tracisz na tym, że masz to niewłączone.
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: kvm: disabled by bios. Czy tak ma być?

Post autor: bear7 »

Czy twój BIOS wygląda tak, jak tutaj http://goo.gl/fRprFb? Google przynajmniej podpowiada takie obrazki po zapytaniu o BIOS dla twojego laptopa. Z tego co widzę, to chyba jest to jedyna opcja dostępna w tym ubogim BIOS-ie, która mogła by odpowiadać za wirtualizację.

Jak tak, to wejdź do zakładki Configuration i ustaw Intel Virtual Technology na ON czy Enable (czy jak ty tam masz). Następnie, naciśnij F10, aby zapisać i wyjść.

Albo tak jak napisał igotit4free, po prostu zignoruj...
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
krystian_kk3
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 36
Rejestracja: 22 paź 2013, 11:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: kvm: disabled by bios. Czy tak ma być?

Post autor: krystian_kk3 »

igotit4free pisze:
namok pisze:A to czytałeś? U mnie było na 4 pozycji.
Tłumaczenie "nieznanego nieznanym" chyba donikąd nie prowadzi?

@ krystian_kk3:
Moim zdaniem ten komunikat należy rozumieć dosłownie, czyli tak, że opcja sprzętowej wirtualizacji (wykorzystywana np. przy pracy Virtual Boxa albo WMVare) jest wyłączona w BIOSie twojego komputera. Sprawdź ustawienia BIOSa, może jest tam coś o zbliżonej nazwie do "zaptaszkowania". Przy czym wydaje mi się, że jeśli VB nie używasz, to nic nie tracisz na tym, że masz to niewłączone.
A więc rozumiem, że ten komunikat w niczym nie przeszkadza i nie trzeba kombinować. Igotit4free dziękuję bardzo za jasne wytłumaczenie i pomoc

-- 28 gru 2013, o 22:01 --
bear7 pisze:Czy twój BIOS wygląda tak, jak tutaj http://goo.gl/fRprFb? Google przynajmniej podpowiada takie obrazki po zapytaniu o BIOS dla twojego laptopa. Z tego co widzę, to chyba jest to jedyna opcja dostępna w tym ubogim BIOS-ie, która mogła by odpowiadać za wirtualizację.

Jak tak, to wejdź do zakładki Configuration i ustaw Intel Virtual Technology na ON czy Enable (czy jak ty tam masz). Następnie, naciśnij F10, aby zapisać i wyjść.
bear7 tak, tak wygląda mój bios. Dziękuję. Dobrze, że istnieje to forum i pomocni ludzie. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedszkole Linuksa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości