[Solved]Dwóch użytkowników, dwa języki

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
riche
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 49
Rejestracja: 26 lut 2008, 14:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86

[Solved]Dwóch użytkowników, dwa języki

Post autor: riche »

Witam,
Mam zamiar zainstalować znajomym ubuntu na laptopie, małżeństwo dwu języczne.
Czy możliwa jest taka konfiguracja: dwa konta, dwa jezyki ?
sorry ale nie mam kompa pod ręką żeby to sprawdzić a w googlach niewiele znalazłem
Ostatnio zmieniony 04 sty 2014, 20:54 przez riche, łącznie zmieniany 1 raz.
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Dwóch użytkowników, dwa języki

Post autor: bear7 »

Tak, jest. Można ustawić tak, że domyślnym językiem dla całego systemu będzie język polski (lub ten drugi) i jedno konto również będzie używać tego języka. Natomiast drugie konto, będzie miało inny język po zalogowaniu. Czyli, pisząc inaczej... Do momentu okna logowania, język będzie ten sam. Po zalogowaniu się, konta będą miały własne ustawienia, w tym język.

Jak to zrobić? Na koncie, które ma mieć inny język, przejdź do Ustawienia systemu > Język i przeciągnij język, który ma być używany na samą górę i NIE NACISKAJ przycisku Zastosuj dla całego systemu. Wyloguj się i zaloguj ponownie. System zapyta Cię, czy chcesz zaktualizować nazwy dla domyślnych katalogów w katalogu domowym (zakładając, że drugi język to ma być język angielski, to Pulpit zostanie zmieniony na "Desktop", Dokumenty na "Documents" i tak dalej, chyba że pozostawić nazwy katalogów bez zmian, bo tak też można).
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
riche
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 49
Rejestracja: 26 lut 2008, 14:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86

Re: Dwóch użytkowników, dwa języki

Post autor: riche »

Wielkie dzięki, o to mi chodziło
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości