Ubuntu Live DVD na Lenovo

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
Awatar użytkownika
Thobold
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 87
Rejestracja: 12 sty 2009, 16:37
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Ubuntu Live DVD na Lenovo

Post autor: Thobold »

Mam śmieszny problem.
Próbuję uruchomić Live DVD Ubuntu 13.10 na Lenovo G500s http://shop.lenovo.com/pl/pl/laptops/es ... ies/g500s/
Niestety, laptop ten ma dosyć specyficzną kartę graficzną (NVIDIA GeForce GT720 M), do której są co prawda własnościowe sterowniki, ale ubunciak ma na dzień dobry duży problem z jej obsługą (miałem identyczną także na poprzednim sprzęcie). Już od wersji 10.04 konieczne jest ustawienie w Boot Options w menu Live CD/DVD trybu "nomodeset", żeby w ogóle płytka ruszyła. No i tu mój problem...

Na tym laptopie w menu Live DVD nie działa f6! (ani żadnej inny klawisz funkcyjny)

Jak INACZEJ mogę uruchomić nomodeset? Jest może gdzieś wersja płytki instalacyjnej z tekstowym instalatorem?
Awatar użytkownika
michas2224
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 308
Rejestracja: 22 mar 2011, 19:30
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu Live DVD na Lenovo

Post autor: michas2224 »

A patrzyłeś edycje syslinux/txt.cfg Tylko w tym przypadku najłatwiej byłoby zrobić bootowalnego pendriv'a.

-- 12 sty 2014, o 10:20 --
Thobold pisze: Jest może gdzieś wersja płytki instalacyjnej z tekstowym instalatorem?
Niestety dla Saucy niema alternate install. Natomiast możesz spróbować z minimal CD.
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Ubuntu Live DVD na Lenovo

Post autor: bear7 »

Thobold pisze: Na tym laptopie w menu Live DVD nie działa f6! (ani żadnej inny klawisz funkcyjny)
A próbowałeś może kombinacji FN+F6? Na niektórych komputerach, klawisze funkcyjne domyślnie mają przypisane inne opcje: kontrola jasności matrycy, głośności i tak dalej.
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości