Losowe ładowanie sie sterowników grafiki

Przenośne komputery i problemy z nimi związane
dariuszce
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 32
Rejestracja: 02 sie 2008, 13:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Losowe ładowanie sie sterowników grafiki

Post autor: dariuszce »

Witam wszystkich. Na wstępie zaznaczę, że problem staram się rozwiązać od dłuższego czasu posiłkując się tym co znajdę w necie. Niestety żadne metody nie okazały się skuteczne. Opisywane tam problemy dotyczą stabilnych przypadków, kiedy coś nie działa w ogóle a w moim jest inaczej. Posiadam laptopa z kartą graficzną nVidia 8600M GT i obecnie mam zainstalowane sterowniki z serii 331 na Ubuntu 12.04 w wersji 32bit.
Problem objawia się tym co zaznaczyłem w temacie, a mianowicie losowym bądź jak kto woli nieregularnym ładowaniem się sterowników. Wówczas przy starcie wyskakuje błąd i propozycja uruchomienia w "niskiej rozdzielczości". Po tej operacji i restarcie jest szansa, że sterowniki się załadują i wszystko będzie śmigać, lecz nie jest to regułą. Gdy system uruchamia się w niskiej rozdzielczości w okienku "dodatkowych sterowników" mogę przeczytać, że "Ten sterownik jest włączony ale aktualnie nie używany".
Przez pewien czas miałem zainstalowany Ubuntu 12,04 w wersji 64bit. Tu sytuacja wydawała się trochę bardziej stabilna ale problem również występował.
Próbowałem różnych metod przez instalacje różnych sterowników: current, 173, 96 itd. z poziomu menadżera sterowników i z plików binarnych. Nic na dłuższą metę nie pomogło.
Jedynie zainstalowanie Ubuntu 10.04 rozwiązuje problem. Serwer Xorg nie ma najmniejszych problemów z prawidłowym ładowaniem sterowników za każdym razem a już od poziomu instalatora systemu wyświetla obraz w pełnej rozdzielczości i płynności. Niestety 10.04 nie jest już wspierany więc chcę przejść na coś aktualnego.
Dodam może, że przy próbie instalacji nowszych wersji Ubuntu (13.10) jest jeszcze gorzej.

Co mam sprawdzić, gdzie zajrzeć, jaki log odczytać, tego nie wiem i proszę was o pomoc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Laptopy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości