Migracja z elemental OS na ubuntu

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
michalmw
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 59
Rejestracja: 05 mar 2009, 21:49
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Migracja z elemental OS na ubuntu

Post autor: michalmw »

Hej,

mam zainstalowanego na swoim komputerze elemental OS. Mam go od dłuższego czasu przez co mam ustawione wiele programów pod siebie 'wine', pakiety biurowe, aplikacje do zarządzania zdalnymi serwerami itd.

Pod presją wyglądu, niektórych aplikacji, może troche środowiska graficznego itd. chciałbym przejść na ubuntu. Jest jakaś szansa zrobić taką migracje bez formatowania?

Kod: Zaznacz cały

apt-get install ubuntu-desktop
zainstalował mi unity, ale wysypalo troche blędów itd. Pomoże ktoś?
Awatar użytkownika
xxx666xxx
Wygnańcy
Posty: 472
Rejestracja: 24 lut 2013, 16:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Jestem nomadem...

Re: Migracja z elemental OS na ubuntu

Post autor: xxx666xxx »

Jaka masz wersję Ubuntu od tego zacznijmy. Bo z profilu Twego wynika, że masz Ubuntu 9.10 które martwe jest od dawien dawna! Unity jest od Ubuntu 11.04 więc kwestia tego którą masz wersję Elementary OS (Ubuntu).

Poza tym Elementary OS tak samo jak Mint ma swoje inne osobne repozytoria dlatego możliwe, że przez nie błędy powstały. Wiesz system goły Ubuntu już sam w sobie przeróbką jest bo to nic innego jak przerobiony Debian Sid natomiast Elemetary OS to przerobiony Ubuntu przerobionego Debiana Sid'a. Jak próbujesz instalować na Elementary OS inne środowisko graficzne to robi się zmaślone masło maślane :) Moje zdanie jest takie im mniej obcych repozytoriów i mieszanki środowisk graficznych tym stabilniejszy system.
Ostatnio zmieniony 31 mar 2014, 00:49 przez xxx666xxx, łącznie zmieniany 5 razy.
Laptop: Toshiba Satellite P75 / Intel i7 / 16GB DDR3 / 1TB SATA3 / Intel HD 4600 <= Debian 7.5 Wheezy MATE amd64.
michalmw
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 59
Rejestracja: 05 mar 2009, 21:49
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Migracja z elemental OS na ubuntu

Post autor: michalmw »

Heh,

profilu dawno nie uzupełniałem :D. mam najnowszą wersje elementary os.

Kod: Zaznacz cały

ibuu@ibuu-Aspire-5733:~$ lsb_release -a
No LSB modules are available.
Distributor ID:	elementary OS
Description:	elementary OS Luna
Release:	0.2
Codename:	luna
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość