Twarda spacja w OpenOffice 4.1.0 - skrót nie działa

Przeglądarki, poczta, pakiety biurowe, prezentacje itd.
jablondyn
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 10
Rejestracja: 30 wrz 2010, 15:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86

Twarda spacja w OpenOffice 4.1.0 - skrót nie działa

Post autor: jablondyn »

Witam,
Pracuję w programie Apache OpenOffice 4.1.0 PL
Chcę wstawić twardą spację czyli skrót:

Kod: Zaznacz cały

Ctrl + Shift + Spacja 
Skrót nie działa. Na belce menu wybieram

Kod: Zaznacz cały

Wstaw -> Znaczniki formatowania -> Spacja nierozdzielająca 
Nawet w tym miejscu mam podpowiedź jakim skrótem klawiaturowym ową spację wywołać.

Skrót ten jednak nie działa. Czy ktoś wie co z tym teraz zrobić? Czy to wina programu czy też systemu?
Awatar użytkownika
jacekalex
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 4707
Rejestracja: 17 cze 2007, 02:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: MATE
Architektura: x86_64

Re: Twarda spacja w OpenOffice 4.1.0 - skrót nie działa

Post autor: jacekalex »

Skrót ten jednak nie działa. Czy ktoś wie co z tym teraz zrobić? Czy to wina programu czy też systemu?
W jaki sposób brak skrótu w OOffice może być winą systemu?

Radziłbym w ogóle zainteresować się Libreoffice, ten jest obecnie używany (czytaj ma wsparcie) w praktycznie wszystkich dystrybucjach Linuxa.

Poza tym, zajrzałeś do ustawień, żeby ewentualnie z palca ustawić odpowiedni skrót klawiaturowy?
https://wiki.openoffice.org/wiki/Docume ... rtcut_keys

To by było na tyle
:craz:
Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Komputer jest jak klimatyzacja - gdy otworzysz okna, robi się bezużyteczny...
Linux User #499936
Inny OS: Gentoo Linux :)
marcin1982
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 3209
Rejestracja: 30 wrz 2007, 13:49
Płeć: Mężczyzna

Re: Twarda spacja w OpenOffice 4.1.0 - skrót nie działa

Post autor: marcin1982 »

Informacyjnie: w LibreOffice działa i skrót i wstawienie z menu.
jablondyn
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 10
Rejestracja: 30 wrz 2010, 15:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86

Re: Twarda spacja w OpenOffice 4.1.0 - skrót nie działa

Post autor: jablondyn »

W jaki sposób brak skrótu w OOffice może być winą systemu?
Zastanawiałem się czy to może mieć coś wspólnego z układem klawiatury itd..
Radziłbym w ogóle zainteresować się Libreoffice (...)
Jak mi się psuje Mitsubishi a ktoś mi radzi zainteresować się Subaru to co to za pomoc? ;) Ale dziękuję będę pamiętać.
A w ustawieniach skrótów widnieje "Ctrl + Shift + Spacja".

Na szczęście odpowiedź przyszła nagle i z nienacka ;D

Właśnie przez przypadek wcisnołem prawy alt i spacje i wskoczyła zaginiona twarda spacja!
Dziwna sprawa, bo wszędzie jest niby ustawione "ctrl +shift + spacja", a działa pod skrótem:

Kod: Zaznacz cały

Prawy Alt + Spacja

Mimo wszytko fajnie, że jest i działa!

Chyba można zamykać.

Dziękuję za szybkie zainteresowanie!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Biuro”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość