Drukarka HP P1102w WIFI

Karty sieciowe, modemy, routery, WiFi, Bluetooth etc.
amangaj
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 05 sie 2014, 19:25
Płeć: Mężczyzna
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Drukarka HP P1102w WIFI

Post autor: amangaj »

Witam

Mam problem z drukarką HP LaserJet Pro 1102w w połączeniu jej do WiFi ? może ktoś mi pomóc ją skonfigurować żeby działała ? system ją widzi, wifi też ją widzi ale nie chce się łączyć i drukować. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Arkosake
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 175
Rejestracja: 07 lut 2009, 16:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Drukarka HP P1102w WIFI

Post autor: Arkosake »

Z tymi laserowymi to zawsze jest jakiś problem ;-), a tak poważnie jak nie instalowałeś żadnych dodatkowych sterowników to użyj tego http://hplipopensource.com/hplip-web/index.html?. Pobierasz plik >> następnie otwierasz terminal i zaczynasz :
Otwarcie katalogu gdzie jest pobrany plik np.

Kod: Zaznacz cały

cd ./Pobrane

następnie

Kod: Zaznacz cały

sudo sh Nazwa_Pliku.run
i postępujesz zgodnie z instrukcjami które będą się wyświetlać.
W pewnym momencie zapyta czy przejść w tryb GUI, dajesz "yes" i tam będzie dodawanie drukarki za pomocą USB, LAN itp. wybierasz że wifi a reszta powinna się zrobić sama.

Proces instalacji pokazany jest dokładnie : http://hplipopensource.com/hplip-web/in ... index.html
Awatar użytkownika
socrates
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 289
Rejestracja: 15 maja 2011, 01:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Drukarka HP P1102w WIFI

Post autor: socrates »

Witam
Zapewne autor tematu już nie czeka na rozwiązania ale z pewnością komuś się to może jeszcze przydać...
Miałem identyczny problem z tą drukarką i męczyłem się dwa dni.
Po krótkiej walce wszystko śmigało jak należy. Prawie. CUPS skonfigurowany prawidłowo, komunikacja z drukarką po wifi działa, w systemie drukarka ładnie widoczna. A drukować nie drukuje...
Problemem okazało się szyfrowanie wifi. Drukarka ta nie radzi sobie z szyfrowaniem WPA2. Pomimo że łączność z drukarką jest to nie drukuje. Natomiast po wyłączeniu szyfrowania albo przy szyfrowaniu WPA drukarka śmiga aż miło.
Pozdrawiam
Gentoo + XFCE
ODPOWIEDZ

Wróć do „Urządzenia sieciowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości