Dell Vostro 3750 - Ubuntu 14.04 system wiesza się lub spowalnia bez wyraźnego powodu

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
kurzy
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 72
Rejestracja: 03 kwie 2008, 13:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME

Dell Vostro 3750 - Ubuntu 14.04 system wiesza się lub spowalnia bez wyraźnego powodu

Post autor: kurzy »

Witam,
po aktualizacji systemu do wersji Ubuntu 14.04 byłem zadowolony. Niestety, jakiś czas temu zauważyłem, że coraz częściej system wiesza się bez wyraźnego powodu - muszę go restartować. Jeszcze częściej zdarza się, że (np.) po kliknięciu w link w wiadomości odebranej w Thunderbirdzie lub Kadu system dramatycznie spowalnia. Po kliknięciu, chociaż dana strona i tak nie otwiera się, zapala się ikonka "pracującego procesora", która już nie znika. Od tego momentu system pracuje bardzo powoli, uruchomienia jakiegokolwiek innego programu trwa wieki, uruchomione okna potrafią znikać - na pasku Unity są odznaczona jako działające, ale nie można przejść do nich. Nigdy czegoś takiego na Ubuntu nie doświadczyłem, nie mam zielonego pojęcia, co może być tego przyczyną i jak sobie z tym poradzić. Pomoże ktoś?

Dell Vostro 3750
Procesor: Intel® Core™ i3-2350M CPU @ 2.30GHz × 4
Grafika: Intel® Sandybridge Mobile x86/MMX/SSE2
Pamięć: 3,8 GiB
Ostatnio zmieniony 14 sie 2014, 14:18 przez kurzy, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Kxliner i 46 gości