Firefox 32.0 - nie wpisuje loginów i haseł do witryn, mimo zapisania ich w preferancjach programu

Przeglądarki, poczta, pakiety biurowe, prezentacje itd.
Awatar użytkownika
Nefrytowa
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 47
Rejestracja: 15 lut 2014, 16:22
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Kontakt:

Firefox 32.0 - nie wpisuje loginów i haseł do witryn, mimo zapisania ich w preferancjach programu

Post autor: Nefrytowa »

Witam serdecznie,

po aktualizacji Firefoxa do wersji 32, przy wpisaniu hasła głównego podczas logowania, program nie wpisuje loginów i haseł. Hasło nie pojawia się również po wpisaniu loginu. Trzeba uzupełniać wszystko ręcznie :twisted: . W preferencjach FF ma ustawione: Pamiętaj hasła do witryn, Używaj hasła głównego i listę Zachowanych haseł.
Po aktualizacji nie zmieniałam nic w ustawieniach przeglądarki. Używam również programów Ubuntu Tweak i BleachBit do czyszczenia systemu. W nich również niczego nie przestawiałam.
Firefoxa używam od wersji 28 i za każdym razem po aktualizacji do nowszej, hasła i loginy działały.
Używam Linux MInt 17 Qiana Xfce.
Bardzo proszę o pomoc.
Laptop MSI GE70 2PE (Apache Pro)-679XPL, CPU: Intel® Core™ i7-4720HQ (2.6 Ghz, 3.6 GHz Turbo, 6 MB Cache) , grafika: NVIDIA GeForce GTX 860M 2GB, zintegrowana karta graficzna Intel HD 4600 , RAM: 8 GB DDR3 (1600 MHz) , HDD: 1000 GB 7200 RPM, DVD+/-RW
Awatar użytkownika
mistrz1
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 893
Rejestracja: 16 kwie 2012, 17:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Związek Socjalistycznych Republik Europejskich. Dystrykt – Polska

Re: Firefox 32.0 - nie wpisuje loginów i haseł do witryn, mimo zapisania ich w preferancjach programu

Post autor: mistrz1 »

Uruchom FF na nowym profilu, żeby sprawdzić czy też tak się dzieje.
"Jeśli robisz to, co zawsze robiłeś, masz to, co zawsze miałeś" – Sokrates
Popieram Rosję :) :clap:
Awatar użytkownika
Nefrytowa
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 47
Rejestracja: 15 lut 2014, 16:22
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Firefox 32.0 - nie wpisuje loginów i haseł do witryn, mimo zapisania ich w preferancjach programu

Post autor: Nefrytowa »

Stworzyłam nowy profil. Na nim hasła i loginy do 3 witryn były zapamiętywane i wpisywane po wpisaniu hasła głównego.
Czy można naprawić stary profil ? Sprawdzić gdzie jest błąd. Tworzenie nowego wiąże się z całkowitą odbudową przeglądarki.
Laptop MSI GE70 2PE (Apache Pro)-679XPL, CPU: Intel® Core™ i7-4720HQ (2.6 Ghz, 3.6 GHz Turbo, 6 MB Cache) , grafika: NVIDIA GeForce GTX 860M 2GB, zintegrowana karta graficzna Intel HD 4600 , RAM: 8 GB DDR3 (1600 MHz) , HDD: 1000 GB 7200 RPM, DVD+/-RW
Awatar użytkownika
mistrz1
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 893
Rejestracja: 16 kwie 2012, 17:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Związek Socjalistycznych Republik Europejskich. Dystrykt – Polska

Re: Firefox 32.0 - nie wpisuje loginów i haseł do witryn, mimo zapisania ich w preferancjach programu

Post autor: mistrz1 »

Co chcesz zachować ze starego profilu?
"Jeśli robisz to, co zawsze robiłeś, masz to, co zawsze miałeś" – Sokrates
Popieram Rosję :) :clap:
Awatar użytkownika
Nefrytowa
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 47
Rejestracja: 15 lut 2014, 16:22
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Firefox 32.0 - nie wpisuje loginów i haseł do witryn, mimo zapisania ich w preferancjach programu

Post autor: Nefrytowa »

Zakładki, hasła, loginy, dodatki i wszytko co zrobiłam w przeglądarce od początku mojej przygody z Linuksem czyli lutym 2014.
Wiem, że to rzeczy które mogę zrobić w kilka godzin, ale to nie jest rozwiązanie problemu. Co będzie jak wyjdzie wersja 33 i znowu będzie to samo. Hasła są, loginy są, a przeglądarka i tak ich nie wpisuje. Czy za każdym razem będę musiała tworzyć nowy profil i odbudowywać przeglądarkę?
Laptop MSI GE70 2PE (Apache Pro)-679XPL, CPU: Intel® Core™ i7-4720HQ (2.6 Ghz, 3.6 GHz Turbo, 6 MB Cache) , grafika: NVIDIA GeForce GTX 860M 2GB, zintegrowana karta graficzna Intel HD 4600 , RAM: 8 GB DDR3 (1600 MHz) , HDD: 1000 GB 7200 RPM, DVD+/-RW
Awatar użytkownika
mistrz1
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 893
Rejestracja: 16 kwie 2012, 17:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Związek Socjalistycznych Republik Europejskich. Dystrykt – Polska

Re: Firefox 32.0 - nie wpisuje loginów i haseł do witryn, mimo zapisania ich w preferancjach programu

Post autor: mistrz1 »

Nie twórz reguły na podstawie jednego incydentu. Możesz kopiować pojedyncze pliki do nowego profilu, tu masz opisane, co zawierają poszczególne pliki https://support.mozilla.org/pl/kb/Profile Możesz też skorzystać z synchronizacji FF albo zresetować ustawienia FF. Zanim zaczniesz eksperymentować zrób kopię profilu.
"Jeśli robisz to, co zawsze robiłeś, masz to, co zawsze miałeś" – Sokrates
Popieram Rosję :) :clap:
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Firefox 32.0 - nie wpisuje loginów i haseł do witryn, mimo zapisania ich w preferancjach programu

Post autor: bear7 »

Korzystasz z jakiś wtyczek/dodatków do Firefoxa? Może któraś/któryś powoduje jakiś konflikt?

Możesz również spróbować usunąć plik logins.json z katalogu ze swoim domyślnym profilem. Oczywiście, tak jak napisał mistrz1, zanim zrobisz coś, co będziesz żałować, zrób kopię katalogu z ustawieniami twojego profilu.
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Awatar użytkownika
Nefrytowa
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 47
Rejestracja: 15 lut 2014, 16:22
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Firefox 32.0 - nie wpisuje loginów i haseł do witryn, mimo zapisania ich w preferancjach programu

Post autor: Nefrytowa »

Przepraszam, że tak długo nie odpisywała, testowałam różne warianty ustawień ze starym profilem.
bear7
korzystałam tylko z wtyczki Pipelight z Przewodnika w dziale 4.12.3

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-add-repository ppa:pipelight/stable
sudo apt-get update
sudo apt-get install pipelight-multi

sudo pipelight-plugin --enable silverlight
sudo pipelight-plugin --enable widevine
i to wszytko z wyłączoną przeglądarką

Dodatki miałam tylko 2: Adblock Plus oraz Super start (muszę mieć jak w Operze stronę startową), wszystko od Mozilli. Więcej wodotrysków nie jest mi potrzebna.
Teraz tak. Stworzenie nowego profilu i wgranie starych ustawień ze starego profilu nie pomogło. Dale FF nie pokazywał loginów i haseł po wpisaniu hasła głównego.
Za radą kolegi mistrz1 stworzyłam nowy profil, wgrała zakładki z pliku bookmarks.html, wgrałam na nowo dodatki: Adblock Plus oraz Super start. Teraz jest tak, jak powinno być. Po wpisaniu hasła głównego, na każdej stronie login i hasło są uzupełniane.

Jednak nie wiem jak z wtyczką Pipelight. W Dodatkach/Wtyczki - wszystkie są nieaktywne (białe - zamiast niebieskich), po kliknięciu Sprawdź, czy zainstalowanie wtyczki są aktualne, wtyczka Silverlight Plug-In jest na czerwono Zaktualizuj tera. Klikam na to i przenosi mnie na stronę Microsoftu, gdzie jest Kliknij instaluj. Po kliknięciu przenosi mnie na http://www.mono-project.com/docs/web/moonlight/.
Z działu Pobierz wynika, że trzeba dodać klucz i zmienić PPA, ale nie jestem pewna.
Laptop MSI GE70 2PE (Apache Pro)-679XPL, CPU: Intel® Core™ i7-4720HQ (2.6 Ghz, 3.6 GHz Turbo, 6 MB Cache) , grafika: NVIDIA GeForce GTX 860M 2GB, zintegrowana karta graficzna Intel HD 4600 , RAM: 8 GB DDR3 (1600 MHz) , HDD: 1000 GB 7200 RPM, DVD+/-RW
ODPOWIEDZ

Wróć do „Biuro”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość