Długie włączanie Xubuntu

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
Dranek
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 44
Rejestracja: 04 kwie 2008, 16:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Długie włączanie Xubuntu

Post autor: Dranek »

Witam!! Mój system jakim jest Xubuntu strasznie długo się włącza, kilkakrotnie miga ekran i do pokazania się pulpitu potrzebuje aż około 50sek. Wykorzystywana pamięć RAM to 11% z 4GB więc wszystko wydaje się ok. Dodam, że mam zainstalowane sterowniki 343 Nvidia oraz APM i inne dodatki jakie były możliwe do zainstalowania w Netext73. Kernel zainstalowany dla procesorów Intel, 3.17. Nie wiem co może być przyczyną tak długiego ładowania systemu, bo ewidentnie dysk chodzi na pełnych obrotach ciągle coś wczytując do pełnego załadowania systemu po załadowaniu jest gitara. Mój Laptop to ASUS R503V i3, 4GB RAM, Nvidia 610M.
Awatar użytkownika
Rafcio
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 328
Rejestracja: 12 paź 2011, 06:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Re: Długie włączanie Xubuntu

Post autor: Rafcio »

Hej, nie instaluj wszystkiego co popadnie , jak zachowywał się czysty system ? "eXt73" optymalizuje kernele w konkretnej wersji Ubuntu w środowisku KDE ( Kubuntu ) podobnie jest ze wszystkimi skryptami , mogą zawierać błędy , instalowanie wszystkiego co możliwe to głęboka ingerencja w system.

Nie napisałeś jaka wersja Xubuntu , Ja ze swojej strony proponuję tylko wersje LTS , reszta to poligon doświadczalny.
Debian Jessie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości