Dell XPS 2010 - niestabilna praca, samodzielne zamykanie się i otwieranie aplikacji.

Przenośne komputery i problemy z nimi związane
Davidgo4it
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 12
Rejestracja: 12 sty 2015, 23:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Dell XPS 2010 - niestabilna praca, samodzielne zamykanie się i otwieranie aplikacji.

Post autor: Davidgo4it »

Witam, wszystkich,

nie jestem jakiś tam SUPER ę ą w Ubuntu, ale pracuje na maszynie od roku bez pomagania sobie XP i powoli się przekonałem do Ubuntu. Trochę mam problemy z Drukarkami czasem nie chce ich widzą, ale to jest pikuś, idzie się nauczyć.

Problem mam na Dell XPS 2010 rok
i7
1T
16 GB RAM

Jestem w raju bo taka maszyna mi się zawsze marzyła, choć jak pootwieram 10 PDF i kilka innych DOC i XLS to i tak nie daje rady. Pewnie moja wina, ale cóż.

OK na maszynie tylko pracuje na Dokumentach, xls, JPG.

Nie słucham muzyki nie mam ani 1 sztuki MP3, a oglądam tylko You Tube na Fire Fox, nic więcej. Czytam Gazetę Wyborczą, WP i Interię. Taki już ze mnie nudziaż.

PROBLEM

Oglądałem jakiś firm na YT i nagle mi się film zaczął ON i OFF nie wiem o co chodzi. Jak już rękę dawałem na Touchpad to znowu na ON.

Na początku pomyślałem, że to Chiński Film (napisy w drzewkach) więc może ktoś mi się włamał i PC szaleje.

Odłączyłem net, i nagle myszka zaczęła sobie sama skakać po ekranie.

Zaczęły się otwierać wszystkie programy jakie miałem na pasku i ponownie zamykać.

Otwiera się Ubuntu i z zasobów lokalnych same Ikonki wskakują na Pasek i się układają to tu to tam.

Zupełnie nie mam nad tym kontroli.

Próbowałem.

Udało mi się zgrać 90% danych na dysk zewnętrzny zanim objawy były w miarę, ale objawy się pogorszyły. Czyli szaleje jeszcze szybciej i to bez neta.

Próbowałem usunąć wszystko z Pasku ale nic to nie pomogło, Sam sobie włoży na pasek jakieś Ikonki i je uruchamia. Nawet wskakuje podział ekranów SUPER + S i ponownie wraca.

Próbowałem włożyć płytę CD z 14.04 tę samą z której postawiłem 14.04, ale płyta się nie chce BOOT włącza się normalnie i chce hasło. Tak ustawiłem na BOOT z CD ROM.

Kupiłem dziś USB 16 GB i próbuję postawić tam Ubuntu, aby uratować dane z dysku.

PS Próbowałem zainstalować bez utraty danych kubuntu 8.04 bo mam płytkę, ale nie wiem dlaczego nie widzi plików z UBUNTU 14.04
Myślałem, że w ten sposób przekopiuje dane i jakoś uratuje ale niestety nie mogę nic znaleźć jakby nie istniało.

Ma ktoś jakąś radę?

Chwile temu próbowałem włączyć XPS, ale nie ma opcji od razu muszka ma swoje w głowie i zaczyna włączanie plików.

Seryjnie nie wiem co mam zrobić, aby uratować pliki.

Dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
David
Ostatnio zmieniony 14 sty 2015, 22:21 przez igotit4free, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłem temat.
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Dell XPS 2010 - niestabilna praca, samodzielne zamykanie się i otwieranie aplikacji.

Post autor: igotit4free »

Nie mam pojęcia co mu dolega, jakiś taki niewiarygodny ten twój opis, nie spotkałem się z taką sytuacją.
"Włamanie" to możesz wykluczyć, zwłaszcza przez YT :lol: Może jest po prostu zakurzony i się przegrzewa? Podaj dokładne oznaczenie modelu albo wynik

Kod: Zaznacz cały

lspci -k
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
Davidgo4it
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 12
Rejestracja: 12 sty 2015, 23:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Dell XPS 2010 - niestabilna praca, samodzielne zamykanie się i otwieranie aplikacji.

Post autor: Davidgo4it »

igotit4free pisze:Nie mam pojęcia co mu dolega, jakiś taki niewiarygodny ten twój opis, nie spotkałem się z taką sytuacją.
"Włamanie" to możesz wykluczyć, zwłaszcza przez YT :lol: Może jest po prostu zakurzony i się przegrzewa? Podaj dokładne oznaczenie modelu albo wynik

Kod: Zaznacz cały

lspci -k
Zakurzony, tak to może być to bo pale piecem kominkowym i się mi tu kurz osiada. Tak to może być to.

Jutro wyczyszczę i przedmucham powietrzem z kompresora.

Model to XPS 704x 17" => zapomniałem napisać z nerwów.

Ale akcja z kurzem jak najbardziej by mogła pasować.

Dziękuję, nie pomyślałem o tym, bo jestem w trudnej sytuacji lokalowej od 30.12.2014 i jakoś mnie to przerosło.

Dziękuję
Awatar użytkownika
rob006
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 417
Rejestracja: 28 paź 2007, 23:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Dell XPS 2010 - niestabilna praca, samodzielne zamykanie się i otwieranie aplikacji.

Post autor: rob006 »

Takie czary to zwykle objaw wadliwej albo klawiatury (najczęściej jest to jakiś ciężki przedmiot na niej leżący :D) albo touchpada/myszki, ewentualnie kości RAM. Udało ci się uruchomić na tym komputerze jakiś inny system bez tych objawów?
Davidgo4it
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 12
Rejestracja: 12 sty 2015, 23:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Dell XPS 2010 - niestabilna praca, samodzielne zamykanie się i otwieranie aplikacji.

Post autor: Davidgo4it »

Witam, więc po umieszczeniu POSTA Nr 1 zawiozłem maszynę do Serwisu na czyszczenie, 40zł i OK. Przy okazji okazało się, że tam gdzie serwisowali skleili mi Taśmę na gorąco i teraz nie da się rozebrać XPS na drobne, aby go w 100% wyczyścić.

Czyszczenie pomogło, ale powiedziano mi, że wcale nie był aż tak brudny.

Udało mi się skopiować DANE na Dysk Zewnętrzny i teraz pracuje z zewnętrznego.

Klawiatura OK

Touchpad OK

Teraz jak widać piszę.

ZNALAZŁEM INNĄ PRZYCZYNĘ

ZIMNO, u mnie w domu jest za zimno jak na XPS 704x 16GB RAM 1T i7, Dotykowy Ekran.

Teraz jak pracowałem i w miarę było ciepło to działał OK, ale jak tylko temperatura spadła co mi nie przeszkadzało bo jestem już przyzwyczajony to znowu zaczął fiksować.

Co do rady z Klawiaturą i Myszką dziękuję, będę miał to na uwadze jakby coś się działo. Dbam o maszynę i nic nigdy na niej nie leży, a kawę trzymam jak najdalej się da, tak, abym dosięgnął.

Teraz jak jest ciepło to działa bez zarzutów.

Bardzo dziękuję za pomoc i rady.

Temat chyba jest wyczerpany.

Pozdrawiam

PS Nie udało mi się jeszcze uruchomić innego systemu. Muszę najpierw zakończyć sprawy biurokratyczne, a Polska to ciężki przypadek.

-- 23 sty 2015, o 17:05 --

Witam, więc z tą temperaturą to nie tak do końca miałem rację? ( choć nie mogę jednoznacznie powiedzieć)

Usunąłem Touchpad Pointer, i chwilowo jest OK.

Dam jeszcze znać czy objawy ustąpiły.

Dziękuję za radę z Klawiaturą i Myszką.

See Ya

-- 30 sty 2015, o 13:14 --

Witam ponownie nadal w tym temacie.

Sytuacja nadal się powtarza i PC raz działała kilka godzin bez SZALEŃSTWA, aż tu nagle ponownie Otwiera Foldery z Pasku Zamyka jakby go coś opętało.

Znajomy serwisant powiedział, mi, że tak się czasem dzieje i że powinienem od nowa Postawić Ubuntu. OK Przykładowo Ubuntu MINTA i sprawdzić czy Muszka reaguje poprawnie.

Teraz wystartowałem z LIVE CD (wypróbuj Ubuntu) ten sam Ubuntu 14.04 i nic się nie dzieje. To jest dopiero 20min, ale Ubuntu wygląda stabilnie nic się nie otwiera samo.

Mam pytanie bo chcę skopiować PLIKI z Ubuntu (tego Zepsutego systemu) Wchodzę
Live CD Ubuntu i
=> Komputer => Media => Ubuntu => Dysk Fizyczny opisany 36a8e77-3b21477a-a957-1500e481ccbd
=> home => jedyny plik to DAV =>

i widzę jakby mój zepsuty system.

Pliki Desktop Downloads i inne

Wybieram Plik DANE (tak mam opisaną nazwę pliku)

Tam jest wszystko co mam zapisane na PC i widzę wszystkie foldery. TYLKO, że jak chcę wejść do folderu to mam info

The location could not be displayed.
You do not have the permission necessery to view the contents of "Plik Dane Info"

Angielski rozumiem, i wiem, że mam hasło jak się normalnie loguję do Ubuntu i pewnie to jest problemem. Jest sposób, aby to obejść?

Dzięki za wsparcie

See Ya ASAP

David

-- 30 sty 2015, o 13:40 --

Komputer nawet na LIVE CD USB ma te same objawy, że otwiera i zamyka Pliki Foldery.

Już nie wiem co jest grane?

Nagrałem Filmik i postaram się to jakoś zamieścić

See Ya

-- 30 sty 2015, o 14:36 --
igotit4free pisze:Nie mam pojęcia co mu dolega, jakiś taki niewiarygodny ten twój opis, nie spotkałem się z taką sytuacją.
"Włamanie" to możesz wykluczyć, zwłaszcza przez YT :lol: Może jest po prostu zakurzony i się przegrzewa? Podaj dokładne oznaczenie modelu albo wynik

Kod: Zaznacz cały

lspci -k
Nagrałem Film z tych objawów i zamieściłem na YT, aby pokazać jak to wygląda. Dziś jest 30.01.2015

https://www.youtube.com/watch?v=9I0gXHb ... e=youtu.be

Czy teraz jest może jakiś pomysł co z tym zrobić?

Dziękuję
David

-- 30 sty 2015, o 14:37 --

Tak wygląda to co się dzieje na Ekranie.

Film jest na You Tube dziś nagrany dnia 30.01.2015

https://www.youtube.com/watch?v=9I0gXHb ... e=youtu.be

Pozdrawiam
David
marcin1982
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 3209
Rejestracja: 30 wrz 2007, 13:49
Płeć: Mężczyzna

Re: Dell XPS 2010 - niestabilna praca, samodzielne zamykanie się i otwieranie aplikacji.

Post autor: marcin1982 »

Znajomy serwisant powiedział, mi, że tak się czasem dzieje i że powinienem od nowa Postawić Ubuntu.
Gratuluję porady ...

Klawiatura i tzw. gładzik są sprawne? Czy to było czyszczone? Czy klawiatura była kiedykolwiek zalana?

Jak uruchomisz dowolne livecd to da się korzystać z myszki i touchpada? Jak zachowuje się wtedy system?

Co dzieje się jak uruchomisz system z dysku w trybie ratunkowym (single user)?
Davidgo4it
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 12
Rejestracja: 12 sty 2015, 23:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Dell XPS 2010 - niestabilna praca, samodzielne zamykanie się i otwieranie aplikacji.

Post autor: Davidgo4it »

marcin1982 pisze:
Znajomy serwisant powiedział, mi, że tak się czasem dzieje i że powinienem od nowa Postawić Ubuntu.
Gratuluję porady ...

Klawiatura i tzw. gładzik są sprawne? Czy to było czyszczone? Czy klawiatura była kiedykolwiek zalana?

Jak uruchomisz dowolne livecd to da się korzystać z myszki i touchpada? Jak zachowuje się wtedy system?

Co dzieje się jak uruchomisz system z dysku w trybie ratunkowym (single user)?
Link do Filmu
https://www.youtube.com/watch?v=toBGrHj ... e=youtu.be

Jestem nowym użytkownikiem Ubuntu i jeszcze wszystkiego nie mam opanowanego.

Tak, klawiatura już była zmieniana na NÓWKĘ w Folii więc to tyle w tym temacie nic więcej nie powiem.

Tak jak Live odpaliłem to myszka działała OK przez godzinę aż się zaczęło dziać, tak jak na filmie.
Dzięki
David
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Dell XPS 2010 - niestabilna praca, samodzielne zamykanie się i otwieranie aplikacji.

Post autor: igotit4free »

Ściągnij Xubuntu 14.04 albo Ubuntu 12.04 i sprawdź czy sytuacja się powtarza, dobrze by tam też było postawić po prostu system natywny dla tego sprzętu, czyli Windowsa i poobserwować.
Wg. mnie to jest kwestia sprzętowa.

-- 30 sty 2015 19:38 --

Albo zanim zaczniesz zrób coś jeszcze.
Jak się komputer uruchamia, złap go na ekranie z GRUBem, wyedytuj GRUBa i do linii

Kod: Zaznacz cały

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash"
dopisz acpi=noirq, tak ma ta linia wyglądać

Kod: Zaznacz cały

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="acpi=noirq quiet splash" 
Dokończ uruchamianie i popracuj chwilę, zobacz czy efekt wystąpi.
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
ODPOWIEDZ

Wróć do „Laptopy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości