Dell E5440 stacja dokująca dwa moniory przez dvi

Przenośne komputery i problemy z nimi związane
Bartosh
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 05 gru 2013, 09:19

Dell E5440 stacja dokująca dwa moniory przez dvi

Post autor: Bartosh »

Witam serdecznie,
Potrzebuję wsparcia szanownych forumowiczów. Posiadam laptop Dell E5440 z hybrydowym układem graficznym - intel, nvidia. System zainstalowany to ubuntu 14.10.
Staram się podpiąć go do dwóch monitorów przez stację dokującą tak aby robił za stację roboczą - wbudowany wyświetlacz ma być wyłączony. Podpinam go po dvi a wynik tego zabiegu wygląda następująco: Obraz na wbudowanym wyświetlaczu pozostaje natomiast na dwóch monitorach mam powielony obraz. W ustawieniach wyświetlaczy widzę tylko wbudowaną matrycę laptopa i jeden monitor zewnętrzny ( tak jakby dwa monitory były rozpoznawane jako jeden ), to samo przy sprawdzeniu ustawień xrandr. Instalowałem sterowniki nvidia prime i jakiekolwiek przełączanie pomiędzy kartami nie daje rezultatu. Do tego takie podłączenie skutkuje znacznym "zamuleniem" działania komputera. Co mogę zrobić, czego spróbować?
Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
ilin
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 793
Rejestracja: 20 lip 2007, 21:49
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Dell E5440 stacja dokująca dwa moniory przez dvi

Post autor: ilin »

Połączenie poprzez dvi w stacji dokującej jest wykrywane jako hdmi.
Ja w dellu 5420 też mam tak połaczone, ale jeden monitor.
Nie wiem jak wyglądało by to w przypadku dwóch.

Używam do tego narzędzia z kde kde-workspace-randr gdzie dowolnie mogę sobie włączać wyłączać, przesuwać obracać.
Cieniek
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 109
Rejestracja: 14 cze 2007, 20:39
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Dell E5440 stacja dokująca dwa moniory przez dvi

Post autor: Cieniek »

Bartosh pisze:Staram się podpiąć go do dwóch monitorów przez stację dokującą tak aby robił za stację roboczą - wbudowany wyświetlacz ma być wyłączony. (...)
Próbowałem kiedyś zrobić coś takiego z Lenovo W520. Także mi się nie udało. Stanęło na tym, że część wyjść jest podpięta przez muxa, który przepuszcza obraz z obu kart, a bodajże VGA jest podpięte pod samą kartę intela. Dla Linucha wymagałoby to dwóch niezależnych serwerów X, bo X'y nie potrafią działać na dwóch niezależnych kartach graficznych. Być może podobnie jest u Ciebie, chociaż nie wspominałeś nic o porcie VGA.

Możesz spróbować przełączyć laptopa na samą nvidię w BIOSie - może pomoże.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Laptopy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości