Nexus 4 czy Aquaris?

Porady sprzętowo-handlowe
tatar111
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Nexus 4 czy Aquaris?

Post autor: tatar111 » 18 kwie 2015, 17:29

Witam,
ze względu na lepsze parametry Nexus'a 4 nad Aquaris'em, oraz lepszą ceną (~500 zł vs ~800 zł), zastanawiam się nad kupnem tego pierwszego. Mam jednak parę pytań do osób, które posiadają te telefony / mają wiedzę:
Kamera z przodu to działa? Da się przez nią prowadzić rozmowy wideo? Czy scopy NearBy i Today działają i są użyteczne w Polsce? Czy na Nexus'ie także są? Jest język Polski w tym telefonie? Czy scopy także są w tym języku? Jeśli nie są to czy jest możliwość pomocy w tłumaczeniu ich? Gdzie trzeba to robić, na launchpad czy do każdego autora scopa trzeba osobno pisać? Czy jest jakaś aplikacja do biegania typu endomondo (liczenie kilometrów, czasu, itp.)? Ogólnie czy ten telefon nadaje się do codziennego użytku? Czy kontakty automatycznie synchronizują się z kontem google (jak w androidzie dodam kontakt to od razu trafia na konto google)? Co z synchronizacją zdjęć z kontem google? Co z mapami, są mapy HERE na Nexus'ie? Jest jakaś działająca nawigacja? Wiadomo jak długo Nexus 4 będzie wspierany przez Canonical? Nie chcę zostać nagle (chciałbym go chociaż rok poużywać) z telefonem bez wsparcia i update'ów.
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2015, 17:49 przez igotit4free, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłem temat. Przeniosłem wątek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”