Ubuntu+Win8 zamiast Fedory + Win8

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
elson44
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 08 lip 2015, 18:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Ubuntu+Win8 zamiast Fedory + Win8

Post autor: elson44 »

Witam!

Miałem wcześniej zainstalowane dwa systemy tak jak w temacie. Chciałem zamiast Fedory zainstalować Ubuntu. Próbowałem kilkukrotnie na różne sposoby i albo nie dało się zainstalować gruba, albo instalacja przebiegła pomyślnie. W tym drugim przypadku podczas uruchomienia laptopa pojawia się Grub z wyborem fedory i Windowsa. Windows na szczęście się uruchamia. Moje pytanie jak ustawić partycję rozruchową aby zastąpiła poprzednią instalację gruba.

Załączam PS z Windows z partycjami:

Od lewej:
Partycja: odzyskiwania, systemowa EFI, Win system, partycja stworzona na swape, partycja dla Ubuntu, dodatkowa dla WIN, odzyskiwania


Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
Załączniki
partycje.jpg
(250.11 KiB) Nie pobierany
Awatar użytkownika
Gasiu
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 243
Rejestracja: 07 sie 2006, 10:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Ubuntu+Win8 zamiast Fedory + Win8

Post autor: Gasiu »

poczytaj to:

https://www.thomas-krenn.com/pl/wiki/In ... temowa_EFI

z autopsji nie pomogę, bo nie mam windowsa ;-) ale napisali, że trzeba podpiąć podczas instalacji "(...)Od Ubuntu 12.04 poza tym możliwe jest wykorzystanie ESP, która została utworzona przez Windows. Partycja nie jest przy tym formatowana, jest określany jedynie punkt montowania (Mount Point) "/boot/efi". (...)"
elson44
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 08 lip 2015, 18:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu+Win8 zamiast Fedory + Win8

Post autor: elson44 »

Dzięki, ale to jednak dla mnie zbyt skomplikowane :( Fedora się zainstalowała bez problemów, a podobno to Ubuntu jest bardziej user friendly.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość