2 GPU i 4 monitory - jak poprawnie skonfigurowac?

Karty graficzne, dźwiękowe, tv, monitory etc.
Lapsio
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 117
Rejestracja: 14 sie 2010, 10:42
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

2 GPU i 4 monitory - jak poprawnie skonfigurowac?

Post autor: Lapsio »

Witam, jakis czas temu zalozylem watek w tej sprawie, ale potem jakos wyszlo ze nie mialem okazji przylozyc mu naleznej uwagi, temat byl slaby, wiec rebootuje watek.

posiadam 2 gpu:
GTX580
Quadro 4000
kazda z kart obsluguje 2 monitory

oraz 4 monitory
2x 1920x1080
2x 1920x1200 (1 w pionie)

layout taki jak mozna zobaczyc na rysunku:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/441 ... /4head.svg

Problem polega na tym ze gdy dziala tylko 1 gpu wszystko jest ok - linux ogarnia ze to sa 2 monitory, KDE ogarnia, wszystko jest cudownie, okna maksymalizuja sie per monitor, dziala compositing, cudnie jest. Ale gdy wlaczam pozostale 2 to pojawia sie problem:

1) musze wlaczyc Xinerame lub base mosaic, przy czym niestety base mosaic wydaje sie nie dzialac (wymaga identycznych kart? Jesli nie to nie wiem czemu), po prostu ixy ignoruja ustawienia i dalej dzialaja tylko 2 monitory
2) jak wlacze Xinerame to:
a) nie dziala compositing OpenGL (pol biedy)
b) KDE traktuje calosc jako jeden wielki prostokatny obszar (cala bieda) oraz:
- KDE rozpina plazme na tylko jednym screenie oraz jest nieswiadome separacji monitorow wiec calosc wyglada w przyblizeniu tak:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/441 ... d4head.png
- nie mozna maksymalizowac okien per monitor
- w sumie to nie udalo mi sie nawet ustawic tapety na tym drugim screenie
- myszka sie zacina przy przechodzeniu miedzy monitorami uzywajacymi roznych screenow (np. 2 w pionie oraz dolny srodkowy i lewy)

Ogolnie jest to kompletnie nieuzywalne, skrajnie niewygodne i bez sensu. Niebardzo wiem ktory z problemow byloby najlatwiej rozwiazac albo przynajmniej czesciowo obejsc.
Ostatnio zmieniony 31 sie 2015, 20:07 przez igotit4free, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Grafika!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości