Testujemy Ubuntu 18.04 LTS (Bionic Beaver)

joe93
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 10
Rejestracja: 02 wrz 2015, 14:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: XFCE
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Supraśl - Województwo Podlaskie ;)
Kontakt:

Re: Testujemy Ubuntu 18.04 LTS (Bionic Beaver)

Post autor: joe93 » 13 maja 2018, 16:55

Spass pisze:
08 maja 2018, 22:10
joe93, jakie konkretnie aplikacje masz na myśli? Bo ostatnio nawet usunęli kilka GNOME'owych programów i zastąpili je odpowiednikami z MATE (np. kalkulator i przeglądarka dokumentów). A czy to dobra decyzja to już inna dyskusja. Xfce to nie jest w 100% kompletne środowisko i musi podpierać się w niektórych przypadkach aplikacjami z innych środowisk. Ale to w pewnym stopniu jest plus Xfce, można to nazwać "modularnością" ;) A jako że to środowisko oparte na GTK, deweloperzy nie mają za bardzo wyjścia i muszą gonić za GTK3.

GNOME Software można traktować jako swego rodzaju "zło konieczne", bo skoro Xubuntu to rodzina Ubuntu i chce wspierać Snapy, to innego wyboru póki co nie ma. Nie zapowiada się, żeby w Xubuntu Team miał kto napisać od zera program do zarządzania aplikacjami. No i korzystanie z tego jest opcjonalne, np. Synaptic wciąż działa dobrze (pomijając Snapy oczywiście).
Teraz już nie powiem ,bo mam Windows 7 . Dysk mi padł z Ubunciakiem i niestety nie dało się odzyskać danych nawet a były dla mnie bardzo ważne /...
Teraz żeby wsio pobrać to zejdzie mi z miesiąc :D ,a przy 5 megabitach prędkości neta to jest mozolne
Piootreek Ś.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersje Rozwojowe”