ubuntu 18.04 zawiesza sie po zalogowaniu uzytkownika

Tutaj można zadać pytanie, jeśli Linuksa widzi się pierwszy raz w życiu ;)
dsource
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:50
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04

ubuntu 18.04 zawiesza sie po zalogowaniu uzytkownika

Post autor: dsource »

Witam,

Jestem nowy i dopiero uczę się Ubuntu. Mam taki problem ze po zainstalowaniu Ubuntu odpala się do momentu kiedy mamy panel logowania użytkownika. Po wybraniu i zalogowaniu system natychmiast się zawiesza, dodałem nowego użytkownika oraz próbowałem zaktualizować sterowniki oraz reinstalowałem Windows 10 i Ubuntu od nowa. Może macie jakieś porady bo od 2 dni nic nie udało mi się rozwiązać. W trybie awaryjnym mogę normalnie sie logować.

Moj komputer to Asus vivobook Pro i7hq 15 n580VD GTX 1050 8gb ram 256ssd
System 64 bitowy
Awatar użytkownika
Xue-buntu
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 128
Rejestracja: 22 lut 2015, 16:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: ubuntu 18.04 zawiesza sie po zalogowaniu uzytkownika

Post autor: Xue-buntu »

Takich tematów jest tu sporo na forum. Karty graficzne z serii Pascal są póki co słabo wspierane przez otwarty sterownik Nouveau, który jest domyślnie ładowany przez Linuxa. Żeby wygodnie korzystać z komputera, musisz zainstalować własnościowy sterownik.


Możliwe rozwiązanie:
1. Podczas uruchamiania komputera (jak już przejdzie przez BIOS) wciśnij klawisz "e". Jeśli zaczynasz instalację od nowa, wciśnij ten klawisz, gdy będzie widoczny ekran z wyborem "Try Ubuntu without installing"
2. Gdy pojawi się linia z tekstem, usuń z niej opcje "quiet" i "splash" i dodaj "nouveau.modeset=0". Zatwierdź enterem.
3. Po zalogowaniu się otwórz terminal (Ctrl+Alt+T) i wpisz "sudo nano /etc/default/grub" (uruchomi to notatnik, w którym możesz dodać te opcje na stałe).
4. Po wpisaniu poleceń wciśnij najpierw Ctrl+O (zapis do pliku), enter, potem Ctrl+X (wyjście do konsoli).
5. Wpisz w konsoli "sudo update-grub".
6. Na koniec otwórz aktualizacje systemu i sekcję z dodatkowymi, własnościowymi sterownikami. Zwykle pojawia się tam mikrokod do CPU, sterowniki do kart sieciowych i graficznych. Wybierz sterowniki NVidia i je zainstaluj.
7. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, będziesz mógł po restarcie usunąć z pliku GRUB opcję "nouveau.modeset=0".

Mam nadzieję, że to pomoże :)
___________________________
Albo Xfce, albo terminal ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedszkole Linuksa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 10 gości