Brak możliwości połączenia z wi-fi 5ghz (dwupasmowa karta sieciowa)

Karty sieciowe, modemy, routery, WiFi, Bluetooth etc.
Vasagio
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 05 mar 2019, 11:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Brak możliwości połączenia z wi-fi 5ghz (dwupasmowa karta sieciowa)

Post autor: Vasagio »

Mam problem, otóż Ubuntu w ogóle nie wykrywa sieci 5ghz. Na windowsie wszystko działało OK, miałem nawet to samo ssid i ustawione żeby się łączyło z siecią 5ghz. Na Ubuntu nie wiedziałem jak to ustawić, więc zacząłem od ustawieniu innego SSID dla sieci 5ghz. Ku mojemu zdziwieniu okazało się, że w ogóle taka sieć nie jest wykrywana. Uprzedzając odpowiedzi "poszukaj w necie" - szukałem, jednak większość odpowiedzi była w stylu "twoja karta sieciowa wcale nie obsługuje 5ghz" (a moja obsługuje), bądź "nie masz sterownika" (pobrałem sterownik z "Additional Drivers").

Mój system to Ubuntu 18.10, karta sieciowa to TP-Link Archer T6E. Sterownik wykryło mi do "Broadcom Limited: BCM4360 802.11.ac Wireless Network Adapter".

Próbowałem już się podłączyć jako do "Hidden Network", wpisując "z palca" wszystkie wartości, jednak to też nie pomogło. Przy wpisaniu komendy "iwlist chan", wyświetlają się częstotliwości 5ghz, na jakich działa druga sieć z którą chce się połączyć.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8598
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Brak możliwości połączenia z wi-fi 5ghz (dwupasmowa karta sieciowa)

Post autor: mario_7 »

Być może to wina jakiegoś błędu w sterownikach - https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+sour ... ug/1574196
Wygląda na to, że sterownik nie widzi sieci gdy są ustawione na zbyt wysokim kanale. Spróbuj zmienić kanał sieci Wifi 5GHz na niższy niż masz teraz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Urządzenia sieciowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości