Wybór pomiędzy 2 laptopami

Przenośne komputery i problemy z nimi związane
lasalle
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Wybór pomiędzy 2 laptopami

Post autor: lasalle »

Witam

Chcę kupić laptopa dla żony, cena pomiędzy 2000-270, 15cali. Będzie korzystała z libre office, plus jakieś multimedia. Chciałbym żeby laptop służył na lata, w miarę solidna konstrukcja, ekran matowy. W miarę mocny procesor, żeby chodził jak najpłynniej, karta graficzna niepotrzebna. Dysk SSD, bez windowsa, wystarczy ubuntu, ale żeby nie było problemu ze sterownikami.

Z mocnym procesorem znalazłem HP Pavilion Power i5-8300H/8GB/240 GTX1050, ma kartę graficzną, ale wszystkie laptopy jakie znalazłem z i5-8300H niestety ją mają.

Tańszy, bez karty ale z gorszym procesorem ASUS VivoBook X510UA i5-8250U/8GB/256SSD

Różnica 500zł, tylko czy warto dopłacać? Ewentualnie ktoś ma swoje propozycje?
czesioo
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 147
Rejestracja: 09 paź 2017, 15:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybór pomiędzy 2 laptopami

Post autor: czesioo »

lasalle pisze: 03 wrz 2019, 21:58 Witam

Chcę kupić laptopa dla żony, cena pomiędzy 2000-270, 15cali. Będzie korzystała z libre office, plus jakieś multimedia. Chciałbym żeby laptop służył na lata, w miarę solidna konstrukcja, ekran matowy. W miarę mocny procesor, żeby chodził jak najpłynniej, karta graficzna niepotrzebna. Dysk SSD, bez windowsa, wystarczy ubuntu, ale żeby nie było problemu ze sterownikami.

Z mocnym procesorem znalazłem HP Pavilion Power i5-8300H/8GB/240 GTX1050, ma kartę graficzną, ale wszystkie laptopy jakie znalazłem z i5-8300H niestety ją mają.

Tańszy, bez karty ale z gorszym procesorem ASUS VivoBook X510UA i5-8250U/8GB/256SSD

Różnica 500zł, tylko czy warto dopłacać? Ewentualnie ktoś ma swoje propozycje?
Dzień dobry,
Na allegro wyszukaj lokalnego dostawcę komputerów polizingowych Lenovo (w żadnym wypadku HP) z zainstalowanym Ubuntu LTS. Wynegocjuj wieloletnią gwarancję. Przy odbiorze w jasnym pomieszczeniu sprawdź czy wszystko działa pracując na akumulatorze. Poproś dostawcę aby przed sprawdzeniem w pełni naładował akumulator.
W dniu 30 września 2015 nabyłem za około 500 zł w firmie CebitGroup.pl polizingowy notebook Lenovo ThinkPad R500 (4 GB RAM, 60 GB HDD) z dwuletnią gwarancją .
W mojej obecności Serwisant firmy zainstalował i skonfigurował z pendrive'a Linux Ubuntu 12.04 LTS Przyjazny Puchacz.
W wyniku automatycznych aktualizacji system został najpierw upgrade'owany do Ubuntu 14.04 LTS Trusty_Tahr, a następnie do Ubuntu 16.04 LTS.
Z tego właśnie komputera pisze tego e-maila. Sprzęt ten po 4 latach pracy bez awarii nadal jest tak samo sprawny jak w chwili zakupu.
🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
--
Pozdrawiam
czesioo
Awatar użytkownika
Spass
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 197
Rejestracja: 19 paź 2006, 01:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: Wybór pomiędzy 2 laptopami

Post autor: Spass »

Cała sprawa zaczyna się komplikować po tekście "dla żony", bo normalnie to pewnie też bym Ci polecił jak kolega wyżej jakiś dobry model poleasingowy, dla przykładu Dell Latitude E6530 lub E6540 (przykładowa aukcja modelu na wypasie), tylko jeszcze z dokupioną klawiaturą podświetlaną PL (ok. 99 zł), bo jednak podświetlana klawiatura to fajna sprawa. Albo jakiś ThinkPad T550.

Ale żonie pewnie by się taka ciężka kolubryna nie spodobała, poza tym z używanego to nie będzie takiej radości (zawsze się jakaś ryska znajdzie), więc pewnie te, które wymieniłeś w pierwszym poście będą lepszą opcją. Nie mam niestety pojęcia jak te modele współpracują z Linuksem, ale zdziwiłbym się jakbyś miał jakieś większe problemy z Ubuntu.
sudo apt purge snapd
ODPOWIEDZ

Wróć do „Laptopy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości