Brak płynności graficznej

Tematy specyficzne dla poszczególnych window managerów: KDE, GNOME, XFCE, Fluxbox, Blackbox, IceWM, WindowMaker, itd. - wszystko tutaj.
bocian_00
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 25 wrz 2019, 08:26
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME

Brak płynności graficznej

Post autor: bocian_00 »

Cześć,
kupiłem laptopa bez systemu więc postanowiłem zainstalować linuxa. Nigdy nie miałem styczności z tym systemem.
Najpierw zainstalowałem elementary os, ale był problem z płynnością przy np. przewijaniu stron internetowych, otwieraniu nowych okienek systemowych. Generalnie komputer otwiera wszystko szybko, ale przejścia między okienkami itp są niepłynne. Coś jak telefon z androidem po 2 latach - najpierw scrolluje płynnie, potem już widać, że nie jest to takie płynne jak na początku. Postanowiłem więc zainstalować ubuntu 18.04 - problem jest ten sam, np. po kliknięciu w programy lista rozwija się niepłynnie.

Jest to denerwujące, a nie wierzę, że laptop nie daje rady tego ogarnąć, skoro 10 letni laptop ogarnia płynne przejścia w windowsie.

Procesor to i3 8145u, 8gb RAM, SSD, graf zintegrowana - Intel UHD 620

Macie jakieś pomysły? Próbowałem coś działać ze sterownikami do karty, ale teoretycznie wszystko powinno już być ok ze sterami.
Awatar użytkownika
kobrawerde
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2041
Rejestracja: 10 wrz 2006, 16:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Brak płynności graficznej

Post autor: kobrawerde »

To pewnie tzw screen tearing który dotyczy nie tylko grafiki Intel np.
https://askubuntu.com/questions/1066722 ... 04/1122245
Awatar użytkownika
ffatman
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 182
Rejestracja: 20 sie 2007, 07:24
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Brak płynności graficznej

Post autor: ffatman »

bocian_00
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 25 wrz 2019, 08:26
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: Brak płynności graficznej

Post autor: bocian_00 »

Dzięki za link do googla. Nie wpadłem na to...
Próbowałem aktualizować przez terminal i szukać w googlach sterowników, ale nie ma nic konkretnego. Gdyby ktoś miał ten problem i go rozwiązał to proszę o odpowiedź
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środowiska graficzne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości